Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320D FL '03 project ! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/263184-e46-320d-fl-03-project.html)

DEVIL's Style 13-07-11 08:49

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 4448754)
Footrestul ala nu isi are locul acolo! Poti lua unul OEM, costa 49 eur,-


Momentan va ramane asa , am alte prioritati la masina , sa facut si putina curatenie si am gasit cateva chestii de bmw e39 , care vreau sa le dau oricum.

Aici sunt cateva poze cu un frate mai mare de ani [ bmw 318 IS e30 ]

Inca se cauta interior de m sport [ stofa sau semi-piele ] , cotiera si volanul M , normal ultimele doua erau cumparate , dar se pare ca vanzatorii au fost neseriosi [ traiasca PAYPAL-ul ca banii au fost recuperati ]

Marian_nebunu 13-07-11 15:48

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
urat esti vagabontule :)))))))

DEVIL's Style 13-07-11 15:50

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4462760)
urat esti vagabontule :)))))))

Ala e frate miu ...

NXdev 14-07-11 18:44

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4461749)
Momentan va ramane asa , am alte prioritati la masina , sa facut si putina curatenie si am gasit cateva chestii de bmw e39 , care vreau sa le dau oricum.

Aici sunt cateva poze cu un frate mai mare de ani [ bmw 318 IS e30 ]

Inca se cauta interior de m sport [ stofa sau semi-piele ] , cotiera si volanul M , normal ultimele doua erau cumparate , dar se pare ca vanzatorii au fost neseriosi [ traiasca PAYPAL-ul ca banii au fost recuperati ]

Foarte frumoase masinile...ursachele e de nota 10 ;).
Bafta multa in continuare.

DEVIL's Style 17-07-11 06:33

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 4465371)
Foarte frumoase masinile...ursachele e de nota 10 ;).
Bafta multa in continuare.


Multumesc , ursachele arata de nota 10 , pentru ca are un proprietar extrem de maniac [ cu toate ca omul are o varsta destul de inaintata ]

Am gasit si cumparat o cotiera centrala la un pret decent , impreuna cu plafoniera cu lampile de citit si leduri ambientale. Acel defect al ei va fi remediat in cel mai scurt timp.

DEVIL's Style 18-07-11 00:35

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
8 Attachment(s)
Trimuri interioare foliate in carbon 3d [ cel texturat ] si cu ocazia asta am fotografiat si e61 ul vecinului caruia i am comandat led angel eyes si leduri smd pentru interior.

SAX1987 18-07-11 00:46

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Le-ai colantat tu ?:D

CAnd pui volanul sport / M sa faci si trimul lui !

DEVIL's Style 28-07-11 14:51

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4471344)
Le-ai colantat tu ?:D

CAnd pui volanul sport / M sa faci si trimul lui !


Nici nu incape indoiala , aia e opera lui frate miu cu colantatul si al unui amic mai priceput la pus folia.

Azi am comandat inelele de bord din aluminiu mat , sa gasit si o oglinda buna cu senzor de perimetru de la alarma daca nu ma insel si cu senzorul de ploaie.

Maine se va lua si volanul impreuna cu shifterul de 330d [ e mai scurt ca celelalte , nu inteleg de ce ]. Am gasit un 330d la dezmembrat si la preturi ok , sa vad daca merita sa iau si etrierii fata cu suporti de pe el [ suporta discuri mai mari ]. La turbo upgrade + ambreiaj deja am "reteta" , dar mai am de stabilit niste detalii . Sa luat si bordul cu clima pentru experimentarea schimbarilor ledurilor in bord. Rama din carbon pentru bord , va ajunge cam in 3 saptamani.

In prezent caut ace de bord de M3 , daca e sa cunoasteti pe careva care vinde , dati-mi de stire si caut un importator DEPO automotive [ taiwan nu germania ] , sa fac o comparatie la preturi pentru faruri cu lupa.

- Interior de m sport [ stofa sau semi piele maxim ] de preferat cu panouri de usi dotate cu sistemul HK [ ma intereseaza locasurile nu neaparat si boxele ]

- Tot saptamana asta astept sa mi ajunga si trusa de chei de la MANNESMANN 98430 215T , comandat din germania [ 116 euro cu tot cu transport prin DHL ]

crysty.bobok 28-07-11 16:30

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4493167)
Nici nu incape indoiala , aia e opera lui frate miu cu colantatul si al unui amic mai priceput la pus folia.

