Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

DaNn.ZyX 15-03-11 19:45

E36 318IS Slow Build
 
14 Attachment(s)
In cele ce urmeaza vreau sa imi prezint noua achizitie si anume un E36 coupe 318 is din '95,culoare BostonBlau Metallic,geamuri electrice,oglinzi electrice,trapa electrica,ABS,inchidere centralizata,OBC 7 butoane,tapiterie piele bej(doar bancheta spate+fetele de usi)scaunele fata din material textil,jante R 15 E39 SPOKE STYLING (STYL.33)
Planuri de viitor : bara fata,spate(+diff) ///M ,o toba finala sport,schimbat luminile din interior toate pe alb(momentan am albastre:rolleyes: si nu-mi plac deloc),un alt set de jante,ceva cu buza 8j fata 9j spate..., etc
Astept pareri (fie ele pro/contra) !!!
Poze :
Attachment 1919968 Attachment 1919969
Attachment 1919970 Attachment 1919971
Attachment 1919972 Attachment 1919973
Attachment 1919974 Attachment 1919975
Attachment 1919976 Attachment 1919977
Attachment 1919978 Attachment 1919979
Attachment 1919980 Attachment 1919981

jipianu 15-03-11 19:50

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
felicitari pentru achizitie!!!
eu zis sa pui lum,inile originale ale masinii si sa stai linistit cu luminile albe;)

DaNn.ZyX 15-03-11 20:02

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by jipianu (Post 4172494)
felicitari pentru achizitie!!!
eu zis sa pui lum,inile originale ale masinii si sa stai linistit cu luminile albe;)

Mersi,si a ta e frumoasa,nu imi plac luminile originale sunt prea galbene,vreau ceva mai spre alb :|

trusca 15-03-11 20:06

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
frumoasa .. succes la modificari .. bani sa fie k ideei sunt cu gramda ..intotdeauna se gaseste a facea ceva ..

roby wws 15-03-11 20:17

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
treaba cu luminile la e36 e ca da batai de cap si nu orisicine se baga la astfel de treaba
masina la prima vedere pare ingrijita dar trebuie sa o aduci pe linia de plutire;adu-o la stadiul original si apoi vezi ce modificari faci(ma refer la interior,geamuri spate,jantele,etc)

oricum bafta cu pisica si sa azuim numai de bine

DaNn.ZyX 15-03-11 20:42

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 4172593)
treaba cu luminile la e36 e ca da batai de cap si nu orisicine se baga la astfel de treaba
masina la prima vedere pare ingrijita dar trebuie sa o aduci pe linia de plutire;adu-o la stadiul original si apoi vezi ce modificari faci(ma refer la interior,geamuri spate,jantele,etc)

oricum bafta cu pisica si sa azuim numai de bine

Mersi !
Cand am zis luminile din interior m-am referit la cele de pe plafon(fata+spate) care nu cred ca se schimba asa greu,la interior nu vreau sa ii fac nimic momentan,e bine asa(poate 2 scaune pe fata piele bej-dar nu acum) geamurile spate au folie oglinda care o sa dispara cat de curand,jantele trebuiesc revopsite,bara spate revopsita pt ca are vopseaua exfoliata , per total sunt foarte multumit de ea , vor veni toate la timpul lor,bani sa fie :D

eMH 15-03-11 20:48

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Hai ma ca e buna, panarama :)


P.S.: Inca ai sa imi dai o sticla de suc, ca aseara la 24:00 eu iti faceam tie masina in fata blocului :!::!:

DaNn.ZyX 15-03-11 20:53

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4172687)
Hai ma ca e buna, panarama :)


P.S.: Inca ai sa imi dai o sticla de suc, ca aseara la 24:00 eu iti faceam tie masina in fata blocului :!::!:

Da...cine e mai panarama ca tine , iti dau o sticla de suc , aseara chiar aveam in masina "o sticla de suc" trebuia sa zici si ti-o dadeam,azi am aruncat-o :lol::lol::lol::lol:

P.S : cumpar furtun debimetru URGENT !

motzu 15-03-11 22:48

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
hai sa fie cu noroc vere!
cu timpu faci tu tot ce trebe ca stau eu de capu tau:twisted:

Nosfer 15-03-11 22:53

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Super matza de inceput, deja se vede ca are potential. Spor la treaba cu ea!

