Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/248793-volkswagen-golf-6-cabrio-vs-peugeot-308cc.html)

Predator 27-03-11 16:19

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4203991)
gen "beemveu e tot beemveu" :)

Pai si nu e asa ?:lol:

aleks 27-03-11 16:29

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Quote:

Originally Posted by Predator (Post 4204046)
Pai si nu e asa ?:lol:

Deşi sunt off-topic acum chiar de tot, īţi răspund: pānă la un punct, da. Supraaprecierea maşinilor (proprii sau visate) e dăunătoare īnsă. Toate sunt nişte fierătanii de consum, care se strică relativ la fel de repede, cu relativ aceleaşi costuri, proporţionale cu costul de achiziţie.
Să facem icoane din maşinile noi e o prostie, dacă mi-e permis termenul.

cipi_SKG 27-03-11 16:32

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Predator (Post 4204046)
Pai si nu e asa ?:lol:

pt unii alte marci de automobile in afara de cele germane nu exista .. :rolleyes2


:love: ---->>>

ondin 27-03-11 16:36

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Eu glumesc mai cu masina germana in sus si in jos, ca asa face toate, ba se strica un rulment, ba dardaie un plastic, ba se indoaie un plastic sau se rupe o curea.
Doar ca vad toata ziua un 308 care nu este cc, dar tot peugeot este, si imi pare ca are un bord destul de banal, plastic si butoane peste tot, nimic digital, cum ar avea masina germana.
:)
Cu care ai liniste pana se strica ceva pe la ea, dar macar e germana.

ondin 27-03-11 16:37

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Quote:

Originally Posted by cipi_SKG (Post 4204076)
pt unii alte marci de automobile in afara de cele germane nu exista .. :rolleyes2


:love: ---->>>

sorry dar volvo asta este mai scump la piese ca ambele masini analizate aici la un loc.
:)

cipi_SKG 27-03-11 18:00

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Quote:

Originally Posted by ondin (Post 4204085)
sorry dar volvo asta este mai scump la piese ca ambele masini analizate aici la un loc.
:)

daca este vb de costuri de intretinere ... asteptam sa vedem ce o sa iasa din astra j un cabrio ..am inteles ca se pregatesc de un cabrio din acest opel :D

paizisc 27-03-11 18:21

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
golf-ul ala ceva mai coborat cu o janta frumoasa si eventual o culoare mai umana ar da super bine
peugeot.........si reactor sa ii pui, tot peugeot e
asta ar cam fi parerea mea

GTR 27-03-11 18:55

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ondin (Post 4204082)
Eu glumesc mai cu masina germana in sus si in jos, ca asa face toate, ba se strica un rulment, ba dardaie un plastic, ba se indoaie un plastic sau se rupe o curea.
Doar ca vad toata ziua un 308 care nu este cc, dar tot peugeot este, si imi pare ca are un bord destul de banal, plastic si butoane peste tot, nimic digital, cum ar avea masina germana.
:)
Cu care ai liniste pana se strica ceva pe la ea, dar macar e germana.

Pai voi fanii VAG nu prea vedeti parti bune decat la marca voastra favorita, la altele vedeti sau va inchipuiti defecte.

Poate o sa observi ca Peugeotul are inclusiv optiunea de imbracare a bordului in piele, ca are o optiune pentru niste scaune superbe si ca design-ul interior nu este deloc sub cel al Golf-ului, de exterior nici nu prea are rost sa mai vorbim.

Predator 27-03-11 19:09

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Volanul e urat.

canon 27-03-11 19:23

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Singurul detaliu la care cei de la peugeot ar fi trebuit sa fie mai atenti este volanul, care nu arata rau dar putea fi un pic mai atent detaliat cu o cusatura rosie de exemplu :lol:

Predator 27-03-11 19:28

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Cu cusatura rosie chiar ar arata a chilot de dama expus in taraba.

22VIN 27-03-11 22:33

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Eu chiar nu-mi dau seama de ce tot ziceti ca 308cc este o masina frumoasa. Sincer, mie mi se pare destul de prost proportionata cand e privita ca un intreg. N-o compar cu Golful de fata, ca nici ala nu e mai breaz, dar o compar cu alte CC-uri.
Stiu ca la CC-uri e mai complicat cu proportiile pentru ca acoperisul e mare si ocupa ceva spatiu cand masina e decapotata, dar altii au reusit sa le faca mai placute ochiului. Oricum, fata de 307cc, care mi s-a parut intotdeauna diforma asta e clar un progres.

ondin 27-03-11 22:37

Re: Volkswagen Golf 6 cabrio vs Peugeot 308cc
 
Am vazut in seara asta de aproape si faimosul 308 cc, dar nu m-a impresionat prin nimic, partea frontala cu cele 3 guri de ventilatie rotunde, destul de banale, ceasurile de bord pline de inele cromate ca la minoritari, partea frontala umflata si rotunjita de parca a luat un pumn in freza sau un copil a facut baloane de guma turbo si le-a lipit peste masina, chiar nu imi place oricat as vrea sa trec peste una sau alta, per ansamblu nu imi place deloc, nu imi spune nimic, nu imi trezeste nici macar un vag impuls de a sari la volanul ei.
A pus un coleg aici recent poze cu interioarele, vorbesc de la sine pozele, doar sa le privesti si gata, ai inteles ce vreau sa spun.


All times are GMT +2. The time now is 07:29.

- Copyright 2024 4Tuning