Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Problema e30 Nu trage benzina din rezervor (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/257002-problema-e30-trage-benzina-rezervor.html)

Co5m1n eXtreme 05-05-11 18:03

Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
Salutare
Am si eu o problema cu un e30
Nu mergea pompa .. am puso pe direct se incarca dar nu scuipa benzina nu ajunge benzina la ea ...

Ce poate sa aiba de nu imi trage benzina din rezervor .. help

316i 05-05-11 22:01

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
Schimba filtrul de benzina.

Fantomel4u 05-05-11 22:03

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
pompa de benzina este electrica presupun nu? poate sa fie infundata de aia sau sa fie moarta nu prea intaleg exact ce zici..

Co5m1n eXtreme 05-05-11 22:12

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
Quote:

Originally Posted by Fantomel4u (Post 4305957)
pompa de benzina este electrica presupun nu? poate sa fie infundata de aia sau sa fie moarta nu prea intaleg exact ce zici..

Da ... este pompa externa de benzina
Nu primea curent si acum am puso pe direct cu 2 fire
Dar nu ajunge benzina la ea nu trage din rezervor ....

Fantomel4u 05-05-11 22:13

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 4305979)
Da ... este pompa externa de benzina
Nu primea curent si acum am puso pe direct cu 2 fire
Dar nu ajunge benzina la ea nu trage din rezervor ....

Deci curent intra in ea dar nu pompeaza benzina ? se aude acel bazait specific cand pui firele de curent pe ea ? tot nu scuipa nimic afara sunt 2 variante ori e infundata cu mizerie ori sa dus..

Co5m1n eXtreme 06-05-11 22:49

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
Quote:

Originally Posted by Fantomel4u (Post 4305985)
Deci curent intra in ea dar nu pompeaza benzina ? se aude acel bazait specific cand pui firele de curent pe ea ? tot nu scuipa nimic afara sunt 2 variante ori e infundata cu mizerie ori sa dus..


Se aude dar nu scuipa benzina , deci nu trage din rezervor

Fantomel4u 07-05-11 10:47

Re: Problema e30 Nu trage benzina din rezervor
 
daca se aude sunetul inseamna ca pompa merge dar e infundata pe undeva...asa cred...nu sunt un mecanic inrait dar iti spun din propria experienta si eu am patit asa la masina mea..


All times are GMT +2. The time now is 01:14.

- Copyright 2026 4Tuning