![]() |
Consum Nubira 1 motor 1,6
Bu gasit. Daca poate sa imi precizeze cineva care e consumul Nubirei in oras. Intreb deoarece vreau sa imi schimb Leganza cdx cu o Nubira.Sa vad daca merita din punct de vedere al consumului. In fisa tehnica la Leganza , consumul in oras e de 13l/100km.
|
Re: Consum Nubira 1 motor 1,6
Quote:
|
Re: Consum Nubira 1 motor 1,6
Depinde de stilul de condus si de modelul Nubirei. Daca e break, consuma ceva mai mult. Eu la fosta Nubira Break aveam 10,8 - 11,2 la mers super mosnegeste aprox.2000 ture, schimbat la 2300, orasul fiind destul de aerisit. Daca o calcam se ducea in 14-15.
Cam acelasi consum il am si la Evanda, numai ca e motor de 2000 asemanator cu ce ai tu pe Leganza. In general motoarele de pe Nubira 1,6 16v sunt gurmande pentru ce ofera.:???: |
Re: Consum Nubira 1 motor 1,6
Variaza in functie de stiul de condus si aglomeratie , in Bucuresti mie de exemplu vara imi ia undeva intre 12-13 si iarna ajunge undeva pe la 14-15 ! Bine , eu unu nici nu prea o menajez !
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:08. |
- Copyright 2026 4Tuning