Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Animale de companie (https://forum.4tuning.ro/653-animale-companie.html)
-   -   Papagalii vostri (https://forum.4tuning.ro/653-animale-companie/246449-papagalii-vostri.html)

Daniel_Toa 12-03-11 20:06

Papagalii vostri
 
1 Attachment(s)
Incep eu primul .

Sonny™ 20-03-11 09:45

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4164253)
Incep eu primul .

l.ai invatat sa vorbeasca? pana la urma ai fost la magazin atunci sa iti mai cumperi?

Daniel_Toa 20-03-11 09:50

Re: Papagalii vostri
 
4 Attachment(s)
Pai pe moment am o pereche deja formata , in maxim doua luni astept sa am cativa puiutzi de la ea . Iar de 3 zile am un nou perus :D Este mic abia are o luna , deja s a invatat cu noi ne sta pe umar , a inceput sa ciripeasca . A invatat sa zboare cat de cat ( dar mai are de lucrat la aterizare , ca aterizeaza cu capul in jos :D ) . Pun si cateva poze facute cu web cam - ul .

aDytZa_1989 21-03-11 13:36

Re: Papagalii vostri
 
3 Attachment(s)
pun si eu :D!!!

florynvl (X29 ZMT) 21-03-11 16:04

Re: Papagalii vostri
 
1 Attachment(s)
am si eu o pereche de perusi,dar nu ma inteleg deloc cu ei.sunt speriati rau de tot,nici macar in mana nu pot sa ii tin ca musca.ii am de mai bine de juma de an si asa fac de la inceput,ma gandeam ca poate cu timpul se obisnuiesc cu noi,dar vad ca nu au de gand asa ceva.

Daniel_Toa 21-03-11 16:21

Re: Papagalii vostri
 
Ma bucur ca mai sunt si alti pasionati de papagali :D Ma simteam singur ...

aDytZa_1989 - foarte frumoasa nimfa ta . In curand imi voi achizitiona si eu una .

florynvl (X29 ZMT) - Eu acum 2 ani am cumparat primul perus ( o fetita ) , si dupa inca 1 an am mai cumparat inca unul ( un baiat ) . Cu fetita ma intelegeam foarte bine , venea la mine , manca din palma , ei bine cum l am cumparat pe al doilea nu m am mai inteles deloc cu ei parca sunt salbatici . Iar de cateva zile am mai cumparat inca unul este pui abia are o luna si un pic . I l tin separat in alta colivie , si ma inteleg foarte bine cu el . Adica toata ziua sta numai pe umarul nostru , mananca din palma , etc .

B-11-AYG 11-06-11 16:34

Re: Papagalii vostri
 
4 Attachment(s)
Din pacate azi 11.06.2011 sa dus ceva din mine si din sotia mea, Cocolino perusul meu de 6 ani fara o saptamana... dinineata a facut infarct... nu stiu de ce ca era foarte vesela la 3 dinineata si la 5:40 a cazut in cusca pe spate si la 1 minut a murit... A fost un perus foarte vesel a stat numai afara nu a stat inchis in cusca manca aproape orce, era foarte pofticeoasa... nu pot sa cred ca a plecat din viata noastra... RIP :cry2::cry2::cry2:

https://www.youtube.com/watch?v=HMH07PbBpqA

Daniel_Toa 11-06-11 18:45

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by B-11-AYG (Post 4390121)
Din pacate azi 11.06.2011 sa dus ceva din mine si din sotia mea, Cocolino perusul meu de 6 ani fara o saptamana... dinineata a facut infarct... nu stiu de ce ca era foarte vesela la 3 dinineata si la 5:40 a cazut in cusca pe spate si la 1 minut a murit... A fost un perus foarte vesel a stat numai afara nu a stat inchis in cusca manca aproape orce, era foarte pofticeoasa... nu pot sa cred ca a plecat din viata noastra... RIP :cry2::cry2::cry2:

https://www.youtube.com/watch?v=HMH07PbBpqA

Imi pare rau sincer ... stiu cum e sa te atasezi de un perus . Atunci cand mananci sa vina langa tine sa ciugule si el , sa se joace in parul tau etc .

_anaconda_ 11-06-11 19:32

Re: Papagalii vostri
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4164253)
Incep eu primul .

Am si eu la tara unul aproape identic cu al tau - Miky.

Daniel_Toa 11-06-11 19:40

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 4390455)
Am si eu la tara unul aproape identic cu al tau - Miky.

Simpatic baietelul tau :) eu am doi verzi si unul galben .

_anaconda_ 11-06-11 19:42

Re: Papagalii vostri
 
Al meu e singur, nu are pereche. Cam cat traiesc, ai idee ? Asta are ani buni de existenta :).

Daniel_Toa 11-06-11 19:52

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 4390468)
Al meu e singur, nu are pereche. Cam cat traiesc, ai idee ? Asta are ani buni de existenta :).

Am o matusa care are unul ( e baiat ) de aproape ani ...

ariel 12-06-11 15:33

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4390487)
Am o matusa care are unul ( e baiat ) de aproape ani ...

am si eu o matusa care traieste cu un PAPAGAL de 48 de ani,si se pare ca mai au mult de trait impreuna.pot sa dovedesc.

Daniel_Toa 12-06-11 22:03

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by ariel (Post 4391854)
am si eu o matusa care traieste cu un PAPAGAL de 48 de ani,si se pare ca mai au mult de trait impreuna.pot sa dovedesc.

Nu stiu unde anume vrei tu sa bati ... Am uitat sa scriu in postul anterior varsta de 8 ani .

RoByNeT 13-06-11 16:06

Re: Papagalii vostri
 
Quote:

Originally Posted by ariel (Post 4391854)
am si eu o matusa care traieste cu un PAPAGAL de 48 de ani,si se pare ca mai au mult de trait impreuna.pot sa dovedesc.

Cu toate ca m-am amuzat copios la postul tau ... o sa te rog sa nu mai continui subiectul :lol: ( o sa dispara in urmatoarele 48h )


All times are GMT +2. The time now is 13:03.

- Copyright 2024 4Tuning