Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Old School (https://forum.4tuning.ro/647-masina-mea-old-school.html)
-   -   Dacia Sport Hood Ride (https://forum.4tuning.ro/647-masina-mea-old-school/255034-dacia-sport-hood-ride.html)

andreigame 25-04-11 11:25

Dacia Sport Hood Ride
 
32 Attachment(s)
Salut.....revin cu a 2-a Dacie Sport modificata.....inca mai lucrez la ea deci nu e termina 100% ...
-o lista cu ce are masina modificat...
-punte r18 cu tamburi mari 4x100
-fuzete cu discuri ventilate 4x100
-amortizoare intarite fata + arcuri bmw 318 ursulet
-amortizoare Bilstein spate + arcuri de dacie fata + taiat 2 spire
-motor 1.6 omologat
-contra aripi tipul nou
-ramforsari in lonjeroane + traversa fata + pe mijlocul masinii sub scaune(tevi)
-scaune recaro de volvo
-bancheta custom
-mocheta neagra
-bari R12 Ts
-semnale albe Cibie in bara
-stopuri rosi
-buson cromat(bmw)
-evazate aripile fata + spate
-bascula spate cu pivot pt o stabilitate mai buna
-bara de torsiune 22mm(fata)
-2 bari de 17mm pe spate
-evacuare rapida
-jante Smoor Roadster 7jx13" nemodulare
-oglinzi cromate Cipa frantuzesti
pozele vor decurge in mod treptat de la achizitie pana in prezent

NightClubRacer 25-04-11 11:38

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
arata blanaaaa!!! Mai ales jantele alea 8) spor!

alex.jdm 25-04-11 12:16

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Asa domnu' :D, era si timpul sa o prezinti.
Arata foarte bine batranica , it's so low...

White_Dragon 26-04-11 21:19

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Frumuşica albăstrica, baftă în continuare.

HoricutzWSR 26-04-11 21:47

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
am tot urmarit RLR`u pe unde am putut :D e superba, sa o folosesti sanatos, fara evenimente neplacute! imi place mult stilul pe care ai mers si jantele sunt tari rau de tot...eu i`as trage o folie galbena pe farurile din interior si proiector :D

b08ygs 26-04-11 21:50

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Pe sectiunea Dacia de ce nu o re-prezinti? E frumos mai Andrei?

P.S. ai zis ca ai astupat golurile de unde veneau odata oglinzile, ai mintit:cry:

andreigame 27-04-11 12:10

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
5 Attachment(s)
cristi...pt ce? nu'i gasesc rostul...e de ajuns aici....

ps:cateva poze de la snagov

b08ygs 27-04-11 12:21

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 4285229)
cristi...pt ce? nu'i gasesc rostul...e de ajuns aici....

Ma dezamagesti mai Andrei.... Rusine!!!! Ai dezamagit comunitatea Dacia:drdodgy::drdodgy:

andreigame 27-04-11 12:27

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4285250)
Ma dezamagesti mai Andrei.... Rusine!!!! Ai dezamagit comunitatea Dacia:drdodgy::drdodgy:

dc ma....sa imi posteze iar cata golf si toti nebunii care n'au o treaba...mai bine lasa.....

By Afs-Cot 27-04-11 23:12

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
.... abia astept sa imi trag o carapace;))

Bong 27-04-11 23:25

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
hehe...faina masina.

cand am vazut-o prima data prin oras la ture de magheru am crezut ca e vreun club sau ca te copiaza vreunu la faza cu "hood ride".
chiar alalteieri il lasam pe frati-miu la universitate si ai trecut pe langa mine si i-am zis " ia uita-te ce o sa treaca pe banda 3. masina adevarata bah".

poate asta e ceva mai potenta decat ultima...
(ne stim noi de la 23)

felicitari in orice caz...arata belea. Ma chinui si eu cu un prieten cu o clasica din '74 dar ne cam bate. Poate la sfarsitul verii sa ajungem la nivelul tau...

andreigame 28-04-11 01:17

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 4286845)
hehe...faina masina.

cand am vazut-o prima data prin oras la ture de magheru am crezut ca e vreun club sau ca te copiaza vreunu la faza cu "hood ride".
chiar alalteieri il lasam pe frati-miu la universitate si ai trecut pe langa mine si i-am zis " ia uita-te ce o sa treaca pe banda 3. masina adevarata bah".

poate asta e ceva mai potenta decat ultima...
(ne stim noi de la 23)

felicitari in orice caz...arata belea. Ma chinui si eu cu un prieten cu o clasica din '74 dar ne cam bate. Poate la sfarsitul verii sa ajungem la nivelul tau...

nu cred ca mai sunt si altii care sa adopte stilul Hood Ride pe dacie... cat despre potenta....deocamdata e un 1.6 tot de dacie....numai ca de data aceasta este si omologat...insa in toamna....va venii pe ea cv musculos rau de tot...mai tare decat 1.7-tele turbo pe care la avut anterior.....

app...se mai face cv acum pe la 23?

Bong 28-04-11 12:52

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
deocamdata nu e destul de cald...si nu prea s-a mai intamplat mare lucru. din ce am vazut mergand pe autostrada au pus garduri pe marginea drumului si am auzit de la niste baieti ca acu sunt si speed bump-uri.

andreigame 28-04-11 21:55

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 4287761)
deocamdata nu e destul de cald...si nu prea s-a mai intamplat mare lucru. din ce am vazut mergand pe autostrada au pus garduri pe marginea drumului si am auzit de la niste baieti ca acu sunt si speed bump-uri.

asta auzisem si eu.....si as fii vrut sa infirmi cele auzite.....cn stie poate le scoate cnv....

BULLDOG 28-04-11 21:58

Re: Dacia Sport Hood Ride
 
De ce le stickeresti pe toate cu hood ride? Mult mai classy ii fara!


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2024 4Tuning