Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   e 36 ...Prima masina a mea ! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/266895-36-prima-masina-mea.html)

avadanei eduard danut 02-07-11 11:11

e 36 ...Prima masina a mea !
 
Salutare la toti !!!
Incep a va spune ca imi doream de mult sa ma alaturi de voi dar din nefericire nu aveam si eu cu ce sa ma "laud"...
Acum 1 luna me-am luat si eu jucaria de mult dorita ...Este vb de un 316 din 96' care nu are cine stie ce modificari (dar o sa urmeze) ....
Are in plus niste bandouri m3 + evacuare cap coada Borla + niste genti rh zw1(care momentan nu's montate) ... Am sa pun si eu cateva poze cu pisi :lol:
Dupa cum se vede sunt nou pe forum daca am gresit cu cv va rog sa ma scuzati!!! Stima si o zi cat mai buna .
bmw ;x1
bmw ;x2
bmw ;x3
bmw;x4

Maniak22 02-07-11 11:24

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Pune poze si de la interior !!! si da jos pleoapele ca sunt urate astea scurte
Planuri de viitor cu ea ?
App din Arad ai luat-o ? din targul de masini ? atunci cred ca o stiu

fan3xxl 02-07-11 11:28

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
asa e, da`i pleoapele jos, dai barile jos, dai si capota jos, lasa numai sasiul si motorul......de ce trebuie sa dictati omului ce sa faca la masina? parerea mea e ca pleoapele dau bine asa, este alegerea omului daca le tine sau nu

ms99ass 02-07-11 11:41

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
frumos coupe
dar nu pot sa cred ca a tinut vrajeala samsarului cu bandourile ,,iem'':shock:

avadanei eduard danut 02-07-11 11:43

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Hmm masina e luata din arad de la un prieten ....e adusa din germania de 2 luni eu sunt primul propietar in romania ( are un set de nr rosii scos)....
Pt viitor o sa primeasca stopuri clare pe spate +difusor m3 +un set de angelury si pe fatza o bara m3 ...momentan
Pleoapele cred ca am sa le dau jos cand o sa fac rost de o capota Bad boy !!!
Momentan doar o poza am inter o sa revin cu altele !!!

Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 4437626)
frumos coupe
dar nu pot sa cred ca a tinut vrajeala samsarului cu bandourile ,,iem'':shock:

Scz daca m-am exprimat gresit ...

Nosfer 02-07-11 11:54

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
hopaaa si climatronic si obc mic, sta chiar bine masina ca si dotari. As renunta si eu la pleoape, as pune jantele alea cat mai rapid sus, dar le-as lua niste gume cu talon mai mic, apoi o suspensie sport

avadanei eduard danut 02-07-11 13:22

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Dupa cum ati vazut am gentile astea pe 17 Rh zw1 ....dar buza nu e polisata ..aveti ideie unde as putea sa le duk sa le faca o "fata"...Tine-ti cont ca stau in tecuci Jud Galati ...:D
poza 1
poza 2

JusT_SaY_BoBo 02-07-11 13:53

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Quote:

Originally Posted by avadanei eduard danut (Post 4437883)
Dupa cum ati vazut am gentile astea pe 17 Rh zw1 ....dar buza nu e polisata ..aveti ideie unde as putea sa le duk sa le faca o "fata"...Tine-ti cont ca stau in tecuci Jud Galati ...:D
poza 1
poza 2

frumoasa masina.imi poti da un pm cu pretul de achizitie?cu inmatriculatul ce faci?bg?:lol:

avadanei eduard danut 02-07-11 14:01

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4437961)
frumoasa masina.imi poti da un pm cu pretul de achizitie?cu inmatriculatul ce faci?bg?:lol:

sal ,sincer ma costat 1400 euro cu tot cu gentile pe 17 ...
Cu inscrisu nu ma grabasesc deaorece eu momentan is in it (in august ajung acsa ..)...de inscris pe bulgaria nu prea mar bate gandul ....mai ast pana la anu poate o sa scada taxa ...Am facut de curiozitate online taxa de inmatriculare si imi zicea undeva in jurul sumei de 34 de mil ...

avadanei eduard danut 03-07-11 10:25

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Am mai facut si eu niste poze la int.....:lol:
poza 1
poza 2

xxdadixx 03-07-11 11:20

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
incearca sa pui poze normal, nu link-uri de pe alte site-uri.
Inainte de a da Submit Reply, sub buton apesi pe Manage Attachments apoi Choose si Upload.
Bafta cu masinuta.

avadanei eduard danut 03-07-11 11:29

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
2 Attachment(s)
Cred ca asa e Bn ms Mult :P..

Maniak22 03-07-11 18:19

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Quote:

Originally Posted by avadanei eduard danut (Post 4437986)
sal ,sincer ma costat 1400 euro cu tot cu gentile pe 17 ...
Cu inscrisu nu ma grabasesc deaorece eu momentan is in it (in august ajung acsa ..)...de inscris pe bulgaria nu prea mar bate gandul ....mai ast pana la anu poate o sa scada taxa ...Am facut de curiozitate online taxa de inmatriculare si imi zicea undeva in jurul sumei de 34 de mil ...

Inca nu stiu cand va intra in vigoare faza ca motoarele sub 3000cc vor plati taxa de poluare cu 30% mai putin dar in orice caz daca iti iese euro 2 sub 60 mil nu scapi parerea mea. Iar daca iese Euro 1 numai zic

avadanei eduard danut 05-07-11 10:24

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Salll ...
Am gasit niste Triple in bazar pretul e acceptabil ...dar nu stiu si calitatea ...Va rog dati si mie un indiciu !!!Ms o zi buna
Triple Clare 250 ROn

Sparkle_81 05-07-11 10:54

Re: e 36 ...Prima masina a mea !
 
Quote:

Originally Posted by avadanei eduard danut (Post 4444313)
Salll ...
Am gasit niste Triple in bazar pretul e acceptabil ...dar nu stiu si calitatea ...Va rog dati si mie un indiciu !!!Ms o zi buna
Triple Clare 250 ROn

Daca triplele sunt cele dn poza , mie nu-mi plac : nu sunt pe original !

Felicitari pentru achizitie ! Are potential dar vei avea si bani de cheltuit cu ea !
Referitor la jantele pe 17'' , daca vrei sa ramai la balon de 45, incearca dimensiuni pana in 215 ; altfel cobori la 40 !
Pleoapele imi plac mai mult cele ce vin si pe semnal .

Inmatriculeaza intai masina si dupa vei avea tot timpul sa pierzi bani cu ea !


All times are GMT +2. The time now is 17:57.

- Copyright 2024 4Tuning