Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Dilema subwoofer (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/245103-dilema-subwoofer.html)

adrian_drift_king 06-03-11 19:44

Dilema subwoofer
 
Salut
De curand am cumparat un jbl cs60.2 (160wrms punte) pentru un subwoofer.
Problema e ca ieri am ars un difuzor bm de 10" nus ce putere rms are pe el scrie 275W deci mai mult de 100Wrms nu are.

Si vreau sa cumpar unu din astea 2 :
http://www.**************/subwoofere-a.../wcc-104s.html
http://www.**************/subwoofere-a...c/cx10-04.html

si nu stiu pentru ce sa optez , am incinta pt un difuzor de 10" asa k merg momentan pe unu de 10"

Cei care au folosti jbl-u respectiv si vor sa ma ajute in luarea unei decizii astept un raspuns aici.
Multumesc

razvy_zeus 08-03-11 12:57

Re: Dilema subwoofer
 
Problema ta s-ar putea sa fie si din reglaje ... chiar daca cumperi un dif nou s-ar putea sa-l arzi daca nu ai grija cand faci reglajele amplificatorului.

Daca vrei un subwoofer de 10" bun atunci mergi pe : Pioneer TS-W259S4

adrian_drift_king 08-03-11 14:31

Re: Dilema subwoofer
 
Reglaje multe nu are dar le-am pus pe toate pe jumate semnalu de intrare bass-boost si filtru e trecut pe lfp si el tot la jumate.
Stiu k pioneer-ul ala e bun dar momentan nu prea dispun de foarte multi bani
si inca ceva putearea lui e mai mare decat cea a amplificatorului si imi e sa nu pateasca ceva.

ralphmandl 08-03-11 19:09

Re: Dilema subwoofer
 
bass boost-u ii o porcarie da-l pe 0.


All times are GMT +2. The time now is 23:09.

- Copyright 2026 4Tuning