Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacii modificate...detalii... (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/267500-dacii-modificate-detalii.html)

Sonny™ 05-07-11 20:34

Dacii modificate...detalii...
 
3 Attachment(s)
Am facut acest topic pentru a afla cateva detalii despre masinile modificate de la noi din tara si cele care nu prea mai sunt vazute pe strazi daca stiti ce s.a intamplat cu ele...


de asemenea vreau sa va abtineti de la comentarii rautacioase, iar copii sub 18 ani ar fi bine sa nu posteze aiurea pentru ca li se vor sterge posturile...

sa incep cu gtc ce se mai stie despre masina...

LUCI BV 89 WRC 05-07-11 21:02

Re: Dacii modificate...detalii...
 
in pozele postate te tine se afla bv 14 gtt :) si gtc-u sunt 2 nove una care este in bv si una care a plecat din bv :)

Sonny™ 05-07-11 21:04

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by LUCI BV 89 WRC (Post 4445739)
in pozele postate te tine se afla bv 14 gtt :) si gtc-u sunt 2 nove una care este in bv si una care a plecat din bv :)

ok mersi mult nu stiam ca sunt 2...si cu gtc stii ce s.a intamplat pana la urma?

LUCI BV 89 WRC 06-07-11 10:05

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4445748)
ok mersi mult nu stiam ca sunt 2...si cu gtc stii ce s.a intamplat pana la urma?

chiar nu stiu de gtc,insa stiu de gtt :)

Sonny™ 06-07-11 17:16

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by LUCI BV 89 WRC (Post 4446744)
chiar nu stiu de gtc,insa stiu de gtt :)

poi zi.ne si noua...:)

aleXpeed 06-07-11 22:38

Re: Dacii modificate...detalii...
 
GTG-u se afla ca zona langa IMGB, sta sta sta... ridicata de bot, deci exista, hiberneaza, are slick-urile alea pe ea sau ce or' fi, jantele albe cu multe spite pe 15", dunga aia albastra in patratele pe lateral, bara spate din fibra, nu mai are bara fata. Mai mult nu spun ca poate nu vrea proprietarul sa dezvaluie ceva. Masina exista si inca mai are modificari, inclusiv motorul care nu e de Dacie.

Sonny™ 06-07-11 23:02

Re: Dacii modificate...detalii...
 
3 Attachment(s)
mersi frumos pentru informatie....

o alta dacia care mi.a atras atentia si nu prea am gasit informatii despre ea, daca stiti ceva va rog sa spuneti...

LUCI BV 89 WRC 07-07-11 09:00

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4448497)
mersi frumos pentru informatie....

o alta dacia care mi.a atras atentia si nu prea am gasit informatii despre ea, daca stiti ceva va rog sa spuneti...

1.6 turbo,merge de rupe !!!cam atat restu de observa


de nova 1.4 gtt de la brasov e ok acum ceva timp i-am facut o revizie capitala motor frane,iar acum propietarul se ocupa de vopsitorie la ea spera sa poata iesi in curand si el cu ea !!!!

Sonny™ 07-07-11 09:45

Re: Dacii modificate...detalii...
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LUCI BV 89 WRC (Post 4448966)
1.6 turbo,merge de rupe !!!cam atat restu de observa


de nova 1.4 gtt de la brasov e ok acum ceva timp i-am facut o revizie capitala motor frane,iar acum propietarul se ocupa de vopsitorie la ea spera sa poata iesi in curand si el cu ea !!!!

mersi luci, faza e ca sunt o gramada de dacii facute cap coada impecabil si nu se mai stie nimic de ele sau nu sunt prezentate pe forum...

asta era tot pe la tine pe acolo stii ceva de ea?

ne_mo 07-07-11 12:59

Re: Dacii modificate...detalii...
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4448497)
mersi frumos pentru informatie....

o alta dacia care mi.a atras atentia si nu prea am gasit informatii despre ea, daca stiti ceva va rog sa spuneti...

masina se prezinta la fel ....

Andreynyo 07-07-11 22:49

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Se prezinta la fel in exterior, nici ca ar trebui lucrat mai mult, arata unicat, dar se lucreaza pe partea mecanica :-)

Apropo, proprietarul are user aici, cu putina cautare dati de el, mi-a zis ca vrea sa stea mai in anonimat, deci nu ii pot dezvalui identitatea.

Sonny™ 07-07-11 22:55

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by Andreynyo (Post 4450643)
Se prezinta la fel in exterior, nici ca ar trebui lucrat mai mult, arata unicat, dar se lucreaza pe partea mecanica :-)

Apropo, proprietarul are user aici, cu putina cautare dati de el, mi-a zis ca vrea sa stea mai in anonimat, deci nu ii pot dezvalui identitatea.

la care masina te referi?

Andreynyo 09-07-11 14:50

Re: Dacii modificate...detalii...
 
8 Attachment(s)
Daca tot s-a facut topicul asta, as vrea sa aflu niste detalii despre existenta daciilor urmatoare :-):
- TM 10 NOS (Dacia turbo)
- Dacia COX (stiu ca era prin Brasov acum un an, dar cred ca s-a dezmembrat)
- B 11 WJI (un break din Bucuresti)
- BV 09 MVM (Dacia turbo, facuta prin aceeasi perioada cu COX)
- CJ 87 HOT (am auzit ca este prin Ploiesti)
- IS 06 MFT
- BV 04 PPR
- B 70 WRC

Sonny™ 09-07-11 21:01

Re: Dacii modificate...detalii...
 
Quote:

Originally Posted by Andreynyo (Post 4453709)
Daca tot s-a facut topicul asta, as vrea sa aflu niste detalii despre existenta daciilor urmatoare :-):
- TM 10 NOS (Dacia turbo)
- Dacia COX (stiu ca era prin Brasov acum un an, dar cred ca s-a dezmembrat)
- B 11 WJI (un break din Bucuresti)
- BV 09 MVM (Dacia turbo, facuta prin aceeasi perioada cu COX)
- CJ 87 HOT (am auzit ca este prin Ploiesti)
- IS 06 MFT
- BV 04 PPR
- B 70 WRC

cox este la LUCI BV 89 WRC eu asa stiam si de restu sunt interesat si eu...;)

vasy-alex 11-07-11 06:59

Re: Dacii modificate...detalii...
 
CJ 87 HOT este de pe langa Ploiesti iar acum este pe ,,masa de operatii,, looc schimbat,motorul la fel cu unu de renaul(nu stiu exact modelul)sa speram ca va intra si el pe forum....mai multe detalii nu stiu despre masina,dar daca o sa aflu o sa va spun........sper ca in curant sa ma duc sa o vad si sa trag proprietarul de limba in legatura cu detaliile:))


All times are GMT +2. The time now is 22:55.

- Copyright 2024 4Tuning