Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 316i (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/256243-e36-316i.html)

bogdanktf 02-05-11 12:18

E36 - 316i
 
5 Attachment(s)
salut!masina o am de 7 luni,mi-am dorit de multa vreme un e36 asa k dupa destule cautari mam oprit la acest 316...Am cautat o masina kre sa arate din pct de vedere estetic cat de cat bine,si sa fie de culoare neagra.Knd am achizitionato avea niste puncte de rugina,p aripile fatza semiaripi in spate si p unul din praguri,insa acum o luna si cva am reusit sa le rezolv:) Initial nu mam gandit la un motor mai mare dar acuma parca as vrea sa incerc cva nou:D.
Masina are deocamdata suspesii sport reglabile,jante 17 simple nu cva deosebit,faruri xenon,si o finala serpisori.Urmeaza un interior complet si niste jante probabil cu buza.Cam atat..o sa pun cva poze:)

bogdanktf 02-05-11 12:52

Re: e36 316i
 
am uitat sa specific si k masina este destul de "cheala" k dotari,dispune de 2 geamuri trapa si oglinzi electrice cam atat!anul fabricatiei este 1995:D

stef_yo_ro 02-05-11 13:39

Re: e36 316i
 
Frumoasa masina, cred ca am vazut-o prin oras. M-paket ii pui?:D

bogdanktf 02-05-11 13:46

Re: e36 316i
 
ms...urmeaza m-paket dar deocamdata ma ocup de interior de scaune in special..trebuie neaparat schimbate sunt fte praff:| si un volan imi trebuie:D

bogdan.t 02-05-11 14:00

Re: e36 316i
 
arata destul de bine, dar eu zic ca ar trebuie sa-i schimbi semnalele sau sa le faci putin mai fumurii decat sunt acum... in rest, ce-ti pot ura decat bafta!

bogdanktf 02-05-11 17:28

Re: e36 316i
 
mss sa fie! mam gandit si eu sa le inchid putzin la culoare semnalele probabil k o voi face cat de curand

bogdan.t 02-05-11 17:42

Re: E36 - 316i
 
sa nu fie negre negre, doar un pic mai inchise

RIcKO 02-05-11 17:42

Re: E36 - 316i
 
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

Maniak22 02-05-11 18:49

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297285)
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

Ce piețar ești tu :)):). Eu îți sugerez sa faci narile negre la ea..........

RIcKO 02-05-11 18:54

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4297476)
Ce piețar ești tu :)):). Eu îți sugerez sa faci narile negre la ea..........

+1

:D:D:D nu mahhhh ca am vorbit ieri cu el :D

bogdanktf 02-05-11 20:58

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297285)
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

are airbag volanul??...intradevar nu ar arata urat interiorul galben pacat de bancheta aia k nu merge la sedan;))

bogdanktf 02-05-11 20:59

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdan.t (Post 4297283)
sa nu fie negre negre, doar un pic mai inchise

asa vreau sa le fac..nu fte inchise;)

RIcKO 02-05-11 21:06

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4297941)
are airbag volanul??...intradevar nu ar arata urat interiorul galben pacat de bancheta aia k nu merge la sedan;))

nu e fara

bogdanktf 02-05-11 21:16

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297962)
nu e fara

acu am unu cu airbag functional doar k nu e din piele si e uzat maximmm.As prefera sa iau unul sport din piele si cu airbag.ms oricum!

Maniak22 02-05-11 22:06

Re: E36 - 316i
 
Toate ca toate dar e frumos tare interiorul galben al lui Ricko.... de vadere numai zic :paper:


All times are GMT +2. The time now is 11:39.

- Copyright 2026 4Tuning