Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '94 Civic EG (in progress...) (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/249564-94-civic-eg-progress.html)

Paul RR 28-03-11 09:59

'94 Civic EG (in progress...)
 
4 Attachment(s)
Masina o stiti deja, a ajuns la mine si trece prin ceva transformari in momentul de fatza. Momentan doar cateva poze, pe masura ce apar chestii demne de mentionat o sa revin cu poze.

amadeus_and 28-03-11 10:25

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Ce colectie faceti voi acolo...
Toti ursii se strang la Ploiesti si toate Hondele la Timisoara...
Felicitari pentru achizitie...eram interesat sa iau si eu masina asta...dar nu s-a putut...
Daca vrei sa scapi de haionul ala sa-mi spui...:twisted:

cata.tatuc 28-03-11 13:14

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
oauuu ce faina ii!!!!ma bucur ca a ajuns pe cele mai bune maini!!!abai ast sa o vd live!!!paote treci pe la bv!!!:))ca yo am ajuns la tm dar era 6 dimi!!!

Paul RR 28-03-11 17:25

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Mersi fain baieti.

Posibil sa renunt la hayonu asta Amadeus, nu-s decis inca... dar asa ca idee, daca ai vreo oferta pt mine, astept un pm ;)

Tatuc, am ajuns de 2 ori la Bv in viata mea si atunci pt juma de ora, deci nu cred ca ajung prea curand :-P

ionut_50 28-03-11 18:33

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
:wave:SUPERB A AJUNS MASINUTA ASTA....SPER CA PE ASTA O PASTREZI SI SA I PUI UN MOTOR SMECHER

vladpvs 28-03-11 18:36

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Sper ca pe asta o pastrezi ceva mai mult decat pe restul :lol:
Spor la modificari, si sa vedem un Civic rapid si pe la noi ca la vecini :)

Paul RR 28-03-11 19:06

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
1 Attachment(s)
Am facut multe eforturi pentru masina asta, sper sa ajunga cum imi doresc eu cat mai repede, si sa ramana ceva timp pe-aici.
Cu Civicurile de top din Ungaria n-am cum sa ma pun, masina va fi de strada si nici bugetul meu nu prea seamana cu al lor... Sper macar sa ma bat cu alea mai amarate de pe acolo :lol:

Si acu daca tot am inceput, sa zic si mai departe:

- turbina T3/T4 Turbonetics 0.63 A/R stage 3 wheel
- injectoare RC 750cc
- intercooler custom
- pompa benzina Walbro 255 LPH

Motoru va fi B18C4, cu piesele lui aferente, de pe un Civic VTI MB6. Mai tre sa comand cateva piese si sa incep munca, ca incepe acusa sezonu de curse si io nam nici piesele inca :(

DragosTm 28-03-11 19:32

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
abea astept sa vad cum merge cand e gata...arata beton la exterior....incet incet o sa ajungem sa avem si noi in tara masini cum au vecini nostri...spor la treaba

ionut_50 28-03-11 19:46

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Quote:

Originally Posted by Paul RR (Post 4207263)
Am facut multe eforturi pentru masina asta, sper sa ajunga cum imi doresc eu cat mai repede, si sa ramana ceva timp pe-aici.
Cu Civicurile de top din Ungaria n-am cum sa ma pun, masina va fi de strada si nici bugetul meu nu prea seamana cu al lor... Sper macar sa ma bat cu alea mai amarate de pe acolo :lol:

Si acu daca tot am inceput, sa zic si mai departe:

- turbina T3/T4 Turbonetics 0.63 A/R stage 3 wheel
- injectoare RC 750cc
- intercooler custom
- pompa benzina Walbro 255 LPH

Motoru va fi B18C4, cu piesele lui aferente, de pe un Civic VTI MB6. Mai tre sa comand cateva piese si sa incep munca, ca incepe acusa sezonu de curse si io nam nici piesele inca :(

stiam despre asta dar nu am vrut sa spun eu:ihearu:,super alegere,motorul il lasi stock?

Paul RR 28-03-11 19:48

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
momentan da, ca e scurt si timpul si bugetul, as vrea sa ma ocup de interne mai la sf anului, dar vedem ce o fi pana atunci.

ionut_50 28-03-11 19:56

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Quote:

Originally Posted by Paul RR (Post 4207402)
momentan da, ca e scurt si timpul si bugetul, as vrea sa ma ocup de interne mai la sf anului, dar vedem ce o fi pana atunci.

nu de alta dar poate iti fur proiectul daca ai rezultate foarte bune,bafata in ce faci sunt tare curios ce va iesi.

roli 28-03-11 22:54

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
masina asta trebuia sa ajunga in arad dar na fost sa fie...

felicitari pentru achizitie

marutzu_vti 28-03-11 22:57

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
deci al astepti pe MOS CRACIUN felicitari pentru masina si bafta ca e de munca si stresu nu se mai pune o sati albeasca paru :D:D

Whoisit 29-03-11 11:47

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
Frumos proiect, va iesi ceva pe masura :!: dar am o intrebare man, ce cutie vei pune la setup-ul asta ? :D

Paul RR 29-03-11 11:59

re: '94 Civic EG (in progress...)
 
roli, masina asta trebuia sa ajunga in multe locuri, dar din fericire pt mine a ajuns la tm :)

mersi marutzule, incet incet imi cam da paru alb. sper sa nu ajung grizonat pana e gata masina :lol:

cutia va fi cea stock de MB6, cu rapoarte mai lungi decat una de b16a2 si cu LSD.


All times are GMT +2. The time now is 08:33.

- Copyright 2024 4Tuning