Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Kadett GSi (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/25042-kadett-gsi.html)

DRooPY 10-10-06 22:58

Kadett GSi
 
cat , cum si ce pot sa scot dintr-un Kadett GSi cu motor de 2.0 8 v 115 cp C20Ne de 840 kg..! ajutatima si pe mine nus de unde sa incep

BASU 11-10-06 09:01

Re: Kadett GSi
 
pentru inceput filtru sport, evacuare, cip
daca vrei mai mult iti trebuie injectoare mai mari, regulator de presiune, axe cu came, etc
succes

DRooPY 12-10-06 14:48

Re: Kadett GSi
 
Filtru sport am de la Simota, evacuare sport am de la Remus intermediara si finala galeria este cea normala dar vreau sa adaptez una de C20Xe, fise siliconice am, imi trebe Bujii NGK cu 4 electrozi IRIDIUM, si eventual o axa cu came.. si poate un kit de admisie de la LExamul dar e cam scump

Nautilus 15-10-06 22:56

Re: Kadett GSi
 
Recomand schimbarea motorului cu unul 2.0 16V (sau daca e posibil tehnic, a chiulasei cu una de 16V si adaptarea distributiei). E singura modificare care-ti aduce un castig semnificativ de putere(115 -> 156 CP)

~Nautilus

lvbpowerengineering 21-10-06 23:30

Re: Kadett GSi
 
ChipTuning

+12, +15hp
pret 277eur+tva
Garantie 1an

micutzu_mrc 03-12-06 14:21

Re: Kadett GSi
 
buna intrebare Dropy si pe mine ma intereseaza :)))))))))


All times are GMT +2. The time now is 06:46.

- Copyright 2026 4Tuning