Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

Dimitris 31-07-09 20:53

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Vialy (Post 2525246)
Dar daca este urmatoarea situatie :

Eu ma bag in depasire pe linia continua , iar in intersectia din fata venind din stanga o masina , semnalizeaza dreapta si imi intra in fata .
Cine este vinovat ? eu ca nu tre sa trec linia continua sau el ca nu s-a asigurat ?

Normal ar fi el-vinovat pt ca nu s-a asigurat si in dreapta ( doar in stanga ) .

Teoretic nimeni nu se asigura ca vine un cretin pe contrasens cand e linie continua, nu crezi?

KAY_ 01-08-09 05:13

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Dimitris (Post 2526134)
Teoretic nimeni nu se asigura ca vine un cretin pe contrasens cand e linie continua, nu crezi?


"teoretic" dar practic vezi ca "Normal ar fi el-vinovat pt ca nu s-a asigurat si in dreapta ( doar in stanga )" ....cam asa se circula zi de zi pe "strazile" patriei ..eu nu vreau sa ma mai contrazic cu nimeni dar e bine de stiut pt siguranta fiecaruia cum e cu astfel de situatii si daca se cunosc se pot preveni dinainte nu atunci cand iti explica politstu de fapt cum sta treaba .

GL-22-GTR 04-08-09 21:19

Re: ACCIDENTE
 
10 Attachment(s)
Acum 30 minute pe centura din Galati.
Veneam din micro 21 spre 39 pe centura.
Mergeam regulamentar si deodata aud sirene...erau cei de la SMURD ( descarcerare, ambulanta si pompieri ).
I-am lasat sa treaca.
Am mers ce am mers si m-am oprit unde sau oprit si ei.
Ce sa vezi.....dacia din poze.
Erau doi baieti in masina cred ca pana in 25 ani.
Cel din dreapta nu a avut nimic, dar cel de la volan.....:sad:
Baiatu care nu a patit nimic a spus ca avea 50 km/h si limita in acea zona e de 70km/h.
Eu nu prea cred asta deoarece la viteza aia nu se poate intampla asa, in plus pana acolo mai este un sant de 0,5m in care se putea opri.
Martorii au spus ca a facut putin dreapta apoi stanga si apoi din nou dreapta ducandu-se in acelasi timp de-a latul soselei oprindu-se in acel pom.
Eu cred in primu rand ca a avut viteza destul de mare urmat de cedarea unei componente mecanice a masinii, ori din cauza caldurii soferul sa fi facut o cadere de calciu sau ceva asemanator.
Ramane sa se cerceteze cauza accidentului.

andi_cimpean 04-08-09 22:33

Re: ACCIDENTE
 
pacat:(...Dumnezeu sa-l ierte:(...

clar nu a avut decat 50km/h...e prea deformata pe partea soferului.

Roxan20 04-08-09 22:58

Re: ACCIDENTE
 
Domane, dar cum a ajuns Dacia aia...:sad:

GL-22-GTR 04-08-09 23:04

Re: ACCIDENTE
 
8 Attachment(s)
I-mi cer scuze ca nu am pus toate pozele din prima dar am fost prea socat si le-am pus asa pe fuga.
Nu am mai putut sa dau edit.
Mi-am mai revenit dupa cele vazute....
Pacat ca se pierd vieti omenesti din cauza vitezei sau din cauza unor defectiuni tehnice.
Nu mai am cuvinte si numai comentez mai ales ca am vazut live ceea ce va prezint voua prin poze...

@ Roxan20 : da ca o cutie de pateu strivita cu picioru din lateral...

dan_stage28 04-08-09 23:57

Re: ACCIDENTE
 
urat accident asemenea masini is depasite tehnic,orcum la viteze mari poti sa ai si audi bmw ca tot praf te faci

Rommy 05-08-09 00:20

Re: ACCIDENTE
 
sunt tare curios cat avea.....

