Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Astra F Caravan (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/260473-masina-mea-astra-caravan.html)

VladM 24-05-11 18:04

Maşina mea: Astra F Caravan
 
5 Attachment(s)
Astazi am achizitionat o Astra F Caravan,asa am prins-o,dar e buna si break. Vreau sa o tin o vreme asa ca m-am decis sa-i fac thread. Masina e din 1997,motor 1.6 Ecotec,A/C,geamuri electrice fata,airbag,jante,etc. Asa arata masina acum. Avea scris in spate Opel Astra cu litere de alea din bazar si le-am dat jos. Deocamdata nu am umblat decat la partea mecanica dar urmeaza si altele. Ca planuri de viitor,nu prea mult,cam asta as vrea:
-geamuri fumurii(sunt programate zilele astea)
-jante pe 16 macar
-triplele facute rosii
-vopsit spoilere si bandouri in culoarea masinii
-pleoape
-grila fara semn
Cam atat as vrea sa ii fac deocamdata,cu timpul cine stie. :) Daca are cineva ceva piese de Astra si nu are nevoie de ele sa ma anunte poate am nevoie si le iau eu.

morandi2more 24-05-11 18:30

Re: Astra F Caravan
 
Sa o stapanesti sanatos si sa faci multi km fara probleme.

muntiu 24-05-11 18:52

Re: Astra F Caravan
 
bine ai venit

spor la treaba cu batranica

B 88 URS 24-05-11 19:02

Re: Astra F Caravan
 
Bun venit si spor la treaba cu masinuta, arata bine :D

VladM 24-05-11 21:06

Re: Astra F Caravan
 
Merci baietii. Sper sa o aduc pe un drum mai bun si sa nu dezamagesc pe nimeni. Cu Seat-ul nu cred ca am dezamagit. Sper sa ma ajutati daca o sa va mai cer sfaturi,pareri,etc. Nu ma pricep prea bine in aria Opel si mai ales in aria benzinarelor.

VaLeX 24-05-11 21:22

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
e 1.6 16v ? Multi punct ?
Succes cu proiectul , mai mult de 16'' nu cred ca merita ..si nu stiu cat de bine ar da 17'' ...acum depinde. Ocupate de partea mecanica , estetic vad din poze ca nu are mari probleme ...asa ca poti sa-l "sacrifici" putin pt functionalitate.
In rest , succes cu planurile tale ...

Ai PM !

VladM 24-05-11 21:31

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Totul merge bine. Trebuie incarcat cu freon,arcuri fata/spate si gata. Am schimbat azi un pivot si o bucsa.

VaLeX 24-05-11 21:50

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Daca tot schimbi arcurile , de necesitate , incearca sport ... :)

VladM 24-05-11 21:56

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Nu,gata. Romania nu e o tara pentru arcuri sport. Mi-a ajuns,vreau comfort.

ovidiu89 24-05-11 22:03

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Ba innebunisi te dadusi pe break-uri?
Hai sa il stapanesti sanatos si spor la facut bani sa bagi in ea:lol:

ovydyu4all 24-05-11 23:59

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
ba esti nebun, te-ai dat pe benzinar??? sa o stapanesti sanatos si fara incidente...PS: vad ca-ti plac neinmatriculatele:twisted:

Detman 25-05-11 00:56

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
bine, Romania nu e o tara pentru arcuri sport ( suspensie sport ), dar atunci nici 4tuning nu e pentru masini modificate , hai sa le lasam stock, ca asa nu ne batem de nici o problema... si sunt foarte confortabile:P.

oricine care vrea sa isi modifice masina ... in lista de top 3 prioritati se numara si suspensie sport... :D.

bafta.

VladM 25-05-11 10:29

6 Attachment(s)
Sa inteleg ca incepi sa imi explici cum e cu tuningul acum. Te-ai uitat la masina care am avut-o inainte ? Te-ai uitat cate am facut la ea ? Tuning inseamna suspensie sport ? In Roman drumurile sunt varza,stric toata masina,daca nu ai suspensie sport nu ai facut tuning nu ? Lasa frate,eu vreau putin comfort,cand voi avea inca o masina pentru drumurile de zi cu zi si alta pentru plimbari o sa mi-o fac. Deocamdata ramane asa.

Folia. Spate+luneta 70%,fata 30% Cat de curand urmeaza alte jante. :) Am uitat sa fac poze pe zi. Rog un moderator sa uneasca posturile.

ovidiu89 26-05-11 22:01

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Hai ca incepe sa arate a masina:D

RideTheRiddle 31-05-11 23:05

Re: Maşina mea: Astra F Caravan
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 4349914)
Sa inteleg ca incepi sa imi explici cum e cu tuningul acum. Te-ai uitat la masina care am avut-o inainte ? Te-ai uitat cate am facut la ea ? Tuning inseamna suspensie sport ? In Roman drumurile sunt varza,stric toata masina,daca nu ai suspensie sport nu ai facut tuning nu ? Lasa frate,eu vreau putin comfort,cand voi avea inca o masina pentru drumurile de zi cu zi si alta pentru plimbari o sa mi-o fac. Deocamdata ramane asa.

Folia. Spate+luneta 70%,fata 30% Cat de curand urmeaza alte jante. :) Am uitat sa fac poze pe zi. Rog un moderator sa uneasca posturile.

fa-ma sa inteleg, ibiza era etalon in ale tuningului?


All times are GMT +2. The time now is 22:10.

- Copyright 2024 4Tuning