Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/259767-opriti-hranirea-italiei-carnea-cailor-salbatici.html)

Sasha 20-05-11 12:34

Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
S-a decis creearea acestei petitii in urma ultimelor stiri aparute la programele de televiziune, conform carora caii salbatici din Delta Dunarii sunt torturati, schingiuiti, iar apoi trimisi in abatoare spre a deveni mancare pentru italieni.
In urma documentarii, s-a descoperit ca printre caii salbatici aflati in Delta Dunarii s-ar afla si MUSTANGUL, o rasa pe cale de disparitie in zilele noastre, apreciat in trecut de indienii nord-americani, si apreciati astazi pentru inteligenta si calitatile deosebite pe care le au, spre deosebire de confratii lor din alte rase.

Opriti torturarea acestor animale. Sunt si ele fiinte vii!

Suntem chiar atat de nemilosi fata de aceste fiinte extraordinare? Vom continua macelarirea acestor cabaline pana vom ramane fara ele?
Deja au disparut o serie de animale fascinante din fauna Romaniei si multi dintre noi nu le-am mai putut niciodata vedea, asemeni celebrului zimbru, dropiei sau focii de Marea Neagra s.a.m.d.

Luptam pentru caii salbatici, luptam pentru viitorul faunei romanesti!



SEMNEAZA PETITIA

andi_cimpean 20-05-11 13:28

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnat şi validat!

LE: Tru' ceea ce zice mihai88 mai jos...
Oare, se rezolvă ceva cu petiţia?
Am semnat multe petiţii "la viaţa mea", dar cam atāt...īn sensul că n-am auzit că, datorită unei petiţii semnale online s-a rezolvat ceva!

mihai88 20-05-11 13:39

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
semnat
numai ca petitia asta o sa fie ca alte 13 miiii de petitii
...adica inutila
de ce? pentru ca romanu e ignorant
mai pe romaneste,il doare in cwr de caii din delta


eu unu sper sa terminam sa ne mai vindem tara,pt ca oricat am injura "romania", aici ne-am nascut

RoByNeT 20-05-11 14:28

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!


Si eu sper sa se rezolve ceva cu petitiile astea. A mai fost una de curand cu abuzul animalelor de companie in adaposturi. Nu am mai auzit nimic de finalizarea ei ...

C T 19 K R A 20-05-11 16:11

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnat .. Sa speram ca se va rezolva ceva :cry:

Tzzantaru 20-05-11 16:36

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnat si Validat

VaLeX 20-05-11 16:52

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Checked !

Sasha 20-05-11 17:19

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Quote:

Originally Posted by mihai88 (Post 4338957)
semnat
numai ca petitia asta o sa fie ca alte 13 miiii de petitii
...adica inutila
de ce? pentru ca romanu e ignorant
mai pe romaneste,il doare in cwr de caii din delta


eu unu sper sa terminam sa ne mai vindem tara,pt ca oricat am injura "romania", aici ne-am nascut

iti dai seama ca nimeni nu stie 100% daca o sa conteze sau nu semnarea petitiei, dar acum si daca nu o semnezi nu faci nimic, macar incercam acolo.. vedem .

plictisit 20-05-11 17:42

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
done.

kenzor 21-05-11 11:16

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!

Lunganu' 21-05-11 11:39

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!

OchoSB 21-05-11 11:55

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Am semnat si eu, sper sa fie de folos cu ceva.

du0n 21-05-11 11:58

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!

22VIN 21-05-11 13:39

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!

para06 21-05-11 20:57

Re: Opriti hranirea Italiei cu carnea cailor nostri salbatici
 
Semnatura dumneavoastra a fost inregistrata cu succes!
Va multumim!


All times are GMT +2. The time now is 13:11.

- Copyright 2026 4Tuning