Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noul Opel Astra GTC (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/255407-noul-opel-astra-gtc.html)

22VIN 27-04-11 11:26

Noul Opel Astra GTC
 
2 Attachment(s)
Opel īși va extinde aria de influență īn clasa compactă grație unui model complet nou, menit să dea dureri de cap unor creații precum Scirocco sau Megane Coupe. Cum era de așteptat brandul german a confirmat ieri producția noului Astra GTC, o sportivă īn trei uși care īncearcă să se impună prin design și tehnologiile adoptate. Deși la această oră īncă se mai află īn focul testelor, mașina de serie GTC va avea parte de o avanpremieră chiar luna viitoare.
Detaliile complete ale noului model vor fi publicate pe 7 iunie, īnsă modelul va putea fi văzut abia pe 15 septembrie, la Frankfurt. Aici va avea loc lansarea mondială a celei de a treia versiuni Astra, după Astra hatchback și Astra ST (Sports Tourer).
Noul Astra GTC are ca punct de plecare conceptul GTC Paris, prezentat anul trecut la salonul francez de toamnă, model de la care preia aproape īn totalitate detaliile și aspectul exterior.
Acesta va fi un coupe ce va lupta cu Renault Megane Coupe și Volkswagen Scirocco. Opel susține că noul Astra GTC va fi o maşină sportivă compactă, cu proporţii dramatice, cu 5 locuri la interior și o caroserie īn 3 uşi.
Producătorul mai afirmă că noul coupe va īngloba tot ce e mai bun din noile tehnologii dezvoltate de Opel, precum şi un şasiu cu caracteristici unice.
Printre detaliile deja cunoscute ale noului model sunt lungimea de 4,46 metri lungime și motorizare de 2.0 pe benzină ce va fi cuplată la o cutie cu 6 trepte.
Opel va echipa viitorul coupe cu sistemul start/stop, care oprește funcționarea motorului īn momentele cānd se staționează la semafor sau cānd roțile rămān imobilizate pentru mai multe minute īn șir.

Poze oficiale:

NOScox 01-05-11 16:55

Re: Noul Opel Astra GTC
 
gtc-ul a aratat foarte bine mereu.

22VIN 07-06-11 12:50

Re: Noul Opel Astra GTC
 
12 Attachment(s)
Hop cu alte poze oficiale

Predator 07-06-11 16:16

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Urata.

madutz2006 08-06-11 17:09

Re: Noul Opel Astra GTC
 
interiorul e intradevar foarte reusit !

cat despre exterior... il prefer pe cel vechi !

vacaroz 11-06-11 23:37

Re: Noul Opel Astra GTC
 
foarte reusita

nicholas 12-06-11 11:33

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Opel a dat o bomba in curtea celorlalti cu modelul asta. Acelasi lucru l-au facut cei de la BMW cu noul seria 5.

Predator 12-06-11 11:40

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Ti-a scazut glicemia puternic. Mananca ceva sa-ti revii.

Cat despre seria 5, e alta mancare de peste.

Champion 13-06-11 10:24

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Quote:

Originally Posted by Predator (Post 4391505)
Ti-a scazut glicemia puternic. Mananca ceva sa-ti revii.

Cat despre seria 5, e alta mancare de peste.

Daca tie nu-ti place nu inseamna ca e urata, este o vorba, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac, din moment ce au fost facute inseamna ca unor oameni tot le plac, si aici vorbesc despre orice, haine, PC-uri, sticle, aparate foto, absolut orice :) Masina asta chiar arata foarte bine, e peste Megane RS la aspect, sau Golf VI GTI sau Ford Focus sau alte masini cu care concureaza :) Parerea mea, parerea ta e alta pentru ca ai alte gusturi, dar dupa cum spuneam, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac noua :)

Predator 13-06-11 10:31

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Arata mult mai bine in primele poze oficiale, cu modelul rosu.

Cel galben imi stimuleaza alte simturi si nu neaparat cele bune. Plus ca interiorul mi se pare tare incarcat.

_anaconda_ 13-06-11 11:04

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 4393462)
Daca tie nu-ti place nu inseamna ca e urata, este o vorba, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac, din moment ce au fost facute inseamna ca unor oameni tot le plac, si aici vorbesc despre orice, haine, PC-uri, sticle, aparate foto, absolut orice :) Masina asta chiar arata foarte bine, e peste Megane RS la aspect, sau Golf VI GTI sau Ford Focus sau alte masini cu care concureaza :) Parerea mea, parerea ta e alta pentru ca ai alte gusturi, dar dupa cum spuneam, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac noua :)

Megane Coupe arata de 4-5 ori mai bine decat asta, parerea mea. Nu e urat GTC-ul dar nu arata spectaculos.

Predator 13-06-11 11:06

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Pacat ca e Renault.

unchiulNOS 13-06-11 14:10

Re: Noul Opel Astra GTC
 
nici mie nu imi place renault si putin ford, si...?
GUSTURILE NU SE DISCUTA. in realitate arata cred ca si mai bine.

personal imi place gtc-ul nou + motorizarea. este cam un top of the list, din clasa sa.

vacaroz 13-06-11 15:45

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 4393462)
Daca tie nu-ti place nu inseamna ca e urata, este o vorba, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac, din moment ce au fost facute inseamna ca unor oameni tot le plac, si aici vorbesc despre orice, haine, PC-uri, sticle, aparate foto, absolut orice :) Masina asta chiar arata foarte bine, e peste Megane RS la aspect, sau Golf VI GTI sau Ford Focus sau alte masini cu care concureaza :) Parerea mea, parerea ta e alta pentru ca ai alte gusturi, dar dupa cum spuneam, nu exista lucruri urate, doar care nu ne plac noua :)

si din punctul meu de vedere este peste ho hatch-urile existente pe piata. inclusiv peste scirocco

Predator 13-06-11 15:53

Re: Noul Opel Astra GTC
 
Scirocco oricum e urat.


All times are GMT +2. The time now is 05:48.

- Copyright 2024 4Tuning