Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   BMW 318i (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/26609-bmw-318i.html)

B 10 XUC 05-11-06 14:07

BMW 318i
 
Salut baieti..Am si eu o rugaminte la voi,care stiti cam la cat ar ajunge un motor de 2.5 ca pret..pt ca eu am un motor de 1.8 si vreau sa`l schimb pt ca nu sunt prea multumit..
In caz ca nu se recomnada alt motor poate imi puteti spune cam ce i`as putea face pt a castiga ceva cai..Mersi mult bafta!

Alex-Rahova 05-11-06 15:57

Re: BMW 318i
 
Quote:

Originally Posted by B 10 XUC (Post 611375)
Salut baieti..Am si eu o rugaminte la voi,care stiti cam la cat ar ajunge un motor de 2.5 ca pret..pt ca eu am un motor de 1.8 si vreau sa`l schimb pt ca nu sunt prea multumit..
In caz ca nu se recomnada alt motor poate imi puteti spune cam ce i`as putea face pt a castiga ceva cai..Mersi mult bafta!

pe ce masina vrei sa schimbi motorul
2.5 m20 sau generatie mai noua vrei?

B 10 XUC 06-11-06 13:37

Re: BMW 318i
 
e un 318 in 4 usi din 85..e bun m20 ala dar sa ma anunti si pe mine la ce bani e..mersi mult! bafta

Alfa_band 06-11-06 13:51

Re: BMW 318i
 
Gasesti la 400-500 de euro.

jhon_criss 30-11-06 10:07

Re: BMW 318i
 
Tu trebuie sa iti faci masina sa arate bine exterioru si dupa aia sa faci motoru deci baga ceva frumos pe ia sunt baiatu cu 1 2 3 DA BUTELIA :)) gg FRUMOASA MASINA DAR MAI SPALO SI TU tot respectu

alex_fan_bmw 01-12-06 10:04

Re: BMW 318i
 
iar dau de voi mah pe aici:))...mary te asteptam cu noul motor pe bmw:))...ca sa ne faci o tura:))...spor la treaba:D

CrAzZy sHaRkY 07-12-06 22:59

Re: BMW 318i
 
bv oamenilor imi place ce ati facut din masinile voastre :::::::

CrAzZy sHaRkY 07-12-06 23:00

Re: BMW 318i
 
bv oamenilor imi place ce ati facut din masinile voastre :::: bv :::::::

kezz 10-12-06 14:01

Re: BMW 318i
 
bai asta cu butelia..cum sa conteze intai cum arata si sa te lase`n drum?..intai motoru` si apoi caroseria..in caz ca nu ati observat ce a facut il 76 hth cu 66 nfs..diferenta o gastiti voi! hth wins bft :))

quze 10-12-06 15:05

Re: BMW 318i
 
Quote:

Originally Posted by kezz (Post 655240)
bai asta cu butelia..cum sa conteze intai cum arata si sa te lase`n drum?..intai motoru` si apoi caroseria..in caz ca nu ati observat ce a facut il 76 hth cu 66 nfs..diferenta o gastiti voi! hth wins bft :))

ia povesteste-ne tu nebunica ce s-a intamplat daca esti atat de documentat , cati ani ai 12 ?!
cat despre sfatu cu motoru si dupa caroseria , se aproba, bafta

dj16xxs 10-12-06 15:55

Re: BMW 318i
 
Quote:

Originally Posted by kezz (Post 655240)
bai asta cu butelia..cum sa conteze intai cum arata si sa te lase`n drum?..intai motoru` si apoi caroseria..in caz ca nu ati observat ce a facut il 76 hth cu 66 nfs..diferenta o gastiti voi! hth wins bft :))

am si eu o intrebare....cate masini ai "restaurat"???...

kezz 10-12-06 21:07

Re: BMW 318i
 
quzi pai asa spunea hth,pe tine nu te`am intrebat ca nu ma prea intreseaza pe mine care cum si cu ce masina castiga eu vorbeam cu el de alte chestii cand mi`a spus el sau un tov de al lui ca te`a facut..nu am restaurat nici una dar asta nu inseamna ca nu pot spune ce am auzit si despre diferenta m`am uiatat la a ta pe care am vaz si pe strada si despre a lui doar poze si e mare dif de design..te`ai suparat? daca il cunosti pe donald,sau ai avut alte obiceiuri inainte de masini cum ar fi cs sa`mi spui ca am impresia ca te cunosc..si daca tot am deschis sub spune`mi si mie ce s`a intamplat pana la urma sa aud si varianta ta win or lose..salve!

il76 h t h 10-12-06 22:08

Re: BMW 318i
 
Quote:

Originally Posted by kezz (Post 655240)
bai asta cu butelia..cum sa conteze intai cum arata si sa te lase`n drum?..intai motoru` si apoi caroseria..in caz ca nu ati observat ce a facut il 76 hth cu 66 nfs..diferenta o gastiti voi! hth wins bft :))

de ce nu te documentezi mai intai si apoi sa vb...daca te intereseaza atunci cu nfs nu a fost o cursa aranjata pur si simplu ne-am intalnit la semafor si am plecat mai bine...acuma care pe care face mai vdm...te rog numai ma baga pe mine in discutii paici

dj16xxs 10-12-06 22:14

Re: BMW 318i
 
Quote:

Originally Posted by kezz (Post 655787)
quzi pai asa spunea hth,pe tine nu te`am intrebat ca nu ma prea intreseaza pe mine care cum si cu ce masina castiga eu vorbeam cu el de alte chestii cand mi`a spus el sau un tov de al lui ca te`a facut..nu am restaurat nici una dar asta nu inseamna ca nu pot spune ce am auzit si despre diferenta m`am uiatat la a ta pe care am vaz si pe strada si despre a lui doar poze si e mare dif de design..te`ai suparat? daca il cunosti pe donald,sau ai avut alte obiceiuri inainte de masini cum ar fi cs sa`mi spui ca am impresia ca te cunosc..si daca tot am deschis sub spune`mi si mie ce s`a intamplat pana la urma sa aud si varianta ta win or lose..salve!

daca nu ai restaurat masini de ce dai sfaturi,numai asa ca sa te aflii in treaba!!!....nu inteleg de se baga unii ca musca in lapte...incepe sa-mi fie scarba de forumuri si cred ca pana la urma am sa injur un admin sa-mi dea ban sa nu mai postez....din 10 posturi pe care le citesc 8 sunt numai aberatii grave....ce a fost forumul asta....

kezz 10-12-06 22:14

Re: BMW 318i
 
pai atunci nu mai spune ca l`ai facut..mie unul dintre tovi tai mi`a spus ca l`ai facut nu ca v`ati intalnit la semafor si ai plecat mai repede..


All times are GMT +2. The time now is 22:27.

- Copyright 2026 4Tuning