Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/246911-masina-mea-opel-astra-coupe-meu.html)

minimal.madness 07-09-11 00:00

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
De acord cu gabriel.E chiar low.

cris_tina 07-09-11 20:55

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 4569509)
se poate si fara reglabila. eu am reusit. mai jos de atat nu poti merge cu ea. mentionez ca e o masina cu care merg zi de zi.


cat ai lasat-o? :)

gbry_el_05-RSG 07-09-11 21:22

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
arunca un ochi pe topicul meu si ai sa vezi. sincer nu mai stiu exact cat a coborat dar oricum a coborat f mult. nu stiu daca se poate mai jos cu suspensie fixa.

minimal.madness 07-09-11 21:46

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Poti sa o si culci de pamant nu e asta problema.Se taie arcurile si se intaresc 8)
Probabil tu ai lasat'o vreo 7-8 cm pe fata si 6 spate.

cris_tina 08-09-11 21:39

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
eu zic ca se mai poate ;)

oricum, pe astra o sa fie "sleeve coilover". :D

minimal.madness 08-09-11 22:58

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Ok deci sincer imi e foarte rusine sa zic asta , din moment ce tu esti fata si probabil stii mai multe decat mine ,dar eu chiar nu inteleg ce inseamna.

Coilover = suspensie reglabila
Sleeve (raw translation) = manson

La ce te'ai referit cand ai zis "sleeve coilover" ?
:rolleyes2

Jokerman170 08-09-11 23:11

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
taiati fratilor arcuri, ca merge si asa :lol:


sleeve coilover: se sudeaza reglaj pe amortizor cu taller fix si se foloseste arc coilover pe el

http://www.robietherobot.com/storm/i...ten_sleeve.jpg

minimal.madness 08-09-11 23:25

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Multumesc pentru raspunsul prompt,dar mai am o intrebare...este sigur acest proces...aftermarket ?Si daca da,care este pretul?Se poate face in Bucuresti? E tentant,avand in vedere faptu ca pentru Astra F nu gasesti coilover decat la preturi cat jumatate ,ba chiar 3/4 din pretul masinii..ceea ce nu se merita,doar daca ai vreun GSi superb pentru show...si nu mai ai in ce sa bagi banii...

Jokerman170 08-09-11 23:34

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4574167)
Multumesc pentru raspunsul prompt,dar mai am o intrebare...este sigur acest proces...aftermarket ?Si daca da,care este pretul?Se poate face in Bucuresti? E tentant,avand in vedere faptu ca pentru Astra F nu gasesti coilover decat la preturi cat jumatate ,ba chiar 3/4 din pretul masinii..ceea ce nu se merita,doar daca ai vreun GSi superb pentru show...si nu mai ai in ce sa bagi banii...

pai in strainatate se gasesc astfel de kituri in funtie de diametru, in romania nu prea cred, doar confectionate eventual. daca te intereseza pot sa-ti comand din strainatate

minimal.madness 09-09-11 01:21

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Iti dai seama cat ar costa ... sunt sigur ca o gramada :)) mai bine raman la static

cris_tina 09-09-11 11:51

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
@Jokerman170: multumesc de explicatii :D

mi se pare un proces simplu si de efect maxim ;)

cris_tina 18-09-11 22:04

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
2 Attachment(s)
azi a fost vopsit haionul :D am apucat sa fac cateva poze, asa, pe inserate
urmeaza deschiderea la buton a portbagajului, sper sa reusesc cat de curand
am luat si doua gume 175/55/15, desi nu cred ca le pun acum. cred ca ar arata bine pe ats-uri :lol:

cris_tina 17-01-12 22:16

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
3 Attachment(s)
dupa lupte seculare am reusit sa transcriu masina pe mine si bineinteles cred ca m-am procopsit cu ea pe viata... :). intre timp s-a schimbat uleiul, Aral 10W40.
ma gandeam la o schimbare, mai precis sa schimb jantele. ma tenteaza momentan un set de borbet bs pe 15, 7j cu et 35 cu 8j cu et 15. arata bine dar au nevoie de o mica reconditionare. cauciucurile de pe spate mi se par destul de interesante, 215/40/15.
am primit un mic cadou, un sticker bomb destul de mare. urmeaza sa vad unde il pun :D
ma gandesc sa vand ATS-urile, nu sunteti interesati? :oops:

Devu 17-01-12 22:25

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
Quote:

Originally Posted by cris_tina (Post 4833000)
dupa lupte seculare am reusit sa transcriu masina pe mine si bineinteles cred ca m-am procopsit cu ea pe viata... :). intre timp s-a schimbat uleiul, Aral 10W40.
ma gandeam la o schimbare, mai precis sa schimb jantele. ma tenteaza momentan un set de borbet bs pe 15, 7j cu et 35 cu 8j cu et 15. arata bine dar au nevoie de o mica reconditionare. cauciucurile de pe spate mi se par destul de interesante, 215/40/15.
am primit un mic cadou, un sticker bomb destul de mare. urmeaza sa vad unde il pun :D
ma gandesc sa vand ATS-urile, nu sunteti interesati? :oops:

Sunt mai interesante Borbet-urile. Daca ai ocazia, cumpara-le.

P.S: Legat de inmatriculare...ti-au cerut dovada de la ADPF, ca vechiul proprietar a platit taxa de inmatriculare si nu a castigat-o in instanta ?

cris_tina 17-01-12 22:28

Re: Masina mea : Opel Astra F - Coupe`ul meu
 
masina am inmatriculat-o in decembrie, si a avut prima inmatriculare in 2002 parca. nush, parca as vrea sa aleg borbeturile :D


All times are GMT +2. The time now is 08:58.

- Copyright 2024 4Tuning