Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   recomandare difuzor (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/257594-recomandare-difuzor.html)

catalynadryan88 08-05-11 18:38

recomandare difuzor
 
vreau sa imi cumpar un dif ptr aceasca cutie http://imageshack.us/photo/my-images...rafie0033.jpg/ de dimensiuni 28x28x60 nu e cine stie ce dar cu un difuzor bun zguduie ceva geamuri si usi ,pana in 100ron,,,,,,,,,,,, difuzor de 20cm:|

ralphmandl 08-05-11 18:44

Re: recomandare difuzor
 
pt masina vrei? sau pt casa? nu o sa gasesti nimic ce sa zguduie geamuri si usi la 100 de ron.

catalynadryan88 08-05-11 18:47

Re: recomandare difuzor
 
Quote:

Originally Posted by ralphmandl (Post 4312100)
pt masina vrei? sau pt casa? nu o sa gasesti nimic ce sa zguduie geamuri si usi la 100 de ron.

ptr casa,
crestem pretul la 200ron:|

ralphmandl 08-05-11 19:00

Re: recomandare difuzor
 
ce am gazit eu dif de 20cm bun este asta Digital Designs 508b (124 EURO)

AlexBanu 08-05-11 19:30

Re: recomandare difuzor
 
Clarion PFW-1051 - 200 lei
JL Audio 8W1V2 - 230 lei

catalynadryan88 08-05-11 20:07

Re: recomandare difuzor
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 4312216)
Clarion PFW-1051 - 200 lei
JL Audio 8W1V2 - 230 lei

ce am gasit eu este acesta http://www.smartbuy.ro/auto-audio/jl...4~1779769.html la 186lei :| ar merge dar nu stiu cum se v-a auzi in incinta pe care o am eu ma refer la dimensiuni:|
///am mai gasit ceva si mai ieftin http://oboyle.ro/shop/audio-video-tv...ford-200w.html numai 15E :D cred ca de 15E are bass

ralphmandl 08-05-11 21:39

Re: recomandare difuzor
 
Quote:

Originally Posted by catalynadryan88 (Post 4312312)
ce am gasit eu este acesta http://www.smartbuy.ro/auto-audio/jl...4~1779769.html la 186lei :| ar merge dar nu stiu cum se v-a auzi in incinta pe care o am eu ma refer la dimensiuni:|
///am mai gasit ceva si mai ieftin http://oboyle.ro/shop/audio-video-tv...ford-200w.html numai 15E :D cred ca de 15E are bass

JL audio acela este acceptabil, poti sa mergi cu el linistit. chestia aia rotunda cu 15 eur sunt 100% sigur ca-i o pocnitoare :-"


All times are GMT +2. The time now is 07:24.

- Copyright 2026 4Tuning