RIcKO 15-03-11 23:07

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Sa moara BeeGees conectoru cu bmw ,,,,da folia aia jos de fapt trebuia sa ii zici lu ala de la care ai luat-o ^ frate nu o iau pana nu dai folia aia jos^ , arata bine sa ai grij de ea , ascultal pe motzu ca nu zice prostii :D poate poate la vara facem litoraul cu pisicile cine stie

dumy_walker 15-03-11 23:31

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
ahaaa... intr-un final o vad :))) e frumoasa! s-o stapanesti sanatos!

MUlLTI Km fara incidente. si spor la modificat b-) (imi plac ideile)

JuST_GiuGiu 16-03-11 08:30

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4172706)
Da...cine e mai panarama ca tine , iti dau o sticla de suc , aseara chiar aveam in masina "o sticla de suc" trebuia sa zici si ti-o dadeam,azi am aruncat-o :lol::lol::lol::lol:

P.S : cumpar furtun debimetru URGENT !

Deja ai luat-o si ai inceput sa strici pe la ea:lol::lol::lol:...
Frumoasa masinuta...ai grija ca poti face ceva cu ea:)
P.S Scapa de folia aia argintie e ORIBILA ,punei neagra(era un tip care punea cu 350 ron toata masina autorizata,daca vrei ma interesez) si punei odata toba aia sport!!!Ce BMW e ala fara toba sport:lol::lol::lol:

julaikos 16-03-11 09:25

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
te astept pe la mine pentru un transplant de leduri...vedem noi ce culoare o da mai mine,portocaliul ala e prea monoton...poate un roz ceva? :lol:

DaNn.ZyX 16-03-11 10:12

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 4173111)
Super matza de inceput, deja se vede ca are potential. Spor la treaba cu ea!

Mersi,si a ta imi place mult:)

Quote:

Originally Posted by motzu (Post 4173097)
hai sa fie cu noroc vere!
cu timpu faci tu tot ce trebe ca stau eu de capu tau:twisted:

Sa fie vere,dar de ce sa stai ma de capul meu ...esti mama??:lol::lol::lol::lol::lol:

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4173152)
Sa moara BeeGees conectoru cu bmw ,,,,da folia aia jos de fapt trebuia sa ii zici lu ala de la care ai luat-o ^ frate nu o iau pana nu dai folia aia jos^ , arata bine sa ai grij de ea , ascultal pe motzu ca nu zice prostii :D poate poate la vara facem litoraul cu pisicile cine stie

Acum ies afara si trag de ea "cu dintii",facem,facem hai si tu mai repede cu a ta !

Quote:

Originally Posted by dumy_walker (Post 4173192)
ahaaa... intr-un final o vad :))) e frumoasa! s-o stapanesti sanatos!
MUlLTI Km fara incidente. si spor la modificat b-) (imi plac ideile)

Mersi , mai da si un buzz asa pe mess sa fi la curent cu ce se mai intampla :)):))


Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4173570)
Deja ai luat-o si ai inceput sa strici pe la ea:lol::lol::lol:...
Frumoasa masinuta...ai grija ca poti face ceva cu ea:)
P.S Scapa de folia aia argintie e ORIBILA ,punei neagra(era un tip care punea cu 350 ron toata masina autorizata,daca vrei ma interesez) si punei odata toba aia sport!!!Ce BMW e ala fara toba sport:lol::lol::lol:

Asta e...nu ma sperie pe mine un furtun , folia aia chiar acum dispare de pe masina... , ce are daca ii ia locul o folie din aia lowbuget de 12 RON de pe 23 august:)):)):lol::lol::lol: , si fara toba sport tot BMW se cheama , pana o sa fac rost de $ pt una sport ramane stock...

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4173702)
te astept pe la mine pentru un transplant de leduri...vedem noi ce culoare o da mai mine,portocaliul ala e prea monoton...poate un roz ceva? :lol:

Vin bre,ti-am zis iti trebuie o zi intreaga pentru mine la cate probe o sa te "supun":lol::lol::lol::lol:


All times are GMT +2. The time now is 19:24.

- Copyright 2026 4Tuning