Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Focus ST (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/24527-focus-st.html)

zetemte 01-10-06 23:04

Focus ST
 
4 Attachment(s)
Am luat acuma cateva zile :D Foarte tare masina, sunt foarte multumit!

O sa fac ceva km si dupa o sa imi pun kitul de la Colina Motors de 320 CP!

andrE1 01-10-06 23:07

Re: Focus ST
 
wow iubesc masina asta .a costat mult da zic k merita.merge bine a?

Gabi 02-10-06 04:19

Re: Focus ST
 
S-o stapanesti sanatos si ferit de incidente Greg!

PS: ai luat-o cumva din Craiova? :roll:

zetemte 02-10-06 23:59

Re: Focus ST
 
Multumesc! Da am luat-o de la Craiova, ca au avut pe stock ... in Bucuresti as fi astepatat cateva luni ...

Bogdan_mb 03-10-06 00:25

Re: Focus ST
 
Ce bine arata, superba culoarea. Cred ca e o placere sa o admiri in fiecare dimineata. :-)

teddy 03-10-06 02:53

Re: Focus ST
 
Respect pentru alegerea facuta. Sa ai parte de ea!

UNLORD 03-10-06 03:21

Re: Focus ST
 
Quote:

Originally Posted by zetemte (Post 571709)
Am luat acuma cateva zile :D Foarte tare masina, sunt foarte multumit!

O sa fac ceva km si dupa o sa imi pun kitul de la Colina Motors de 320 CP!

vreau si eu mai multe detalii despre kitul lor? cat costa si cum rezolvi cu garantia? merci!

Cosmin255 03-10-06 13:50

Re: Focus ST
 
superba , cat te-a costat orientativ ?
PS : sa o stapanesti sanatos si fara probleme

Eugen_TL 03-10-06 14:05

Re: Focus ST
 
superrrrrrr ...primu' lucru facut trebuia FOLIE(spate mai inchis..fata mai deschis)..sa-l stapanesti sanatos si sa-l vedem la treaba

tfsi 03-10-06 14:17

Re: Focus ST
 
o alegere f buna!sa o stapanesti sanatos si fara incidente. am observat ca acel kit de crestere a puterii de la colina motors nu include si schimbarea turbinei.ce turbina e folosita pe focus st?

NWZeu 03-10-06 15:54

Re: Focus ST
 
felicitari, o achizitie grozava, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

@TFSI - raspunsul e - sistem turbo KKK-Warner (indicativul turbinei nu il stiu)

ps: masina este cumva prin sector 3 (baba novac) ?

tfsi 03-10-06 16:01

Re: Focus ST
 
pai stiam ca e kkk dar indicativul ma interesa.

tase_astra 03-10-06 20:56

Re: Focus ST
 
Zetemte, felicitari.
Ma bucur sa aud de pe aici ca ai cumparat-o.
Te astept la Constanta cu prima ocazie sa bem o cafea...stii tu de care:))

zetemte 03-10-06 23:52

Quote:

Originally Posted by wtcvictim (Post 572928)
Ce bine arata, superba culoarea. Cred ca e o placere sa o admiri in fiecare dimineata. :-)

Exact !

Quote:

Originally Posted by UNLORD (Post 573010)
vreau si eu mai multe detalii despre kitul lor? cat costa si cum rezolvi cu garantia? merci!

Intreaba la Colina Motors. Kitul costs aporx. 3.800 de Euro.

Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 573272)
superrrrrrr ...primu' lucru facut trebuia FOLIE(spate mai inchis..fata mai deschis)..sa-l stapanesti sanatos si sa-l vedem la treaba


O sa pun ... dar mai inatai vreau sa fac rodajul :D

Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 573255)
superba , cat te-a costat orientativ ?
PS : sa o stapanesti sanatos si fara probleme

DDP ~ 30.000 de Euro, CIP ~24.000 de Euro

Quote:

Originally Posted by tfsi (Post 573282)
o alegere f buna!sa o stapanesti sanatos si fara incidente. am observat ca acel kit de crestere a puterii de la colina motors nu include si schimbarea turbinei.ce turbina e folosita pe focus st?

K04 ... e acelasi turbina, care este pusa pe Cupra R sau S3 1.8 Turbo ... dar aici motor e un pic mai mare :D:D:D

Quote:

Originally Posted by tase_astra (Post 573723)
Zetemte, felicitari.
Ma bucur sa aud de pe aici ca ai cumparat-o.
Te astept la Constanta cu prima ocazie sa bem o cafea...stii tu de care:))

Vin in acest weekend la Tulcea pentru scoala de pilotaj al lui Titi Aur cu cateva baieti din Insomnia!

Quote:

Originally Posted by +rN4L1n_JuNky (Post 573952)
o prezenta absolut incantatoare si pe forum si in tara.Arata incredibil de frumos.Mult succes la mini rodare si abia astept sa vad cum merge dupa ce ii pui kit-ul ala. Tot ce pot sa iti urez e sa te feresti de idioti ca sunt destui in tara asta si mai ales sa nu ai neplaceri cu cap de creta pe sosea :D

Mersi mult!!!!

Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 573382)
felicitari, o achizitie grozava, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

@TFSI - raspunsul e - sistem turbo KKK-Warner (indicativul turbinei nu il stiu)

ps: masina este cumva prin sector 3 (baba novac) ?

Nu sta acolo ... Am numere rosi DJ xxxxx.

B-83-DAC 03-10-06 23:56

Re: Focus ST
 
o prezenta absolut incantatoare si pe forum si in tara.Arata incredibil de frumos.Mult succes la mini rodare si abia astept sa vad cum merge dupa ce ii pui kit-ul ala. Tot ce pot sa iti urez e sa te feresti de idioti ca sunt destui in tara asta si mai ales sa nu ai neplaceri cu cap de creta pe sosea :D


All times are GMT +2. The time now is 03:02.

- Copyright 2026 4Tuning