Ene'Andrei 05-08-09 01:01

Re: ACCIDENTE
 
aoleu praf masina...dumnezeu sa il ierte, avea in jur de 60 65 km/h

Alex30 05-08-09 12:43

Re: ACCIDENTE
 
Pacat...Dumnezeu sa il ierte. Mai mult de 60 nu avea dar cum ai zis si tu poate a facut cadere de calciu sau infarct ceva pentru ca la 60 la ora ai timp sa mai franezi. RIP

Vj_AlecS 05-08-09 13:42

Re: ACCIDENTE
 
cand ma uit mai sus la accidentul ala cu taximetristu imi vine sa ma duc eu sa il calc pe cap dar oare in sufletul familiei si a pr. ce o fi? cu sa ai atata nepasare cand mergi pe strada? sa nu te intereseze NIMIC decat comanda pe care trebe sa o iei?? Doamne cata nesimtire zace in ei mi s-a umflat o vena la cap de nervi prea multa nesimtire!!!!
cat despre accidentul cu dacia asa se face o dacie la 50-60.. am vazut nu de mult un accident pe langa real bobocica un accident un ML a intrat in fundul unei dacii care cred ca era parcata si pur si simplu de la sofer in spate masina era pisata si ML-ul nici faru spart nu avea decat indoit putin in fata si numarul cazut...
ps: scz daca am scris cu prea multe greseli dar m-au luat nervi...

Roxan20 05-08-09 13:53

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 2536230)
cand ma uit mai sus la accidentul ala cu taximetristu imi vine sa ma duc eu sa il calc pe cap dar oare in sufletul familiei si a pr. ce o fi? cu sa ai atata nepasare cand mergi pe strada? sa nu te intereseze NIMIC decat comanda pe care trebe sa o iei?? Doamne cata nesimtire zace in ei mi s-a umflat o vena la cap de nervi prea multa nesimtire!!!!
cat despre accidentul cu dacia asa se face o dacie la 50-60.. am vazut nu de mult un accident pe langa real bobocica un accident un ML a intrat in fundul unei dacii care cred ca era parcata si pur si simplu de la sofer in spate masina era pisata si ML-ul nici faru spart nu avea decat indoit putin in fata si numarul cazut...
ps: scz daca am scris cu prea multe greseli dar m-au luat nervi...

Nu are rost sa te enervezi. Asta e Romania, cu bune si cu rele(mai mult rele). Accidente se intampla mereu si cu cat n-o sa se i-a masuri, cu atat o sa se faca si mai multe accidente. Politia doarme la cazuri grave si la cele usoare fac pe cinstitii si respecta legile.Exemplu de caz grav cel cu taximetristul de care ai zis tu.Sunt tare curioasa...taximetristul unde e?Ce i-au facut?Am avut si eu un accident cu un taximetrist si la politie a declarat altceva decat adevarul, ca sa nu-si piarda cica munca, ca are nu stiu cate guri de hranit acasa...

Vj_AlecS 05-08-09 13:59

Re: ACCIDENTE
 
tocmai pt. ca are guri de hranit acasa ar trebui sa fie mai atent ca sa nu ramana fara servici.. de parca ei ar fi singuri care au de hranit copii acasa restu mancam din copaci...

Alex30 05-08-09 14:02

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Roxan20 (Post 2536254)
Nu are rost sa te enervezi. Asta e Romania, cu bune si cu rele(mai mult rele). Accidente se intampla mereu si cu cat n-o sa se i-a masuri, cu atat o sa se faca si mai multe accidente. Politia doarme la cazuri grave si la cele usoare fac pe cinstitii si respecta legile.Exemplu de caz grav cel cu taximetristul de care ai zis tu.Sunt tare curioasa...taximetristul unde e?Ce i-ai facut?Am avut si eu un accident cu un taximetrist si la politie a declarat altceva decat adevarul, ca sa nu-si piarda cica munca, ca are nu stiu cate guri de hranit acasa...

Taximetristul unde poate sa fie ? E liber...asa e la noi in Romania. Chestia care ma enerveaza cel mai mult este urmatoarea: Ba nene ai gresit ? Zi ma adevaru'...nu mai incerca sa o iei la intors ca nu l-ai vazut ca nu stiu ce. Roxana faza cu gurile e clasica asa zic aproape toti ca sa nu isi piarda locul de munca...sau sa iasa din unele incurcaturi" Hai mancati-as ca ma asteapta puradeii acasa" dar inainte sa apese acceleratia aia nu s-a mai gandit ca il asteapta puradeii acasa...

Roxan20 05-08-09 14:08

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 2536268)
tocmai pt. ca are guri de hranit acasa ar trebui sa fie mai atent ca sa nu ramana fara servici.. de parca ei ar fi singuri care au de hranit copii acasa restu mancam din copaci...

Tocmai asta e ideea...


All times are GMT +2. The time now is 20:20.

- Copyright 2024 4Tuning