![]() |
Modificare motor!!
Vreau sa fac o modificare de motor .. de la 1.6 sa pun 2.7 stie cineva ce modificari trebuiesc facute... adik tre sa schimb grup , diferential ... sau merg si astea de pe 1.6 pe 2.7... need help
|
Re: Modificare motor!!
iti trebuie punte de 320/323, daca ai articulatia model vechi cu basculele drepte ai nevoie si de bascule de 320 323 model dupa 79 si de bara de torsiune. iti trebuie suporti de motor de 320 323 ca sa-i pui pe motorul de 2.7. diferentialul poti sa-l lasi pe ala dar e cam scurt pt poti sa-i pui un 3.45 de 323. cardanul ori se potriveste ori e prea lung ori e prea scurt :)
|
Re: Modificare motor!!
multe dintre astea le am .. k am dezmembrat un 320 din '80.. dar nush ce sa fac... sa iau motoru asta de 2.7 ... sau unu de pisik de 1.6
|
Re: Modificare motor!!
:)))))) grea decizie
|
Re: Modificare motor!!
Quote:
Mai ai cumva tablaraie? capota, bara fata, masca, radiator,paleti? |
| All times are GMT +2. The time now is 22:50. |
- Copyright 2026 4Tuning