Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Polo 9n (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/245303-polo-9n.html)

ADi 9n 07-03-11 18:45

Polo 9n
 
17 Attachment(s)
Urmaresc forumul de mai mult timp dar a cam venit vremea sa imi prezint si eu masinuta,care nu am apucat sa o conduc pana acum(pe strada) (abia am facut 18 ani) in 2 saptamani sustin si eu marele examen practic.
Este vorba de un Polo 9n din 2003 cu motorul care consuma doar vaporii de benzina,respectiv 1.2 adus de curand in Romanica.
Ca orice om normal speram sa prezint si eu la 18 ani o pisica cat de mica dar asta e,pana la urma cu benzina asta mai bine 1.2.:oops:

Masina a venit cu jentile Borbet Design Bs pe 16,205/45 R16 daca mai tin eu minte bine,in rest exterior e OEM sa zic asa,la interior are 10 airbag-uri,tapiteria rosie cu scaunele sport (defapt mai sport decat cele normale),geamuri electrice fata,oglinzi lafel si incalzite,in general strictul necesar atat ca nu are AC.

Nu am avut stare si m-am apucat sa umblu pe la ea,ce se paote face in curte fara sa o scot,am schimbat ceva becuri la pozitii,numar si portbagaj,am pus cu smd,am improvizat niste pleoape din colant (fiindca nu am gasit pleoape pe nicaieri pe net,iar bad boy mai tarziu..),in prima faza le-am pus de forma ca imi suna a kitch dar di ncauza soarelui s-a facut bule-bule si nu mai seamana a colant,asa... tot lafel colant carbon pe spitele volanului,maner frana de mana,si numerele sterse pe contur(numerele le-am ales cam neinspirat,am vrut sa fie PA! dar acum mi-am dat seama ca e cam periculos sa circul asa).

In rest ramane sa ma apuc treptat de modificari mai serioase,am de gand o finala,stopurile schimbate cu cele de 9n3,folie,un polish pe buzitele alea si inca vreo 100 am in cap,dar o-m vedea ce-o iesi.:D

Pana atunci va las sa vedeti pozele,la unele am umblat la culori fiind facute cu telefonul.

Ruffy RUF 07-03-11 19:23

Re: Polo 9n
 
Draguta masinuta... colantul ala mai bine jos cu el nu da prea bine.
Mai bine incerci la cineva sa iti faca din fibra niste pleoape daca esti adeptul insa am vazut ca ziceai ceva de bad-boy(ce mai stai pe ganduri??)

Bafta cu masinuta si spor la carnet. Ruffy

vinyl 07-03-11 19:56

Re: Polo 9n
 
Stai linistit...o pisica de prin 94,no sa fie niciodata cat un polo din 2003,chiar daca vorbim despre 2 modele de masini total diferite..
Acum depinde si ce vrei de la o masina,dar o masina sub 2000,este ceva vechi,in care trebuie sa bagi bani aproape in fiecare zi.
Frumoasa jantele.Dar nu cred ca se potrivesc stopurile de 9n3.
Spor cu masina,arata foarte bine.

JusT_SaY_BoBo 08-03-11 12:02

Re: Polo 9n
 
foarte bine arata masina!interiorul e superb cand te plictisesti de el si poate vrei altul poate facem o treaba:lol::lol:
in schimb treaba cu,consuma doar vapori de benzina ai sa te convingi ca poti ajunge si la consum de 10 in oras si sub 8 in oras la mers decent cu jante pe 16" nu ai sa scoti!daca mergi ca taximetristul e posibil
eu am scos la mers inafara 5.5 400km,dar drum lung!

si ps. daca nu te incanta sau nu iti place suportul de pahar si cel de carduri te pot scapa tot eu de ele:lol::lol:

ADi 9n 08-03-11 13:06

Re: Polo 9n
 
Multumesc pentru raspunsuri,
@Ruffy RUF o sa fac un bad boy am vazut un model frumos,insa intai imi trebuie grila sport si mai dureaza;
@vinyl stopurile de pe facelift se potrivesc si pe 9n,vorbesc despre acelasi model ca a lui JusT_SaY_BoBo de mai sus.
@JusT_SaY_BoBo consumul de care zici tu mi se pare putin cam exagerat insa teoretic asa ar cam fi cu tot cu jenti,ti-am vazut masinuta,ai facut treaba buna iar daca imi vine vreo idee de tuning iti spun.;)

