Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/272191-20-21-august-tulcea-drag-racing-night-and-day.html)

shantzu 04-08-11 12:17

20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
20/21 august - Tulcea etapa VI - campionat DRE -
PRIMA ETAPA CU CALIFICARI IN NOCTURNA


programul SAMBATA NOAPTEA

ora 20.00 - deschidere porti si inscriere
ora 21.00 - incepere sesiune calificari
ora 01.00 - sfarsit sesiune calificari

- pot participa doar concurentii inscrisi online

programul DUMINICA

ora 11.00 - deschidere porti si inscriere
ora 11.30 - incepere sesiune calificari
ora 15.00 - sfarsit sesiune calificari
ora 15.30 - incepere finale

suprafata de concurs

- 2 benzi tratate cu lipici
- 2 benzi netratate(suprafata - beton)


- Intrare public:
- 15 ron (inclusiv concurentii!), cu gratuitate pentru persoanele sub 10 ani insotite de adulti si pentru persoane peste 60 ani
- 10 ron - pt elevi si studenti ( pe baza carnetului de elev/student)

Taxa de participare:
- Categoria Street: 100 ron
- Categoria Profi : 150 ron

Premii categoria PROFI

- locul I - 400 ron
- locul II - 200 ron
- locul III - 100 ron

nota : atat la categoriile Street cat si la Profi se vor acorda cupe la locurile I,II si III

Nota :

- Cei de la categoria Profi au prioritate la start (se va alterna o pereche de masini de la Profi cu o pereche de masini de la Street)

pt inscriere va rog mail la [email protected]

DUPA PREMIERA DE LA ARAD,si pentru a veni in sprijinul pilotilor de a-si amortiza cheltuielile,VOM ORGANIZA TAXI-DRAG
- masinile trebuie sa dispuna de sisteme de siguranta si pt copilot,inclusiv casca daca masina este incadrata la profi,

IN FISA DE INSCRIERE CE VA URMA IN CURAND,VA ROG SA BIFATI RUBRICILE CEI CARE DORESC



Topicul principal aici

dragos_dpp 04-08-11 21:00

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
cine merge si are un loc disponibil si pentru mine?

julaikos 10-08-11 17:29

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Stai sa se mai apropie data,sigur se gaseste un loc prin vreo masina :P

negoitacata 20-08-11 14:39

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Pleaca cineva de azi din ploiesti???.....Noi plecam cu ursu rosu in seara asta

tng 22-08-11 00:36

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
poze, filmulete ceva?
participari de la noi?

Seal 22-08-11 07:49

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
A fost foarte ok!
Nebunu a scos personal record 11.6 cu slickurile lui nesimtite :twisted:(60 feet -1.7 sau 1.6 daca nu ma insel). Dupa mine nebunu a facut cel mai mare spectacol si a uimit inca o data pe toata lumea cu masina lui! Sper sa aiba cineva filmari cu plecarile lui ca a fost bomba!
Eu am scos 12.9 cu Bridgestone potenza 225/55/r16 =)) astfel: 60 feet 2.46-jalnic, nu puteam sa plec(1500 ture), viteza de iesire 188,6 km. Urmatorul upgrade la mine va fi sa imi cumpar niste slickuri adevarate ca sa am si plecare :twisted:
A mai fost Manache,Alex One,Sobi si Voon-ul. Sincer de ei nu stiu ce timpi au scos pentru ca m-am dat aproape tot timpul si am plecat mai devreme de la eveniment(mi-a zburat un surub de la prinderea de la turbina si nu am gasit unul sa pun in schimb).
O sa pun niste poze pe seara!

jakal 22-08-11 08:46

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
shoby...locul 1
alexone locul 2
radu campina locul 1
von-ul locul 3

am participat si eu dar neoficial....
1 cursa cu ursul lui radu
1 cursa cu ursul lui ady- viteza
2 cu ursul turbo a lui DANY LAF......am scos 13,2 cu el....:D

vali-05rzj 22-08-11 11:43

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
BRAVO FRATILOR, FELICITARI!
DA NISTE POZE SA NE CLATIM OCHII

Seal 22-08-11 13:19

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Si eu trebuia sa fiu pe locul 3 in AP3 dar nu am mai stat din cauza surubului si am preferat sa o iau usor spre casa cu masina :-) Next time platforma si SLICKURI!

julaikos 22-08-11 13:42

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Felicitari baieti pentru participare si mai ales rezultate!Daca puteam veni de sambata as fi venit :rolleyes2

Seal 23-08-11 07:54

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Daca nu dai un telefon. Eu am plecat singur cu ursu la plimbare 8)

VooN 24-08-11 10:25

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Eu am reusit doar un 13.7 @ 170km/h . Din pacate nu am reusit sa scot sub 2.3 60ft. Singurul impediment al masinii a fost soferul(timp de reactie de melc plictisit) si cauciucurile care nu mai fac fata cerinteleor.

Felicitari prahovenilor pt participare si show!

julaikos 24-08-11 10:30

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Uite ca aici incep semnele de intrebare : profi sau street...cauciucurile fac o mare diferenta :rolleyes2
Cred ca doar pentru a vedea timpul masinii ar merita incercat la profi cu gume adecvate si masina usurata maxim :D

T@zMania 24-08-11 18:28

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4543788)
Uite ca aici incep semnele de intrebare : profi sau street...cauciucurile fac o mare diferenta :rolleyes2
Cred ca doar pentru a vedea timpul masinii ar merita incercat la profi cu gume adecvate si masina usurata maxim :D

un pont din ''interior'':-de la anu' se poat4 si cu slick la street ;)

julaikos 24-08-11 18:53

Re: 20/21 august TULCEA DRAG RACING NIGHT&DAY
 
Naspa...ce street mai e ala...


All times are GMT +2. The time now is 11:39.

- Copyright 2026 4Tuning