Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 4 - my car (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/25222-golf-4-my-car.html)

Zep 14-10-06 02:51

Golf 4 - my car
 
7 Attachment(s)
As vrea si eu sa stiu ce parere avetzi despre golfuletzul asta !
Nu este el gata dar oricum....pe aproape !

geo2002 14-10-06 08:10

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Arata foarte bine.Singurele lucruri care nu prea imi plac sunt jantele si stickerul de pe capota.In rest respect

BOLO_20 14-10-06 08:36

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Mda...marfa masina...zi`mi si mie cat te`a costat kitu cu totu...(cu tobele...pragurile spoileru fata,spate,eleronu pleoapele).

road_runner 14-10-06 18:52

Re: Golfu' Meu (G4)
 
detalii mai multe se poate?motor bla bla bla...:lol: :lol: :lol:

Eugen_TL 14-10-06 19:15

Re: Golfu' Meu (G4)
 
e misto... dar la bot nush ceva nu ma incanta..in fine ..pune niste jenti misto si gata :)

mmneg 14-10-06 20:19

Re: Golfu' Meu (G4)
 
trebuie modificata capota sau macar scoase pleoapele
iar fantele din bara spate trebuiau mai mari ca sa se potriveasca cu bara fata (asta pentru ca tot ai modificat bara originala) asa punand copia dupa spoilerul rieger nu da foarte bine

mmneg 14-10-06 20:27

Re: Golfu' Meu (G4)
 
nu am apucat sa sriu toate ideile...

trebuie modificata capota sau macar scoase pleoapele
bara fata arata foarte bine, dar pragurile nu au nici o legatura (bara fata avand muchii iar pragurile fiind rotunjite)
iti trebuie niste praguri drepte neaparat
iar fantele din bara spate trebuiau mai mari ca sa se potriveasca cu bara fata (asta pentru ca tot ai modificat bara originala) asa punand copia dupa spoilerul rieger nu da foarte bine

personal as pastra bara fata (este foarte misto) si as aranja masina plecand de la ea.
daca nu, trebuie schimbata bara fata.
stiu ca nu sunt bani dar timpul le rezolva pe toate

bafta la modificari

Zep 14-10-06 21:39

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Capota va urma sa fie modificata dar in lipsa de fonduri...m-am gandit ca pana atunci ar da bine acel semn pe capota !
Jantele au fost o optiune mai mult pentru durata si nu pentru infatzisare, sunt jante de Audi TT si prefer jantele "de fabrica" . Sunt mult mai rezistente fata de alte jante, iar al doilea motiv ar fi faptul ca au ET-ul destul de mic(32) si imi vin la ras cu masina fara nici o modificare(flanse,etc) iar in mers se vad senzatie ( o sa adaug si un filmuletz).
In ceea ce priveste kit-ul....stiu ca nu prea au nici o tangenta pragurile cu restul kit-ului dar sper ca in cateva sapt sa aiba ;) defapt ceea ce vreau sa fac este ....sa unesc pragul si cu aripa fata si sa continui frumos ambele capete ale pragului cu acea "buza" a aripii care vine si pe bara fata si pe bara spate !
Detalii despre motor ....nu dau deocamdata....(*cine stie ceva despre motor l-as ruga sa nu spuna nimik deocamdata) ;) urmeaza niste upgrade-uri !
Cu Respect !

Zep 14-10-06 22:02

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Tot kit-ul (bara fata,modif bara spate,eleron,praguri,stopuri,tobe,pleoape) m-a dus in jur de 1600-1700euro,fara jante.

mihai88 14-10-06 22:10

Re: Golfu' Meu (G4)
 
frumos golfu,astept sa vad ce ii mai faci

P.S:ai grija de el:)

Bmwaldo 15-10-06 16:57

Re: Golfu' Meu (G4)
 
spune despre motor mai multe ... stiam ca e " vitaminizat " ...
:D

RaZv 16-10-06 02:15

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Ce motor are? 1.4i sau 1.9SDi ?

RaZv 16-10-06 02:15

Re: Golfu' Meu (G4)
 
Bara fata e frumoasa!

AdriANNO 22-10-06 13:49

Re: Golfu' Meu (G4)
 
misto masina

road_runner 25-10-06 12:30

Re: Golfu' Meu (G4)
 
detalii despre motor?:lol:


All times are GMT +2. The time now is 16:48.

- Copyright 2024 4Tuning