![]() |
8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
Fratilor stie vreunu din voi ceva despre ce s-a intamplat? Eu am vaz in fuga la stiri, se pare ca soferul Ferrariului a venit cu viteza la intrarea pe pod, a derapat, a omorat un pieton si s-a rasturnat. Are cineva poze? Martori ceva? Soferul e teafar? Ii doresc insanatosire grabnica
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
Quote:
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
eu nu stiu decat ca eram pe la 12 pe aviatorilor si a trecut pe-acolo omul, spre baneasa... normal! asa masina iti sare in ochi!
dupa care azi de dimineata m-a sunat un prieten cu care eram si mi-a spus ca l-a vazut la televizor impachetat... din ce mi-a spus asta, pietonul era un boschetar care dormea... cum a cazut si de ce, nu stiu... ma apuc acum sa caut poate gasesc ceva... |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
http://www.antena3.ro/video/accident_8oct
cred ca e destul de clar! omul era cu una, probabil a incercat sa o impresioneze mai mult decat ii permiteau calitatile si... rezultatul! parerea mea e ca i-a dat gaz in curba si a fugit masina de sub el.... naspa oricum....:( |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
da am auzit la tv ca si prietena e in stare grava, a vrut omu s apara cocos si se pare ca nu ia reusit, acum nu il condamn ca nu am nici o treaba cu el, chiar le doresc insanatosire grabnica ambilor, da dac ai Ferrari nu inseamna ca ai si talentul lui Schumacer asa ca dak nu poti controla covrigul nu te da in spectacol, apropo ce model era? oricum MULTE SANATATE si INSANATOSIRE GRABNICA si sa speracm ca nu e acuzat de ucidere din culpa
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
cred ca F550 maranello..
oricum pacat de ea si de toata intamplarea... |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
apartinea unei firme nu era al lui
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
ba mi se pare ca a lui era chiar daca era pe firma...
am auzit prin oras cum ca ar avea mai multe, printre care si 612 scaglietti... |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
aha stiu si eu Scaglieti ala visiniu, mortal :D , oricum am vazut acum stirile si se pare ca au scapat teferi , prietena lui doar cu cateva contuzii
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
cum au scapat teferi cand la stiri ziceau ca unu decedat? sau .. depinde.. ce intelegi tu prin teferi ..
sau vbeai doar de cei din masina ? oricum .. a murit 1 .. : / |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
soferul si pasagera din dreapta au scapat... tipa era cat de cat ok, dar el e oarecum grav..
de murit a murit un boschetar care dormea si a cazut masina peste el... partea nasoala e ca tipul va fi acuzat de ucidere din culpa... a avut si mare ghinion... ca sa nu mai spun de boschetarul respectiv... |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
Asa eu am zis ca boschetarul a decedat, chiar dak era grav ranit soferul a scapat. Oricum poate va primi cu suspendare.Ii doresc mult noroc, boschetarul s-a aflat in locul nepotrivit la momentul nepotrivit
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
eu nu sint sigur ca-i doresc atata noroc... in fond a actionat mai mult decat imprudent... ce-ar fi fost daca as fi venit eu din sens opus in "momentul ala nepotrivit"..???
si simplul fapt ca mortul era boschetar nu-l scuza... cum o faci, asa o tragi!!! trebuie sa raspunda intr-un fel... imi pare rau pentru incident si pentru sofer dar legea e lege... |
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
mda... am vazut si eu la stiri... tipu se astepta probabil la o experientza inedita cu tipa si hop ca a dat peste sport extrem :lol: ... acuma faza e trista de saracu om peste care a cazut masina :| ... acuma daca tipu isi permite ferarri eu zic ca scapa fara nimica ... eventual da un ban pe cautiune sau ceva nu pre il vad eu in inchisoare ;) ....
|
Re: 8.10.2006 accident Ferrari pe podul Floreasca
Aiurea comentarii, sincer! Fratilor, omul s-a spart in figuri, sa plateasca. E vorba de viata unui om nevinovat. Boschetar, neboschetar sarmanul om a murit. Ce atata "sper sa scape"?! Putea fii oricine acolo. Voi chiar nu aveti constiinta?
Si masina nu era a lui. E inscrisa pe firma, intr-adevar. Dar firma este a unei rude de-a soferului. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:29. |
- Copyright 2026 4Tuning