Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi b4 Cabriolet (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/248222-audi-b4-cabriolet.html)

Stanley 21-03-11 13:33

Audi b4 Cabriolet
 
1 Attachment(s)
Bine v-am regasit!
Probabil ca unii din voi ma stiu dupa masina care am avut-o pana acum o saptamana (A4 b5).. Am scris in thread-ul pe care l-am avut pt A4 b5, in ultimul post ca masina a fost data si ca voi deschide unul nou pt masinuta care i-a luat locul.
Masinuta despre care vorbesc este un Audi 80 B4 Cabriolet motor 2.0 (85KW) din anul 1995.
Ca si dotari (fabrica + cele facute de fostul proprietar) ar fi:
- tapiterie piele full;
- volan imbracat in piele;
- full electric;
- decapotare electrica/hidraulica;
- scaune incalzite;
- 2 airbag-uri;
- inchidere centralizata;
- camera video marsarier;
- xenon faza scurta si proiectoare;

Masina se prezinta intr-o stare buna.
Toate dotarile sunt 100% functionale. Ca la orice masina (sh) mai sunt mici lucruri de facut:oops:
Deocamdata masina ii stock.:D D E O C A M D A T A:-P
Pun si o poza cu ea..

florin_andrey86 21-03-11 14:26

Re: Audi b4 Cabriolet
 
superba masinuta, iti doresc mult mai multi km decat cu fost si cat mai multe dotri......bafta..
app cand o uzi? sau a poat?

ge0rge 21-03-11 15:06

Re: Audi b4 Cabriolet
 
fuarte frumos.. si pe culoarea asta chiar ii sta bine! mai are un prieten un b4 cabrio tzipla.. l`am platit pe 2000e in germania acus 4-5luni..1.9tdi.. ca dotari doar e mai "smechera" ca in rest.. e un albastru asa.. bleumarin.. mai ciudat.. dar nu e asa frumos! cat mai multi km fara incidente!!! poate ne auzim prin oradea.. sau prin arad... :d

Stanley 21-03-11 21:40

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Baieti multumesc mult pt urari!!:oops:

Andrey cand am primul drum inspre tine sau tu prin Arad o sa o ud cu placere:D Multa bafta si tie in continuare cu proiectul!!!

ge0rge - Oricand esti prin Arad ne putem intalnii sau daca am eu drum la Oradea:D

ovidiu89 21-03-11 21:44

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Ai pus mana pe o raritate pe la noi. Bafta cu ea

Stanley 22-03-11 22:58

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Multumesc Ovidiu.. treaba cu raritatea are si parti bune si mai putin bune.. cele mai putin bune sunt acelea ca accesoriile tuning (jante, suspensie) sunt mai greu de gasit si nu ai foarte multe optiuni.. cand aveam b5 gaseam tot felul de accesorii.. la asta in schimb e mai dificil de gasit:sad:

ovidiu89 22-03-11 23:00

Re: Audi b4 Cabriolet
 
spune-mi ce doresti si cautam pe ebay

Stanley 22-03-11 23:03

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Pai as dorii in viitor o suspensie sport reglabil sau fixa la un pret decent.. pana acum am gasit doar "avioane" la 650 de euro pt fixa.. suspensia de pe b5 era reglabila de la TA Tehnics si m-a costat 250 de euro dar din pacate pt modelul asta nu are:sad: Nu se potriveste cea de pe Audi 80 B4 Sedan.. am inteles ca difera spatele.. m-ar interesa si o bara de S2:D

ovidiu89 22-03-11 23:24

Re: Audi b4 Cabriolet
 
uite ce am gasit http://cgi.ebay.de/TC-Tech-Sportfahr...ht_4651wt_1139

CoCaine 24-03-11 16:53

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Daca tot ai planuri cu ea, poti incepe prin a renunta la pleoapele alea sau ce sunt si sa-i pui niste semnalizari albe, ieftin si eficient (dupa parerea mea).
La un cabrio de genul asta cel mai de efect e o suspensie sport si niste jante la care sa nu te zgarcesti, eventual niste faruri cu lupa..

Sa te bucuri de ea la maxim!

Stanley 24-03-11 18:16

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Multumesc mult CoCaine:D "pleoapele" le-am dat jos chiar a doua zi dupa ce am aduso acasa. Imi poti spune te rog daca se potriveste suspensia de pe b4 80 sedan:D
Astea sunt singurele lucruri pe care vreau sa i le fac momentan: suspensie sport (reglabila de preferabil) si o pereche de jante ori cu buza polishate ori cu mai multe spitze:D In viitor va urma o bara de s2 si faruri cu lupa.

Ovidiu
- lasa-mi te rog numarul tau de tel pe privat sa te sun sa vb:D

streanga_gabriel 24-03-11 21:14

Re: Audi b4 Cabriolet
 
seos Ema...frumos Audi ti-ai tras...sa-l stapanesti sanatos

A si apropo din cate stiu eu suspensia de pe b4 80 nu se potriveste pe cabrio...
Pacat ca din punctu asta de vedere al elementelor de tuning (sa le zic asa), nu sunt prea multe optiuni pentru cabrio, si daca sunt, sunt mai scumpe.:)
Dar te descurci tu:)). spor cu ea si ne vedem la vara:))

Stanley 25-03-11 01:08

Re: Audi b4 Cabriolet
 
Mersi mult Gabitzi!! Ne vedem la vara sa ne plimbam cu Audelu:oops:

Cat despre accesorii ai dreptate:sad: sunt mai putine, mult mai putine de cat la alte modele.. sper ca pana la urma o sa gasesc toate piesele de care am nevoie:-) Oricum nu vreau multe lucruri deoarece nu o vreau incarcata. De suspensie am auzit si eu ca nu se potriveste spatele daca pun de pe b4 sedan:sad: Oricum sunt in cautare intensiva si am sa gasesc eu ceva pana la urma:oops:

b0gdy 25-03-11 18:10

Re: Audi b4 Cabriolet
 
ooo am urmarit si celalalt topic....sper sa faci treaba excelenta si cu asta cum ai facut cu cealalta......foarte frumoasa masina.....o intrbare cat tea ajuns masina?.....si cu cat ai dato pe cealalata?.....ms...bafta in cont....

lexmaul 25-03-11 19:03

Re: Audi b4 Cabriolet
 
1 Attachment(s)
frumoasa masina / sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente / este super:D / zic asta ca sunt si eu posesor de un astfel de cabriolet(piele/full electric/scaune incalzite - oglinzi etc.) si chiar sunt incantat de aceasta masina chiar daca la ora actuala are mici greseli la exterior (far partea stanga) nu pot gasi unul original la un pret acceptabil
. succes cu modificarile!


All times are GMT +2. The time now is 10:22.

- Copyright 2024 4Tuning