Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colt Legislativ (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ.html)
-   -   Solicit ajutor (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/243591-solicit-ajutor.html)

ciuca2 27-02-11 21:01

Solicit ajutor
 
Salut la toata lumea.Nustiu daca am incadrat corect,topicul.As vrea sa va intreb o chestie ce am auzit. Am prin garaj un Ford Escort Mk2 din 1977. Am inteles de pe forumuri,ca daca ai o masina care nu se mai fabrica de minim 30 de ani,poti sa o inscrii intr-un club al masinilor clasice, si esti scutit de anumite taxe. Masina asta nu mai este folosita de foarte mult timp,si ma gandeam sa o restaurez,si sa o inscriu intr-un club de asta exclusivist. Cine are cunostinte despre problema asta rog sa ma informeze si pe mine. Ma gandesc ca ar fi pacat sa o dau la fier vechi.

Maniak22 28-02-11 22:22

Re: Solicit ajutor
 
Eu stiam ca dupa trecerea a 25 de ani de la data ultimei productii a masinii poate fii incadrat la vehicul la vehicul istoric. Oricum s-ar incadra si daca o restaurezi cat de cat o poti inscrie pe retromobil.ro si ei te ajuta sa nu platesti impozit si taxa de inmatriculare doar daca o vei restaura exact asa cum a iesit pe poarta fabricii nu cu tot felul de tuninguri. Nu ai voie nici macar geamuri fumurii ca atunci te taie de pe lista.
Deci raspunsul tau se gaseste pe acel site


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

- Copyright 2026 4Tuning