Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   cu ce pot taia (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/24425-pot-taia.html)

Gabriel_xenon 29-09-06 20:29

cu ce pot taia
 
cu ce pot taia mai usor gaurile pt difuzoarele ovale la o dacie berlina
este din fier acel capac...
voi cu ce atzi gaurit??
doar nu ma apuc cu bormasina punct cu punct :(

blak 29-09-06 20:34

Re: cu ce pot taia
 
Flex... daca nu pendular.... etc

flaviush 29-09-06 20:35

Re: cu ce pot taia
 
Incearca cu fierastrau pendular cu lama pt tabla! Yo asa am facut la un cielo! Depinde de lama!! ;)

steaua23 29-09-06 23:16

Re: cu ce pot taia
 
eu cand am avut dacie ... mi-au taiat cu flexu in spate :D

LooSeR 30-09-06 10:37

Re: cu ce pot taia
 
pai oval poti cu flexu dar treb sa il ti bine in mana ! si faci conturul usor si pe urma incepi si te plimbi pe contur .. nu treb sa intre din prima si sa il urmaresti ca pe urma nu mai poti face curba !
Dar cel mai sigur e cu Fierastraul Pendular ( soricel ) .. CU CNC sau cu Taietor cu plasma

DolusD 30-09-06 13:51

Re: cu ce pot taia
 
Yo la dacia mea am taiat cu fierastrau pendular cu lama pt tabla si o mers super bine dar sa dai luneta jos ca altfel nu o sa potzi taia prea bine !


All times are GMT +2. The time now is 14:35.

- Copyright 2026 4Tuning