Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

animalutz 09-08-11 11:35

Re: ACCIDENTE
 
Scuter cumva? Unii chiar nu inteleg ca si pe scuter trebuie purtata casca ... :|

jakal 09-08-11 12:57

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by snake17 (Post 4516116)
a nimerit si el chiar capu' ala de pod ...

ps:viu in niciun caz numai e ala

a murit instant cred....eu am ajuns in max 7 min dupa am fost anuntati....iti dai seama ca a intrat cu capul direct in coltul podului...cred ca lovitura la tampla nu l-a iertat....de resuscitat nici nu se punea problema....capul era zdrobit...

Quote:

Originally Posted by animalutz (Post 4516163)
Scuter cumva? Unii chiar nu inteleg ca si pe scuter trebuie purtata casca ... :|

se pare ca nu.....scuter era, dar cred ca daca avea casca poate avea totusi o sansa...

N3n3a 09-08-11 15:16

Re: ACCIDENTE
 
nu as vrea sa imi sara nimeni in cap.. doar imi expun punctul de vedere.. nu cred ca e ok ca ai pus pozele astea aici pe forum.. ar putea intra oricand o ruda, un copil, frate, sora si nu cred ca ar fi de acord sa vada pe cel apropiat intins pe jos si desfigurat..
doar mi-am expus punctul de vedere.. sper ca nu am suparat pe nimeni si daca da rog sa mi se stearga acest mesaj..

jakal 09-08-11 16:36

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by N3n3a (Post 4516590)
nu as vrea sa imi sara nimeni in cap.. doar imi expun punctul de vedere.. nu cred ca e ok ca ai pus pozele astea aici pe forum.. ar putea intra oricand o ruda, un copil, frate, sora si nu cred ca ar fi de acord sa vada pe cel apropiat intins pe jos si desfigurat..
doar mi-am expus punctul de vedere.. sper ca nu am suparat pe nimeni si daca da rog sa mi se stearga acest mesaj..

repet......daca nu se incadreaza, deranjeaza.....rog un moderator sa le stearga....

dar am vrut sa arat ce inseamna sa nu ai casca chiar si pe un scuter......la insistentele altor useri.....

moderatorul are posibilitatea de a le sterge...nu ma deranjeaza.....

julaikos 09-08-11 20:39

Re: ACCIDENTE
 
Pica unii cu bicicleta si se fac varza,d-apoi de pe orice dracie motorizata :lol:
Acum vreo 4 ani am picat cu scuterul la 3 metri dupa ce am plecat de pe loc,ce-i drept am plecat pe o roata,si am tras niste julituri in ambii genunchi,pe coate,pe umarul stang,si naiba le mai stie cate au fost,ca cicatrici am si acum :lol: nici 10km la ora nu prinsesem,nu vreau sa stiu cum e de la 40 sau 50km/h :???:

GJ 64 GAB 13-08-11 19:43

Re: ACCIDENTE
 
Şi eu am o motocicletă , o am de vreo 6 luni , şi nu pot să port cască... sunt claustrofob , dar nu mă joc cu vitezometrul... :)
Aici depinde şi de om , trebuie să fie conştient de ce i se poate īntāmpla , chiar şi pe un scuter .
Pui răul īnaintea binelui!

julaikos 14-08-11 07:19

Re: ACCIDENTE
 
1 Attachment(s)
Hai maestre sa-mi fie cu iertare dar alta scuza nu gaseai?
Exista castile open frame,sau cele cum le au politistii,open frame dar si cu protectie pentru mandibula dar care se roteste si se face cosorog
Attachment 2118768

Musai in dosarul pentru categoria A ar trebui pusa o hartie prin care sa confirmi faptul ca in caz de accident mortal sa donezi organele care mai raman zdravene :rolleyes2

Budy_ 14-08-11 16:07

Re: ACCIDENTE
 
1 Attachment(s)
Masini incendiate se pun ?:))
Attachment 2119376
Toyota Hilux 2010
30.000E...arsi intr-o noapte.

bodyn 14-08-11 21:44

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 4526467)
Masini incendiate se pun ?:))
Attachment 2119376
Toyota Hilux 2010
30.000E...arsi intr-o noapte.

are casco sper,are si multi prieteni

Budy_ 14-08-11 21:47

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by bodyn (Post 4526949)
are casco sper,are si multi prieteni

Nu are casco....si "prietenii" i-au dat foc.. :D.

GJ 64 GAB 15-08-11 00:11

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4525685)
Hai maestre sa-mi fie cu iertare dar alta scuza nu gaseai?
Exista castile open frame,sau cele cum le au politistii,open frame dar si cu protectie pentru mandibula dar care se roteste si se face cosorog
Attachment 2118768

Musai in dosarul pentru categoria A ar trebui pusa o hartie prin care sa confirmi faptul ca in caz de accident mortal sa donezi organele care mai raman zdravene :rolleyes2

La mine nu e o scuză ;)

lord_wader 21-08-11 09:08

Re: ACCIDENTE
 
https://www.youtube.com/watch?v=6goFIA7D3z0

TazMan 22-08-11 14:36

Re: ACCIDENTE
 
1 Attachment(s)
Nu prea se vede bine, urmarile dupa un accident din zona Cotroceni. Am inteles ca au fost implicate 3 masina, una s-a dat si peste cap :rolleyes2

Culmea, semaforul din centru a mai fost paradit odata, cine a trecut pe acolo a vazut cum atarna semaforul dar tot functiona si nimeni nu s-a sinchisit sa il schimbe. Acum l-au ras de tot :lol: si bineinteles, cu ocazia asta au pus unul nou :lol:

Attachment 2127476

turmentatu 23-08-11 08:04

Re: ACCIDENTE
 
cum vine vara cum incep bmw-urile sa se pocneasca!

AdrianSB 23-08-11 08:08

Re: ACCIDENTE
 
1 Attachment(s)
Ieri in jurul orei 16 pe E68 in dreptul comunei Selimbar ...


All times are GMT +2. The time now is 22:11.

- Copyright 2024 4Tuning