Azi am comandat inelele de bord din aluminiu mat , sa gasit si o oglinda buna cu senzor de perimetru de la alarma daca nu ma insel si cu senzorul de ploaie.

Maine se va lua si volanul impreuna cu shifterul de 330d [ e mai scurt ca celelalte , nu inteleg de ce ]. Am gasit un 330d la dezmembrat si la preturi ok , sa vad daca merita sa iau si etrierii fata cu suporti de pe el [ suporta discuri mai mari ]. La turbo upgrade + ambreiaj deja am "reteta" , dar mai am de stabilit niste detalii . Sa luat si bordul cu clima pentru experimentarea schimbarilor ledurilor in bord. Rama din carbon pentru bord , va ajunge cam in 3 saptamani.

In prezent caut ace de bord de M3 , daca e sa cunoasteti pe careva care vinde , dati-mi de stire si caut un importator DEPO automotive [ taiwan nu germania ] , sa fac o comparatie la preturi pentru faruri cu lupa.

- Interior de m sport [ stofa sau semi piele maxim ] de preferat cu panouri de usi dotate cu sistemul HK [ ma intereseaza locasurile nu neaparat si boxele ]

- Tot saptamana asta astept sa mi ajunga si trusa de chei de la MANNESMANN 98430 215T , comandat din germania [ 116 euro cu tot cu transport prin DHL ]

Da-mi si mie un link cu trusa de scule .. de mult caut si eu una identica la un preț bun !

Acele de bord M3 cum ai de gānd să le schimbi ? Stiu că iți dă ceva bătaii de cap si e posibil sa le decalibrezi !

Baftă !

DEVIL's Style 28-07-11 18:29

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 4493336)
Da-mi si mie un link cu trusa de scule .. de mult caut si eu una identica la un preț bun !

Acele de bord M3 cum ai de gānd să le schimbi ? Stiu că iți dă ceva bătaii de cap si e posibil sa le decalibrezi !

Baftă !

Ai pm in legatura cu trusa , batai de cap ai cu acele de e39 , la e46 e joaca de copil :) , iti spun din proprie experienta .

ar85gyl 28-07-11 21:31

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4493546)
Ai pm in legatura cu trusa , batai de cap ai cu acele de e39 , la e46 e joaca de copil :) , iti spun din proprie experienta .

m-ar interesa si pe mine o trusa de scule poti sa imi dai un pm cu un link sau cum sa comand si eu una,mersi

DEVIL's Style 30-07-11 01:20

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ar85gyl (Post 4493910)
m-ar interesa si pe mine o trusa de scule poti sa imi dai un pm cu un link sau cum sa comand si eu una,mersi

Ebay germania !

Azi sa luat si volanul complet , inca e descompletat pentru foliat trimul , au ajuns si inelele de bord din aluminiu mat , style m3, pentru rama din carbon de la bord , am de asteptat vreo 2-3 saptamani si din ce am vazut eu , trebuie sa astept si acea rama si apoi sa pun inelele.

DEVIL's Style 30-07-11 20:33

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
7 Attachment(s)
Update :

Foliat trim volan + montat pe masina , montat shifterul de 330d , cumparat farurile cu lupa cu tot cu balasturi si becuri [ am nevoie de lupe pentru retrofit ] , luminile din spate cu tot cu lampi de citit si montat cotiera centrala , restul de poze mai tarziu cu interiorul aranjat cat de cat. , Treaba cu bordul e in asteptare din cauza ca inca nu am gasit ace de m3 e46.

SAX1987 31-07-11 01:40

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Sta bine volanul ! Ai facut si retrofit ul pentru comenzi ? citeam undeva ca e destul de simplu pentru E46 .. este si cablu OEM pentru retrofit :shock:

DEVIL's Style 31-07-11 17:46

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4498197)
Sta bine volanul ! Ai facut si retrofit ul pentru comenzi ? citeam undeva ca e destul de simplu pentru E46 .. este si cablu OEM pentru retrofit :shock:


Da , volanul e complet cu tot cu cabluri , sa se termine cu interiorul si dupa aia sa trecem la suspensie si jante + cauciucuri :lol:


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2024 4Tuning