Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Jante si Anvelope (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope.html)
-   -   Cumpar jante de M3 ;) (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope/24816-cumpar-jante-m3.html)

B 68 VLD 06-10-06 19:57

Cumpar jante de M3 ;)
 
1 Attachment(s)
Ma intereseaza exact jantele din poze. Vreau sa fie pe 17' si sa fie noi de preferabil. Nu dau nici un avans pt ca nu vreau sa astept. ;) Ma puteti gasi la 0723.202.531

elspa 06-10-06 20:22

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
pe 17" gasesti doar facaturi, alea originale nu se fac pe 17"
daca ma insel sorry, dar am un prieten care si-a cautat in aceeasi situatie ca tine.

B 68 VLD 06-10-06 21:41

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Si eu m-am gandit dar nu stiu cu siguranta, trebuie sa ma interesez. Am gasit 2 tipi care vand la preturi bune dar unul dintre ei (pe care de altfel il si cunosc, relativ) ma poate ajuta dar dureaza cam 2-3 saptamani iar celalalta vrea sa dau avans si nu ma bag la asa ceva pt ca nu am incredere. Mersi. ;) Eu totusi astept oferte.

B 68 VLD 07-10-06 19:48

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Still waiting

Hondarul 07-10-06 22:04

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Nu exista pe 17 de M originale. Cauta la bazarul de piese auto de pe site, nu pe forum, ca vei gasi mai multe - pe 18 si pe 19. Pe 17... ma indoiesc sa ai vreo sansa.

B 68 VLD 08-10-06 00:53

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Banuiam eu. O sa caut acolo. Mersi. Dau o bere pt ca in ultimul timp esti plin de informatii utile pt mine. :D

X-Ray-Eyes 08-10-06 15:42

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Facaturile sunt pe 17 ...
De aceea si eu am evitat sa dau o gramada de bani pe niste jante care dai cu ele in bordura si se fac praf ... Si am luat pe 18 ... ORIGINALE !
Si alea pe 18 sunt mai late pe spate si mai inguste pe fata ...

B 68 VLD 08-10-06 19:17

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
De acord cu tine. Tu cat ai dat pe jante, de unde le-ai luat? Ce cauciucuri i-ai pus, ce dimensiuni?

X-Ray-Eyes 08-10-06 20:35

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Quote:

Originally Posted by B 68 VLD (Post 579406)
De acord cu tine. Tu cat ai dat pe jante, de unde le-ai luat? Ce cauciucuri i-ai pus, ce dimensiuni?

800 Euro.
8.5 J fata cu 225/40/ZR18
9.5 J spate cu 225/40/ZR18
Le-am luat de pe un BMW E46 din Buc ( nu dau nume ca nu e frumos ) ptr ca el si-a luat jante pe 19 , tot de M , tot din Germania.

B 68 VLD 08-10-06 20:50

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Eu ma asteptam si de altfel asa mi s-a spus ca pe o janta cu latimea 8J de exemplu nu poti sa pui mai putin de 235 mi se pare. Tu ai scris bine dimensiunile alea pt ca o janta 9.5J mi se pare super lata si cauciucul prea ingust. Se poate sa gresesc eu pentru ca nu ma pricep prea bine la caracteristicile jantelor. :D

B 68 VLD 11-10-06 16:36

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Inca valabil.

MM05XDF 11-10-06 16:52

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
iti aduc eu daca vrei jante pe 17
8J17 5x120 et47 Cromo Look
pret 95.20+tva
Iti dau si factura daca vrei
Sunt noi impachetate in cutii
Au valve si prezoane.
In maxim 2 saptamani poti sa le ai.




se fac si pe 16, 18, si 19

MM05XDF 11-10-06 16:58

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
pe o janta de 8j17 poti pune urmatoarele anvelope:
225-245/35R17
205-215-225-235-245/40 R17
215-225-235-245-255/ 45 R17
225-235-245-255/50 R17

dan_m3 11-10-06 17:13

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
hahaha, 255/50 17 sint cauciucuri de jeep :rolleyes2

B 68 VLD 12-10-06 02:12

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Am rezolvat. Multumesc oricum pt oferta,MM05XDF.


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning