Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - frumoasa rosie :XX (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/262516-e36-frumoasa-rosie-xx.html)

ionutzntz 05-06-11 19:06

E36 - frumoasa rosie :XX
 
10 Attachment(s)
Totul a inceput cand am vrut o masina nu neaparat Bmw si a picat acest bmw are motor de 1.6 nu are nimic pe ea optiuni dar e foarte dragutza asa cum este :X si imi face mare placere sa ma dau cu ea asa cum merge ea cu 1.6 ,pt 1.6 face tot tractiunea spate iarna a fost o splendoare cu tot ca nu aveam servo ,iarna asta va fii vis k updateul de servo .Sa incept sa spun si eu cam ce am facut la ea,k am depus foarte multa munca si pasiune , cum am luato am duso la un tinichigiu arata jalnic se vede in poze , am facut cum am facut-o dupaia mam certat cu ala si am facut-o singur am chituito dupaia am duso la cineva am vopsito ,apoi a venit o toba finala foarte zgomotoasa era super dupaia a venit si inmatriculatul alta povoare dar am scapat mai usor cu bulgarik si dupaia am facut un update cu o folie carbon 3d pe capota si un bad boy look ,dupaia am vz pe net niste angel eyes cum se fac si am facut :D a iesit ceva am depus multa munca la acesta masina cam tot inafara de tinighigerie si vopsit a fost facut de mine,dupaia iam coborat garda iam taiat din arcurile de fata nu suportam masina cand o vedeam cat de ridicata era ,dupaia o pereche de jante iam schimbat si toba cu alta din inox iam pus si un filtru sport pt galagie, si la sfarsit am facut in spoiler din cel vechi cu fibra. Si am incercat sa fac o masina cat de cat cu gust zic eu akm astept niste pareri pro si contra...



Urmatoarele update-uri

Vopsirea stopurilor cu negru
Vopsirea jantelor cu auriu si crom buza
Plasa in fara la spoiler
Un chip tuning
Si mt altele care nu mai imi vin in minte

V1RuS 05-06-11 22:27

Re: Bmw e36 frumoasa rosie :XX
 
mai ai de lucrat la ea ... pune nijte poze mai recente si mai detaliate ...bafta cu proiectu

Maniak22 05-06-11 23:16

Re: Bmw e36 frumoasa rosie :XX
 
Super modificarile..... de unde ti-au venit ideile cum sa o faci ?

radu_bmwe36 06-06-11 07:12

Re: Bmw e36 frumoasa rosie :XX
 
rosia montana...:)))


boss fa masina cum ai luat-o ca e groasa treaba:))) daca ai inceput deja sa pui bari " nfs" imi imaginez ce v-a iesi din masina asta:)) mi-e mila de ea!!!!

Marian_nebunu 06-06-11 07:18

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
si imi face mare placere sa ma dau cu ea asa cum merge ea cu 1.6 ,pt 1.6 face tot tractiunea spate iarna a fost o splendoare cu tot ca nu aveam servo ,iarna asta va fii vis k updateul de servo

iti dai seama ca la vara nu mai ai nici o placere nu ????

Urmatoarele update-uri

Vopsirea stopurilor cu negru
Vopsirea jantelor cu auriu si crom buza ------esti BO$$ - EURO SI DOLARI !!!
Plasa in fara la spoiler ----- SA PUI PLASA GRI
Un chip tuning ----CU BANII CARE II DAI PE UN CIP MAI PUI 200 D EURO SI ITI CUMPERI UN MOTOR DE 1.8 IS..SAU UN 2.0 !!!
Si mt altele care nu mai imi vin in minte----SPER SA NU AI TOT GENUL ASTA DE IDEI !!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol:

radu_bmwe36 06-06-11 07:43

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
la o evacuare SHport nu te-ai gandit? ca-ti mai da 10 cai:))))))

alex.calibra 06-06-11 12:12

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
cel mai frumos BMW...:>:))=)).....adul pe calea care trebuie....

radu_bmwe36 06-06-11 16:30

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by alex.calibra (Post 4377637)
cel mai frumos BMW...:>:))=)).....adul pe calea care trebuie....

cu capota aia si bara aia din nfs sigur e pe drumu cel bun=))))

alex.calibra 06-06-11 17:23

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by radu_bmwe36 (Post 4378160)
cu capota aia si bara aia din nfs sigur e pe drumu cel bun=))))

ee nu fi rautacios:))=))......e facuta pe comanda:))=)).

Sparkle_81 06-06-11 17:33

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Nu-mi place stilul adoptat de tine ! Macar incearca sa mergi clean !

ionutzntz 06-06-11 17:33

Re: Bmw e36 frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by radu_bmwe36 (Post 4376934)
rosia montana...:)))


boss fa masina cum ai luat-o ca e groasa treaba:))) daca ai inceput deja sa pui bari " nfs" imi imaginez ce v-a iesi din masina asta:)) mi-e mila de ea!!!!

NU sunt imaginati de nfs cum zici u sunt imaginatiile mele si sunt facute de mn cand o sa faceti uni dintre voi macar un spoiler dala din fibra atunci sa criticati ca habar naveti sa strangeti un surub si si sunteti mari in bmw lol

ionutzntz 06-06-11 17:35

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4378289)
Nu-mi place stilul adoptat de tine ! Macar incearca sa mergi clean !

In principiu pe asta am vrut sa merg dar am zis daca tot fac sa nu fac chiar ceva foarte simplu mrs pt sfat

ionutzntz 06-06-11 18:00

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
am uitat sa precizez ca e prima mea masina si daia cred ca sunt asa cam nebun :D

Maniak22 06-06-11 18:08

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by ionutzntz (Post 4378375)
am uitat sa precizez ca e prima mea masina si daia cred ca sunt asa cam nebun :D

Nebunule :D si eu te-am intrebat ceva mai sus :paper:

Sparkle_81 06-06-11 21:47

Re: E36 - frumoasa rosie :XX
 
Quote:

Originally Posted by ionutzntz (Post 4378294)
In principiu pe asta am vrut sa merg dar am zis daca tot fac sa nu fac chiar ceva foarte simplu mrs pt sfat

Eu mi-am expus punctul de vedere ; daca tie i-ti place , atunci e ok !
Exemple, pe forum, au m-ai fost care pe parcurs au revenit look-ul oem !




Voie buna !!!


All times are GMT +2. The time now is 20:48.

- Copyright 2024 4Tuning