JusT_SaY_BoBo 08-03-11 13:15

Re: Polo 9n
 
Quote:

Originally Posted by ADi 9n (Post 4152662)
Multumesc pentru raspunsuri,
@Ruffy RUF o sa fac un bad boy am vazut un model frumos,insa intai imi trebuie grila sport si mai dureaza;
@vinyl stopurile de pe facelift se potrivesc si pe 9n,vorbesc despre acelasi model ca a lui JusT_SaY_BoBo de mai sus.
@JusT_SaY_BoBo consumul de care zici tu mi se pare putin cam exagerat insa teoretic asa ar cam fi cu tot cu jenti,ti-am vazut masinuta,ai facut treaba buna iar daca imi vine vreo idee de tuning iti spun.;)

se potrivesc stopurile.
daca ai ambitie ii poti face si fata de 9n3 trebuie schimbate aripile,capota,farurile si spoilerul fata:-)
in legatura cu,consumult intr-adevar e marisor dar asta e:???:

ADi 9n 08-03-11 13:31

Re: Polo 9n
 
Mi-ar place enorm cu fata ca al tau,poate poate mai tarziu,momentan incep cu dastea de detaliu,stopurile le pun clar pe cele de 9n3 si cred ca si vopsit interiorul negru in jurul cercului unde se aprinde,sa iau carnetu` ala si apoi nimic nu mai conteaza,jumate din timp o sa fiu in mers..:-P

JusT_SaY_BoBo 08-03-11 14:39

Re: Polo 9n
 
Quote:

Originally Posted by ADi 9n (Post 4152719)
Mi-ar place enorm cu fata ca al tau,poate poate mai tarziu,momentan incep cu dastea de detaliu,stopurile le pun clar pe cele de 9n3 si cred ca si vopsit interiorul negru in jurul cercului unde se aprinde,sa iau carnetu` ala si apoi nimic nu mai conteaza,jumate din timp o sa fiu in mers..:-P

asa zic si eu.
da-mi add la just_say_bobo ca vreau sa te mai intreb una alta

edytzu 10-03-11 17:57

Re: Polo 9n
 
Frumoasa machetuta adi .. Bafta in continuare !

D0ryN 10-03-11 19:37

Re: Polo 9n
 
Masina cu potential, si se pare ca ai idei bune in continuare.
Iti doresc multe succesuri :D

ADi 9n 10-03-11 21:22

Re: Polo 9n
 
Va multumesc,astept sa vina odata caldura sa ma apuc de cate ceva,scrisurile date jos,poate ii pun si folie,sa vedem.

ADi 9n 17-03-11 15:40

Re: Polo 9n
 
2 Attachment(s)
Azi am avut si eu proba practica unde am fost admis,de maine se schimba treaba...iese bolidul pe strada:lol:,mai precis maine cand iau dovada,ii dau si eu in sfarsit a 3a.
Ieri,am zis sa pregatesc masina si am dat scrisurile jos de pe portbagaj,aveam de gand sa dau jos si sigla insa m-a apucat noaptea,mai jos sunt niste poze cu ce a iesit;o sa fac si sigla neagra dupa ce se termina ploile si sper ca vine si o folie.

vinyl 17-03-11 16:28

Re: Polo 9n
 
Felicitari.

JusT_SaY_BoBo 18-03-11 17:18

Re: Polo 9n
 
Quote:

Originally Posted by ADi 9n (Post 4177394)
Azi am avut si eu proba practica unde am fost admis,de maine se schimba treaba...iese bolidul pe strada:lol:,mai precis maine cand iau dovada,ii dau si eu in sfarsit a 3a.
Ieri,am zis sa pregatesc masina si am dat scrisurile jos de pe portbagaj,aveam de gand sa dau jos si sigla insa m-a apucat noaptea,mai jos sunt niste poze cu ce a iesit;o sa fac si sigla neagra dupa ce se termina ploile si sper ca vine si o folie.

bv bv!!fratemiu nu a luat sala:lol::lol:
eu numai a 5-a nu am schimbat la ea in rest am avut unde:lol::lol:

ADi 9n 18-03-11 21:24

Re: Polo 9n
 
Va multumesc;la sala daca faci multe teste pe site-ul drpciv si ajungi sa nu mai pici niciunul merge sa dai examenul,dar mai depinde si ce intrebari prinzi.
Azi am luat si eu dovada,m-am plimbat vreo 2 ore.:D


All times are GMT +2. The time now is 13:52.

- Copyright 2024 4Tuning