Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/256659-montez-diverse-optiuni-e36.html)

Billy c25xe 11-06-11 20:19

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Salut !

Am trapa nefunctionala pe masina si plus de asta , nici nu este cea originala , si as dorii sa o fac , ce zici , ai putea sa o rezolvi ? Cred ca trebuie sa dai tot plafonul jos :sad: , nu stiu ce sa mai zic ca nu ma pricep :sad: , te rog frumos sa-mi zici cam la ce pret ma duce ?

SB09HMM 11-06-11 21:13

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
asta da topic, un uppp de la mine, continua cu ceea ce faci, sunt multi care au si o sa aiba nevoie de ajutorul tau !

e_emu3 12-06-11 13:08

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 4390642)
Salut !

Am trapa nefunctionala pe masina si plus de asta , nici nu este cea originala , si as dorii sa o fac , ce zici , ai putea sa o rezolvi ? Cred ca trebuie sa dai tot plafonul jos :sad: , nu stiu ce sa mai zic ca nu ma pricep :sad: , te rog frumos sa-mi zici cam la ce pret ma duce ?

In prima faza nu pot sa iti dau un pret,intai tre sa vedem ce se intampla mai exact,una peste alta suna-ma si vedem ce este de facut,apoi ne intelegem noi,nu-i problema.

e_emu3 12-06-11 13:11

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by SB09HMM (Post 4390735)
asta da topic, un uppp de la mine, continua cu ceea ce faci, sunt multi care au si o sa aiba nevoie de ajutorul tau !

Ms frumos man

Billy c25xe 12-06-11 22:46

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by e_emu3 (Post 4391681)
In prima faza nu pot sa iti dau un pret,intai tre sa vedem ce se intampla mai exact,una peste alta suna-ma si vedem ce este de facut,apoi ne intelegem noi,nu-i problema.

Am inteles , o sa te sun marti ca maine e sarbatoare , e lumea libera , mai o terasa , mai un gratarel etc.

Merci frumos si tinem legatura !

stef_yo_ro 12-06-11 23:37

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
pacat ca nu stau prin zona, de 6 luni stau cu obc-ul in dulap :(

e_emu3 12-06-11 23:46

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by stef_yo_ro (Post 4392904)
pacat ca nu stau prin zona, de 6 luni stau cu obc-ul in dulap :(

Suna-ma si iti dau un sfat

the_rifle 14-06-11 23:40

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Sal !
Zi-mi daca poti sa-mi conectezi o sonerie o bazaietoare ceva sa ma avertizeze sonor cand se aprinde un martor in bord... Nu stau sa ma uit din 5 in 5 secunde in bord iar in felul asta am berbelit un motor ca am pierdut ulei iar azi am mers fara apa in motor... Sa-mi bag ceva in ei de martori de bord... Ca merg fara centura poate sa ma agaseze o sonerie dar cand n-am ulei sau apa al dracu' nu zice nimic...

e_emu3 19-06-11 10:12

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by the_rifle (Post 4397747)
Sal !
Zi-mi daca poti sa-mi conectezi o sonerie o bazaietoare ceva sa ma avertizeze sonor cand se aprinde un martor in bord... Nu stau sa ma uit din 5 in 5 secunde in bord iar in felul asta am berbelit un motor ca am pierdut ulei iar azi am mers fara apa in motor... Sa-mi bag ceva in ei de martori de bord... Ca merg fara centura poate sa ma agaseze o sonerie dar cand n-am ulei sau apa al dracu' nu zice nimic...

cred ca da :)

the_rifle 19-06-11 16:19

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
ok. Am sa revin... Mai am cateva probleme de rezolvat inainte... De genul schimbat volanta cu alta usuoara , facut ITP , incarcat freon.... Nimicuri de-astea...
Merci

e_emu3 22-06-11 16:25

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
up up

maxmartinez 23-06-11 08:24

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
salut, daca te pricepi la electrica, poti sa ma ajuti cu verificarea unor stopuri pe led pe un e36 coupe? le-am pus de curand, ideea e ca merg toate luminile, inafara de cele ptr frana pe stopul stanga...au si condensatoare sau cum le zice, iar frana ar trebui sa se aprinda peste pozitie (aceleasi leduri). Daca ma poti ajuta, lasa un mesaj sa ne intalnim.Mersi.

e_emu3 23-06-11 14:10

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by maxmartinez (Post 4416258)
salut, daca te pricepi la electrica, poti sa ma ajuti cu verificarea unor stopuri pe led pe un e36 coupe? le-am pus de curand, ideea e ca merg toate luminile, inafara de cele ptr frana pe stopul stanga...au si condensatoare sau cum le zice, iar frana ar trebui sa se aprinda peste pozitie (aceleasi leduri). Daca ma poti ajuta, lasa un mesaj sa ne intalnim.Mersi.

Suna-ma si vb la tel

Z E K Y 24-06-11 08:48

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
domnu, domnu.....am ceas analog si vreau sa trec la mid de 7 butoane.....crezi ca poti face aceasta ghidusie? 8)

e_emu3 24-06-11 10:48

Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by Z E K Y (Post 4418496)
domnu, domnu.....am ceas analog si vreau sa trec la mid de 7 butoane.....crezi ca poti face aceasta ghidusie? 8)

Da domnu pt tine cred k pot aceasta ghidusie cu cea mai mare placere


All times are GMT +2. The time now is 17:21.

- Copyright 2024 4Tuning