Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   necesita trece in talon? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/253784-necesita-trece-talon.html)

sdomto31 17-04-11 12:22

necesita trece in talon?
 
salutare vreau sa imi vopsesc masina albastru perlat necesita schimbare de culoare in talon mentionez ca masina este albastru

BC 92 BDG 17-04-11 13:25

Re: necesita trece in talon?
 
nu necesita nimic. acum sunt trecute in talon doar culorile simple adica rosu albastru negru verde galben etc; fara alt detaliu

sdomto31 17-04-11 13:29

Re: necesita trece in talon?
 
Quote:

Originally Posted by BC 92 BDG (Post 4262836)
nu necesita nimic. acum sunt trecute in talon doar culorile simple adica rosu albastru negru verde galben etc; fara alt detaliu

sa inteleg ca o sa ramana culoare albastra in talon, nu sunt foarte hotarat in cea ce vreau sa fac adica sa vopsesc masina cel de imi aduce vopseaua mi-a propus ca ar putea sa imi puna si o perla in vopsea daia intreb sa stiu ce este de facut si ce implica ms mult bft

RIcKO 17-04-11 13:32

Re: necesita trece in talon?
 
nu trebuie schimbat nimic ....albastru e culoarea de baza ,, ca ai perla , xiralica in vopsea nu conteaza

umbra09 17-04-11 13:34

Re: necesita trece in talon?
 
da daca vrei sa schimbi culoarea masini cum procedezi si ce te costa??

sdomto31 17-04-11 13:36

Re: necesita trece in talon?
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4262866)
nu trebuie schimbat nimic ....albastru e culoarea de baza ,, ca ai perla , xiralica in vopsea nu conteaza

am inteles multumesc frumos
acu ar mai fi ceva in privinta perlei aveti ideei sau daca sti cum as putea face o culoare albastru cu perla ....care nu sunt hotarat un forum site program ceva in care sa imi aleg culoarea la perla ???
mulumesc in ca o data

RIcKO 17-04-11 13:37

Re: necesita trece in talon?
 
Quote:

Originally Posted by umbra09 (Post 4262874)
da daca vrei sa schimbi culoarea masini cum procedezi si ce te costa??

mi se pare ca trebuie sa mergi la RAR sa faci o cerere de schimbare de culoare , o completezi , mergi cu masina vopsita la poze etc , platesti taxa de talon si aia e ...daca am uitat ceva sa completeze cineva

Ja_Rule 17-04-11 23:30

Re: necesita trece in talon?
 
Ai uitat cele doua beri la RAR .. legal n`ai uitat nimic ...

sandor406 23-04-11 22:33

Re: necesita trece in talon?
 
in talon scrie numai albastru sau rosu sau galben sau gri, deci nu este specificat modelul exact, dar in carte?:D ia uitat-te pe acolo!;) eu am in talon gri, si in carte gri metalizat si codul de culoare!;) deci nu pot sal schimb in orice nuanta de gri...;)

tm86srg 01-05-11 01:10

Re: necesita trece in talon?
 
daca vrei sa schimbi culoarea in acte mergi la RAR, faci o cerere, vine un nenea la masina iti verifica seriile, iti scrie pe cererea aia culoare, platesti 80 ron trecutul culorii in carte si cat o mai fi schimbarea talonului.

Treaba cu trecutul in carte daca e gri sau gri metalizat depinde de cei de la rar. La mine scrie doar gri si el e metalizat


All times are GMT +2. The time now is 09:17.

- Copyright 2024 4Tuning