Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Provocari - cine cu cine ce a facut (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/248254-provocari-facut.html)

alexone 21-03-11 15:29

Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Sectiune pentru "provocarile" locale pentru a vedea si noi rezultate cu masinile din Ploiesti care participa la diverse evenimente legale sau nu.

Exemplu:

Eu cu E30 325 vs calibra LET a lui Andu din mers ma bate ramane sa vedem pe 402 m.

Nu e topic pentru masini ce curse, etc.
Merge si ceva de genul. Azi l-am batut la semafor pe X eu cu masina mea Oltcit el cu Skoda.

P.S.: nu am nimic nici cu Oltcit nici cu Skoda ... este doar un exemplu.
P.P.S.: a se evita chestii de genul ... eu cu Ford Focus RS am batut am batut Logan stoc.

Chiar sunt curios cine ce poate.

DONU' 21-03-11 17:32

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4188146)
Sectiune pentru "provocarile" locale pentru a vedea si noi rezultate cu masinile din Ploiesti care participa la diverse evenimente legale sau nu.

Exemplu:

Eu cu E30 325 vs calibra LET a lui Andu din mers ma bate ramane sa vedem pe 402 m.

Nu e topic pentru masini ce curse, etc.
Merge si ceva de genul. Azi l-am batut la semafor pe X eu cu masina mea Oltcit el cu Skoda.

P.S.: nu am nimic nici cu Oltcit nici cu Skoda ... este doar un exemplu.
P.P.S.: a se evita chestii de genul ... eu cu Ford Focus RS am batut am batut Logan stoc.

Chiar sunt curios cine ce poate.

Mai bine trimitem cate-o scrisoare la Politie pe Vasile Lupu.
Azi m-am dat la semafor cu ala si l-am batut, si pe ala si pe celalalt...
Frate...
Astea le discutam noi pe-afara ca baietii... ca daca le scriem aici ce rost mai are sa mai vorbim de masini pe-afara...
Propun inkiderea topicului si rezolvarea provocarilor si continuarea discutiilor pe strada.
Sunt o gramada de ochi care "conspecteaza" pe-aici. ;)

DRooPY 21-03-11 17:44

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
undeva pe la garaj cred ca mai exista acel pistol cu apa galben pe care se regasesc multe nre de inamtriculate ale victimelor facute de Kadettu de IS :p

alexone 21-03-11 18:42

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Ce postam aici raman povesti nostime de citit.
Eu iti zic ca cu al meu 350 V8 am batut un veyron. Ma crezi?

Doar noi stim de fapt care e treaba. Mai sunt topicuri asemanatoare si la alte orase si nu e nici o problema.
Atunci se poate inchide si sectiunea provocari de pe topicul principal, nu?
Macar fara detalii ... ceva de genul "victime" pe care le-am avut.

vali-05rzj 21-03-11 19:54

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
alex . nu va mai dati mari, ca daca vin eu cu ticozauru meu si cu termosu plin cu bere va bat pa toti;:

DONU' 22-03-11 01:19

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4188640)
Ce postam aici raman povesti nostime de citit.
Eu iti zic ca cu al meu 350 V8 am batut un veyron. Ma crezi?

Doar noi stim de fapt care e treaba. Mai sunt topicuri asemanatoare si la alte orase si nu e nici o problema.
Atunci se poate inchide si sectiunea provocari de pe topicul principal, nu?
Macar fara detalii ... ceva de genul "victime" pe care le-am avut.

Si atunci ce draq sa mai povestim? Ma rog... Faceti cum vreti...

jakal 22-03-11 01:36

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
eu cu e30 2.4 D vs troleibuzul ala nou........0-1.....:lol:
sa moara baietii ce demaraj avea......:lol::lol:

alexone 22-03-11 10:05

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4189858)
eu cu e30 2.4 D vs troleibuzul ala nou........0-1.....:lol:
sa moara baietii ce demaraj avea......:lol::lol:

Trage grav rau ala electric ... cuplu maxim la orice turatie.
Mie imi da doar o masina ... dar e lungaaa rau.

eMH 22-03-11 18:34

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Daewoo Damas (DONU il stie) :)) vs. un Piaggio Liberty (scuter). Mi-a cam dat rusinica :))

In schimb cu scuterul meu Aprilia SR de 80 cmc am batut o Dacia 1310 break :D

DONU' 22-03-11 18:38

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Corsa am batut un M5 E60 si cand am trecut de el mi-am dat seama ca era de fapt parcat. :peace:

T@zMania 22-03-11 20:37

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
poate sunt eu tampit.....doar mie mi se pare un topic inutil???

eMH 22-03-11 21:06

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Sincer... Nu stiu daca e chiar inutil. Am mai exagerat noi cu glumele, dar in rest...

Cu Logan 1.4 am facut Golf 5 1.4, Golf 4 1.4 16v, si mi-am furat-o grav de la un Civic din 94 cu motor de 1.3 si fara catalizator. Masina oricum e si mai usoara, si mai aerodinamica, si mai multe.

DONU' 23-03-11 01:43

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 4192084)
poate sunt eu tampit.....doar mie mi se pare un topic inutil???

Si eu am spus acelasi lucru la inceput...

jakal 23-03-11 08:43

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
E30 2.4d vs 4 caini la podul inalt aseara 1-0......:D

alexone 23-03-11 09:14

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Vectra C 2.2 benzina i-am dat rusinica pe DN unui e39 525d.
Mamaaa ce fum scotea ala cand i-a dat ...

Cu ursul mai demult am alergat un porsche boxster motor 2.7 de vreo 220 cai si cand a vazut ca ma apropiam de el a facut stanga pe o straduta laterala ...:D


All times are GMT +2. The time now is 18:48.

- Copyright 2026 4Tuning