Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Corsa C - Euro Style (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/268610-masina-mea-opel-corsa-euro-style.html)

tng 12-07-11 18:04

Masina mea: Opel Corsa C - Euro Style
 
2 Attachment(s)
Salut!
In urma cu aproape 2 ani am achizitionat aceasta masina, initial a fost masina de familie, iar de putin timp mi-a ramas mie.
Initial nu am fost foarte incantat, dar cu timpul a inceput sa imi placa buburuza :D
Pe scurt, este un opel corsa c, motor 1.2, provenienta franta, nascuta in 2004 :D

Cam asa arata la inceput.......

tng 12-07-11 18:17

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
8 Attachment(s)
In urma cu ceva timp eram adeptul spoilerelor, jantelor cromate, eleroane.... tunning :lol:
Insa acum as vrea sa fac mici modificari, modificari simple dar de efect.
Suspensie sport reglabila, jante pe 16, scos bandouri, capota peste faruri, grila si ceva muzica.. :rolleyes2

Momentan, fiind soare, cald :D ... am ales sa pun folie pe geamuri 95% spate si fata 25% + un kit de xenon pe faza scurta.

NXdev 12-07-11 18:26

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Sa o conduci mult km fara incidente.
Sunt de parere sa te rezumi la jante pe 14"-15" maxim...ai motorul prea mic pentru 16" ( bine-inteles, asta daca nu participi la raliuri in oras :lol: ).
In rest, toate bune, vad ca ai planuri marete, multa bafta si sa le pui in aplicare.

tng 13-07-11 09:55

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
1 Attachment(s)
Multumesc frumos.
Cat despre dimensiunea jantelor nush ce sa zic, m-am gandit si eu ca ar fi cam mari pe 16 ptr motorul asta. Nu fac raliu, eu merg usor :D
Sa vedem...

Momentan caut jante, sunt interesat de niste Keskin(modelul din poza), 4x100............ :rolleyes2

gabi boldeanu 18-07-11 08:35

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Frumoasa masina. In legatura cu jantele........cam mari R16 si la ce vrei tu alea au J-ul mare, mai bine cauta ceva R15,eu tot motor de 1.2 am si imi tragea greu cu R15-7J,asa ca am trecut la r14 7J si vreau sa incerc ceva tot R14 dar 8-9J

tng 18-07-11 11:44

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Multumesc ptr aprecieri.
Da, stau si ma gandesc inca la asta, tind spre 15" si eu cu gume mai subtiri...
Ce stii, incape 8j/9j ?

Intre timp, am modificat copota... bad-boy look :-P (multumiri ghetto ) maine ma duc la vopsit cu ea, am comandat o grila sport de Gsi, poze in curand ;)

gabi boldeanu 18-07-11 12:22

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
incearca 8 j

Esperache 18-07-11 12:29

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 4461943)
Multumesc frumos.
Cat despre dimensiunea jantelor nush ce sa zic, m-am gandit si eu ca ar fi cam mari pe 16 ptr motorul asta. Nu fac raliu, eu merg usor :D
Sa vedem...

Momentan caut jante, sunt interesat de niste Keskin(modelul din poza), 4x100............ :rolleyes2

Quote:

Originally Posted by tng (Post 4472058)
Multumesc ptr aprecieri.
Da, stau si ma gandesc inca la asta, tind spre 15" si eu cu gume mai subtiri...
Ce stii, incape 8j/9j ?

Intre timp, am modificat copota... bad-boy look :-P (multumiri ghetto ) maine ma duc la vopsit cu ea, am comandat o grila sport de Gsi, poze in curand ;)

Salut,

Daca te intereseaza am de vanzare un set de jante Keskin KT 8 Solaris 7,5 x 16" cu anvelope 215/40/R16.

Bafta !

alexu_bad_boy 18-07-11 13:57

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Intre timp, am modificat copota... bad-boy look :-P (multumiri ghetto ) maine ma duc la vopsit cu ea, am comandat o grila sport de Gsi, poze in curand ;)[/QUOTE]

Sa speram ca nu ti l-a facut identic cu al meu. Oricum bafta cu masina

tng 18-07-11 21:55

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Quote:

Originally Posted by gabi boldeanu (Post 4472123)
incearca 8 j

sa vad ce gasesc... :rolleyes2
Quote:

Originally Posted by Esperache (Post 4472144)
Salut,

Daca te intereseaza am de vanzare un set de jante Keskin KT 8 Solaris 7,5 x 16" cu anvelope 215/40/R16.

Bafta !

nu este un model care pica prea bine pe corsa, multumesc oricum ;)
Quote:

Originally Posted by alexu_bad_boy (Post 4472299)
Intre timp, am modificat copota... bad-boy look :-P (multumiri ghetto ) maine ma duc la vopsit cu ea, am comandat o grila sport de Gsi, poze in curand ;)

Quote:

Sa speram ca nu ti l-a facut identic cu al meu. Oricum bafta cu masina
acum am intrat pe topicul tau si am vazut ce ai facut tu acolo :D. nu e, difera putin :-)

tng 21-07-11 12:03

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
2 Attachment(s)
Aseara dupa cumplita furtuna am fost la vopsitor sa iau masina, nu mai aveam rabdare sa vad cum a iesit capota, azi am montat noi leduri de pozitie mai puternice si mai durabile (w5w precision led) :D
Am dat grila jos, astept sa vina cea noua, fara elemente cromate si sigla :D
Insa cand am demontat-o, am vazut ca era lipita cumva destul de bine(plasticul topit), fiind nevoit sa tai acele lipituri si automat sa dezlipesc papuceii aia de prindere.. :rolleyes2
Ma intreb cealalta grila cum o voi prinde ?

alexu_bad_boy 21-07-11 23:52

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
cu mastic o poti lipi.

app arata bine cu capota dar mie mi se pare putin cam patratoasa. dar asta e numai parerea mea. plus ca sincer nu am vazut pe nici o corsa bad boy-ul asa. bravo ai facut ceva mai original.

tng 22-07-11 11:31

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
asa am vrut eu sa iasa. am incercat mai multe VT-uri, plus ca varianta asta cum spui si tu, nu prea am vazut pe la cineva :-)
mastic dasta se gaseste in comert?
multumesc ptr aprecieri

alexu_bad_boy 22-07-11 15:08

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
mastic pentru lipit parbrizele e cel mai bun. si da se gaseste

Pupak 23-07-11 14:23

Re: Masina mea: Opel Corsa C - TNG
 
Uuuu ce privire nervoasa are din fatza :D imi place, dar cum deschizi capota?


All times are GMT +2. The time now is 17:34.

- Copyright 2024 4Tuning