Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320D FL '03 project ! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/263184-e46-320d-fl-03-project.html)

DEVIL's Style 14-06-11 15:00

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Imi poate face cineva in photoshop interior jantelor pe negru , iar capacele sa fie pe alb cu negru ?

SAX1987 14-06-11 15:50

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Faine jantele dar astea stau cel mai bine cand sunt in culoarea lor OEM :D

DEVIL's Style 14-06-11 16:12

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4396615)
Faine jantele dar astea stau cel mai bine cand sunt in culoarea lor OEM :D

Da tocmai am discutat cu el pe tema asta si el crede la fel ca e mai bine cu OEM..... eram curios doar cum ar fi dat .... sax ...tot le ai cu culorile ...daca imi poti gasi un e46 in 2 tonuri....dar conteaza de unde pleaca culoarea.... ca pe el il bate gandul sa ii faca capota si plafonul negru si portbagaj...dar nu stiu exact cum ar da cel mai bine linia si de unde sa se plece.

Marian_nebunu 14-06-11 19:47

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
De cand asteptam sa postezi :D...vagabontule de la Barlad :D...ITI UREZ MULTE SUCCESURI :lol: :lol: !!!

si sunt 100% sigur ca faci ceva tare :D !!!

SPOOOR !!!

madutz2006 15-06-11 00:01

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
se pare ca va iesii ceva frumos !

legat de culoarea jantelor... mai bine le lasi in culoarea lor originala

bafta multa in continuare!

P A K E 15-06-11 07:15

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4393065)
Prima modificare de pe lista de tuning - schimbu de consumabile :)

Uite cine are experienta cu Dieselu' :D
Stie exact ce trebuie facut! Foarte bine ;)

plictisit 15-06-11 11:08

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
bun asa .. intai sa fie in regula din punct de vedere tehnic, e timp destul pentru "tuning" :woowoo:

DEVIL's Style 15-06-11 13:15

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4397123)
De cand asteptam sa postezi :D...vagabontule de la Barlad :D...ITI UREZ MULTE SUCCESURI :lol: :lol: !!!

si sunt 100% sigur ca faci ceva tare :D !!!

SPOOOR !!!

multumesc frumos de urari Mariane . Momentan sunt in stadiul in care sa pun masina la punct din punct de vedere tehnic , o pregatesc pentru resoftare si pe calea asta ii multumesc frumos lui Dragos [ https://forum.4tuning.ro/213-zona-com...are-profi.html ] care mi a dat si cateva sfaturi utile pe aceasta tema. Masina va fi pusa pe dyno inainte si dupa resoftare ca sa vedem exact rezultatele obtinute si powerband-ul .

Quote:

Originally Posted by madutz2006 (Post 4397778)
se pare ca va iesii ceva frumos !

legat de culoarea jantelor... mai bine le lasi in culoarea lor originala

bafta multa in continuare!

Multumesc madutz2006 , deja am luat hotararea sa reconditionam jantele in culoarea lor originala.

Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 4397990)
Uite cine are experienta cu Dieselu' :D
Stie exact ce trebuie facut! Foarte bine ;)

Multumesc PAKE , nu e primul diesel cu care am de a face si cum sunt un tip meticulos si al detaliilor , incerc sa am grija sa fie ok pana la ultimul surub. Deja azi am dat comanda de acele dopuri , pentru a anula clapetele de acceleratie buclucase [ potential mare de a se rupe si sa distruga motorul] Eventualele pierderi de cuplu la aceasta operatiune vor fi compensate prin resoftare si impac si capra si varza :D. Acele dopuri le am achizitionat de aici prin paypal : http://www.pmwltd.co.uk/?page_id=155

Inca un aspect de care majoritatea posesorilor de diesel nu tin cont : Acel filtru epurator , trebuie neaparat verificat si inlocuit in caz ca e murdar. Culmea e ca el nu e pe lista de consumabile , dar la ce drumuri sunt mai ales in tara , e recomandat sa fie verificat odata la 60 de mii de km.

Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 4398517)
bun asa .. intai sa fie in regula din punct de vedere tehnic, e timp destul pentru "tuning" :woowoo:

Tu stii asta mai bine ca mine plictisit , mai ales ca masina ta e intr-un stadiu mult mai avansat ca a mea. Eu mai am pana acolo :D . mult spor si cu a ta in continuare. Inca te mai invidiez la felul cum arata :D.

JusT_SaY_BoBo 15-06-11 13:41

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4396657)
Da tocmai am discutat cu el pe tema asta si el crede la fel ca e mai bine cu OEM..... eram curios doar cum ar fi dat .... sax ...tot le ai cu culorile ...daca imi poti gasi un e46 in 2 tonuri....dar conteaza de unde pleaca culoarea.... ca pe el il bate gandul sa ii faca capota si plafonul negru si portbagaj...dar nu stiu exact cum ar da cel mai bine linia si de unde sa se plece.

vezi ca tm_adf(parca) a avut un seria 3 ca al fratemlui tau si la facut in 2 culori.mie imi placea foarte mult cum erau imbinate,ii poti cere poze sa te inspiri:lol:

SAX1987 16-06-11 01:43

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
3 Attachment(s)
Mie personal nu-mi plac BMW urile in 2 culori deloc si sub nici o forma :shock:

A lui ADF era interesanta dar facuta la repezeala cu niste "lufturi" incredibile la bara fata :D si alte minuni :D

Depinde de gusturi , se poate si in 2 culori dar depinde mult de care !

crysty.bobok 16-06-11 10:08

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4400595)
Mie personal nu-mi plac BMW urile in 2 culori deloc si sub nici o forma :shock:

A lui ADF era interesanta dar facuta la repezeala cu niste "lufturi" incredibile la bara fata :D si alte minuni :D

Depinde de gusturi , se poate si in 2 culori dar depinde mult de care !

Cred ca bobo se refera la e46-le gri/negru al lui ADF !

DEVIL's Style 16-06-11 12:59

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4398905)
vezi ca tm_adf(parca) a avut un seria 3 ca al fratemlui tau si la facut in 2 culori.mie imi placea foarte mult cum erau imbinate,ii poti cere poze sa te inspiri:lol:

Am gasit pozele bobo

Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4400595)
Mie personal nu-mi plac BMW urile in 2 culori deloc si sub nici o forma :shock:

A lui ADF era interesanta dar facuta la repezeala cu niste "lufturi" incredibile la bara fata :D si alte minuni :D

Depinde de gusturi , se poate si in 2 culori dar depinde mult de care !

Cam in genul asta se gandea si fratele meu sa facem masina ... capota + grilele negre + plafon pana la barele de amarare si portbagajul.... cred ca ar fi cel mai ok asa.

DEVIL's Style 20-06-11 20:21

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
5 Attachment(s)
Update : acum cateva zile sa incercat diagnosticarea masinii si incercarea de a extrage harta din ecu , dar fara rezultate prea bune.... am reusit doar sa vedem ce erori erau stocate , urmand ca in viitorul apropiat sa achizitionez o interfata de la inpa care sa fie compatibila cu softul bmw GT1/DIS si SSS progman , ultimele versiuni. miercuri ajunge si pachetul cu cateva accesorii comandate pentru masina.

Aici sunt 5 poze , cu un coleg pasionat de bmw uri si posesorul unui 320d nonfacelift , care a incercat sa ne ajute la diagnosticarea masinii.


PS : ultima "nazbatie" a fratelui meu :

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...#ht_500wt_1413

Ala e pretul de achizitie si cu transport.

DEVIL's Style 21-06-11 16:21

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
3 Attachment(s)
mici bunatati............

- Eleron luneta
- Eleron portbagaj
- Leduri numar [ momentan sunt ok ]
- Set pedale M sport + Footrest
- Folia carbon texturata [ 3d ]
- Swirl Flaps Blankings [ pentru galeria de admisie ]

plictisit 21-06-11 17:55

Re: E46 - 320D FL '03 project !
 
i like what i see 8) pedalele cat te-au costat ?


All times are GMT +2. The time now is 21:43.

- Copyright 2024 4Tuning