Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/26156-vrea-cumpar-bmw-316-a.html)

slayer 28-10-06 21:50

vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
as dori sa imi achizitionez un 316 ti din 2001-2002...vreau sa il aduc din germania...daca se poate puteti sa imi spuneti care sunt taxele care se platesc (toate taxele) pentru acest tip de motor...deoarece banuiesc ca are euro 3.....
pe langa asta daca sunt posesori de acest model sau cineva ce are cunostinte despre acest model sa imi spuna cum se comporta(ma refer la consum,piese,intretinere)...
mersi mult...

GSPI 02-11-06 17:20

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
taxele se calculeaza in functie de capacitatea cilindrica si anul fabricatiei.valoarea in vama nu este cea de pe factura cu care cumperi masina ci cea stabilita de vama conform cu lista lor de valori in vama.
da mai multe detalii si i-ti pot da eu taxele exact.
salut

Slim29 08-11-06 09:34

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
pt un bmw e46 320d din 2003 vama este de 3000 euro... kam asa va si al tau.. este de vanzare dak vrei . mihai_slim dak te int si vb akolo

manumeciu 08-11-06 16:44

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
Te costa in functie de capacitate , carburant si an de fabricatie. Dupa ce gasesti o masina care sa-ti placa si sa-ti convina da-ne un semn ca sa aflii exact. Pentru un 1,6 Ti in jur de 1500-1800 din 01-02.

BmwRacer_ 08-11-06 17:34

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
dar pt un 320 td din 99/00/01, 330 td 99/00/01...sau 530 td 99/00/01...cat ar fii?

manumeciu 08-11-06 22:41

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
Pt un 320 D e in jur de 1800 Euro( cu accize 5,5 si tva 19%).
La 330 te rupe rau. E acelasi pret cu 530 pt ca se calculeaza dupa capacitate.:4900Euro.
ATENTIE: taxele sunt valabile numai cu certificat eur1.

BmwRacer_ 09-11-06 14:05

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
Quote:

Originally Posted by manumeciu (Post 615491)
Pt un 320 D e in jur de 1800 Euro( cu accize 5,5 si tva 19%).
La 330 te rupe rau. E acelasi pret cu 530 pt ca se calculeaza dupa capacitate.:4900Euro.
ATENTIE: taxele sunt valabile numai cu certificat eur1.

k...ms......

Santiago 26-03-07 16:03

Salut ... mai esti interesat de bmw-ul acela?0728858509
 
Salut daca mai esti interesat eu am unul de vanzare ce e adus din germania in decembrie am toate taxele platite masina a circulat numai o luna in tara daca te intereseaza mai mult detalii sau niste poze simte-te liber sa imi dai un tel 0728858509..

cristi bmw 26-03-07 20:33

Re: vrea sa imi cumpar un BMW 316 ti
 
mai bine iati un 318 ca taxele sunt exact la fel tot in jur de 1800 de euro cu totul


All times are GMT +2. The time now is 22:22.

- Copyright 2026 4Tuning