![]() |
Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Salutare, am si eu o statie si un subwoofer si de ceva timp am o mica problema, uneori baraie dar asta nu se intampla dess...verificai toate firele totul ok, cineva imi zicea ceva de finali care se incing...nu stiu ce sa cred, astept pareri.
Multumesc P.S. Zilele astea o sa incerc sa fac rost de o alta statie sa vad daca mai face, sa le elimin pe rand, poate aflu ce este de vina. :rolleyes2 |
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
cand baraie? si la volum mare si la volum mic? baraie tare?
|
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
masoara cu un multimetru iesirile amplificatorului, si vezi daca iti da tensiune pe iesiri.
asa am patit eu, si am rezolvat problema, erau cateva lipituri reci. spor! |
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Nu a mai facut...probabil s-a speriat. :lol:
Multumuesc tuturor de informatii! |
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Readuc acet topic la viata pentru ca problema imi persita in ultimul timp, mai ales cand merg pe drumuri denivelate.
O alta observatie, daca apas mai in parte de jos pe difuzor se aude ca si cum ar freca, daca apas fix in centru nu se aude nimic... :sad: Cine poate sa`mi dea si mie un "diagnostic", o parere, sau cine a mai avut problema aceasta?:rolleyes2 |
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Quote:
Ce difuzor si ce statie ai? Posibil sa fie din difuzor, totusi... |
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Quote:
|
Re: Probleme subwoofer - distorsiuni (barait)
Quote:
Multumesc! |
| All times are GMT +2. The time now is 00:23. |
- Copyright 2026 4Tuning