Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Modificare motor!! (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/27073-modificare-motor.html)

Tod3rik 12-11-06 14:13

Modificare motor!!
 
Vreau sa fac o modificare de motor .. de la 1.6 sa pun 2.7 stie cineva ce modificari trebuiesc facute... adik tre sa schimb grup , diferential ... sau merg si astea de pe 1.6 pe 2.7... need help

Gabi_323i 12-11-06 20:09

Re: Modificare motor!!
 
iti trebuie punte de 320/323, daca ai articulatia model vechi cu basculele drepte ai nevoie si de bascule de 320 323 model dupa 79 si de bara de torsiune. iti trebuie suporti de motor de 320 323 ca sa-i pui pe motorul de 2.7. diferentialul poti sa-l lasi pe ala dar e cam scurt pt poti sa-i pui un 3.45 de 323. cardanul ori se potriveste ori e prea lung ori e prea scurt :)

Tod3rik 20-11-06 20:01

Re: Modificare motor!!
 
multe dintre astea le am .. k am dezmembrat un 320 din '80.. dar nush ce sa fac... sa iau motoru asta de 2.7 ... sau unu de pisik de 1.6

Gabi_323i 22-11-06 10:09

Re: Modificare motor!!
 
:)))))) grea decizie

lazar 28-01-07 18:58

Re: Modificare motor!!
 
Quote:

Originally Posted by Tod3rik (Post 630336)
multe dintre astea le am .. k am dezmembrat un 320 din '80.. dar nush ce sa fac... sa iau motoru asta de 2.7 ... sau unu de pisik de 1.6

Salut

Mai ai cumva tablaraie? capota, bara fata, masca, radiator,paleti?


All times are GMT +2. The time now is 22:50.

- Copyright 2026 4Tuning