Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/24 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24.html)
-   -   Machetele mele - johny BOY (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24/268826-machetele-mele-johny-boy.html)

DrifterGT 23-08-11 19:35

Re: Machetele mele - johny BOY
 
Ai strāns ceva 1:24. Arată bine Porsche-ul alb.

johny BOY 30-08-11 09:57

Re: Machetele mele - johny BOY
 
1 Attachment(s)
Asa arata acum adunatura mea de 1/24.
Mai am inca 2 pe drum (detalii si poze sper joi) si 2 la modificat (noutati spre sfarsitul saptamanii daca ma tin de treaba).

2010 30-08-11 14:20

Re: Machetele mele - johny BOY
 
frumos asezate..
ce te faci cand o sa se aglomereze??

johny BOY 30-08-11 14:57

Re: Machetele mele - johny BOY
 
sa ajungem acolo...
deocamdata cred ca o raresc cu achizitiile, am depasit bugetul in ultima luna... locatia e temporara... sper sa le amenajez o "parcare" acasa, dar acolo chiar nu e spatiu...

cyper1978 30-08-11 21:30

Re: Machetele mele - johny BOY
 
aha ai strans ceva acolo si vad ca ai incadrat perfect e-type acolo...bafta la colectionat....:D

johny BOY 01-09-11 07:23

Re: Machetele mele - johny BOY
 
16 Attachment(s)
Buna dimineata.

Astazi o poza cu baiatul cuminte de la tara si fratele sau geaman care a plecat la oras: FORD MUSTANG GT 1967, Maisto 1/24 + FORD MUSTANG GT 1967, Maisto Custom Shop, 1/24...

O sa incerc sa ii schimb tips-urile :D, caci nu imi plac astea, sunt prea grosolane.


P.S. Acum uitandu-ma la poze am observat ce prafuit e interiorul :???:

vasyxplod 01-09-11 09:22

Re: Machetele mele - johny BOY
 
foarte smechera negru mat

mustang_mach1 01-09-11 13:05

Re: Machetele mele - johny BOY
 
interesant Mustang-ul GT '67 pe negru, arata asa mai bad-boy. am si eu varianta pe galben

johny BOY 01-09-11 13:25

Re: Machetele mele - johny BOY
 
imi place macheta... Este slab realizat motorul si nu imi plac iesirile la esapament (pe care as vrea sa le modific putin) dar in rest e frumoasa... M-am uitat si eu acum la cateva poze si e "rea" :D

dumitrumihai 01-09-11 13:45

Re: Machetele mele - johny BOY
 
Foarte frumos model, si totusi eu prefer modelul Eleanor :D

johny BOY 20-09-11 16:50

Re: Machetele mele - johny BOY
 
zilele astea mai sosesc 2... un muscle si un pimp-mobil...
revin cu poze si informatii repede-repede...

mikey22 20-09-11 22:32

Re: Machetele mele - johny BOY
 
Chiar sunt tari ultimile doua modele :D

johny BOY 27-09-11 09:38

Re: Machetele mele - johny BOY
 
4 Attachment(s)
Nu mai am rabdare, vreau sa va arat si la mine ultimele noutati... Urmeaza poze mai detaliate in curand...
VW BEETLE (cu o modificare adusa de mine la suspensie, dar mai trebuie lucrat)
IMPALA '63
CHEVY 3100 Pick Up (cu o modificare adusa de mine la suspensie si roti. Doar o incercare, varianta finala trebuie prelucrata mai bine)
COBRA Custom Shop

johny BOY 27-09-11 13:56

Re: Machetele mele - johny BOY
 
14 Attachment(s)
Cu ingaduinta moderatorilor (sper), revin cu cateva poze (chiar daca e in faza de "proiect") cu CHEVROLET 3100 PICK UP 1950, 1:25 MAISTO.

Macheta este neagra, i se deschid usile (un sistem bun, inchide usa bine) si oblonul spate de la bena. Fiind neagra si rotile tot negre, se pierdeau din detalii, asa ca m-am gandit sa ii fac white wall... Incercarea de test a fost cu fluid corector :oops:, care crapa si se face urat... Foarte urat (se vede in poze). A fost o imbunatatire (:lol:), dar garda la sol era prea ridicata.

Hai sa fiu sincer: am cumparat-o dupa ce am vazut masina asta, care in momentul de fata este pe desktop-ul meu.
https://img842.imageshack.us/img842/2...kupdesktop.jpg

Asa ca data fiind masina de inspiratie, a trebuit sa umblu putin si la garda la sol. Are un sistem foarte usor de modificat al garzii la sol, dar pe care eu in graba mea, am reusit sa il stric putin. Imi voi indrepta greselile. Deci i-am lasat si garda la sol. Rotile spate asa am vrut sa le fac... Ramane sa vad daca vor ramane asa... Si ma gandesc daca sa dau jantei o alta culoare, poate un rosu ceva... Deci, cu promisiunea ca rezultatul final va fi mult mai bun, dar respectand tema, iata si pozele... Care sunt facute pe fuga (asta este scuza ptr lipsa de inspiratie si de talent)...:???:

2010 27-09-11 15:47

Re: Machetele mele - johny BOY
 
frumos de tot modelul, astept sa vad cum e la final!


All times are GMT +2. The time now is 09:25.

- Copyright 2024 4Tuning