Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Fiat (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat.html)
-   -   Brava - Combinatie culoare interior & exterior (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat/242307-brava-combinatie-culoare-interior-and-exterior.html)

alfa_my_love 22-02-11 17:16

Brava - Combinatie culoare interior & exterior
 
2 Attachment(s)
buna am un fiat brava(aici gasiti un topic cu mai multe detalii despre masina https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...iat-brava.html ) as avea nevoie de ajutor mai degraba pareri si multe sfaturi ...vreau sa ma apuc serios de tuning f curand insa culoarea pe masina este mult prea comuna si as vrea so fac o nuanta de verde mai deschis fluorescent si nu stiu cu ce sa pot combina k sa vopsesc interioru masinii sa dea cu exterioru ....va astept k pareri si sfaturi dak aveti si ceva poze sami fac o idee si mai bn ms mult
P.S. ceva in genu cum e pe golf as vrea culoarea si am gasit o posibila combinatie poza 1

skan 23-02-11 14:02

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
Am vavut ca deja te-ai apucat de tuning: cotiera sport, presuri imitatie aluminiu si altele. Vrei sa te apuci serios de tuning si prima grija e culoarea vopselei?
Eu zic sa te mai gandesti umpic. Depinde pe ce vrei sa te axezi; vrei exterior, vrei muzica, vrei putere?
Orice ai alege vopseaua nu este o prioritate. Sper sa faci alegeri mai bune!

alfa_my_love 23-02-11 14:16

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
skan...nu pot sa spun ca ceea ce am pus pana acuma in masina tine de tuning mai mult de confort si intretinere...in legatura k tuningul as vrea sai fac tuning exterior insemnand spoiler fata spate praguri o prelungire capota si un eleron + niste inele angel eyes si exnoane si as face si ceva interior pt confortu meu si al pasagerilor... pe partea de car audio asa incet incet o sa imi iau niste difuri ca lumea...iar pe motor nu mas baga asa tare un filtru de aer sport o toba sport mai mult nush...si am uitat de suspensii...cam asta e la ce mam gandit eu ...
vopseaua spune f multe despre o masina ea aprtine de tuningul vizual ...altfel e knd vezi o masina vopsita k lumea k gust sau dak are o vopsea diferita "ceva mai excentric, a la america...verde aprins perlat..." si la asta ma gandesc si eu

skan 23-02-11 15:03

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
Fiind masina ta o vei face pe gustul tau. Nu mi-o lua in nume de rau dar dupa ce ai facut pana acum iti cam lipseste bunul gust. Parerea mea e ca o astfel de culoare (verde aprins) merge pe o masina de show si nu pe una de zi cu zi.
Cu un stil "clean" si cu o culoare simpla dar de efect eu zic ca ar arata mult mai bine.
https://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo
Uite aici un exemplu foarte elocvent (exceptand eleronul).

NoSwear 24-02-11 23:50

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
bravo ul din klip din pacate nu e de loc clean c am confuzi clean tuning cu altceva

skan 25-02-11 16:49

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
Eu ma refeream la culoarea bravoului din clip. Altceva?

marius3030 25-02-11 17:21

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
nici nu imi pot inchipui cum ar arata un brava in culoarea aia!!!
daca era bravo.....hmmm...poate poate,dar asa...mneaaa.;)
incearca un negru,cu niste jante pe 16 c putina buza,suspensie sport,toba spor,stopurile ff putin inegrite,un xenon,o grila clean,barile clean,un eleron la luneta....si cam atat.Fara eleroane mari,culori extravagante,si aripi de avion.
;)

topser 25-02-11 17:37

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
urata rau de tot combinatia aia de culori la interior...tiganeala pe fatza ,fara suparare...ma dor ochii doar uitandu-ma la poza...;)

NoSwear 25-02-11 18:55

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
acuma gusturile nu se discuta,poti face o masina care s ai placa la 10 oameni si poti una care sa i placa la 1000.

alfa_my_love 26-02-11 10:25

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
topser... nu am inteles prea bn...te referi la culoarea pe care o am acuma pe masina sau cea din clip?app de negru si de clean bodykit ...negrul e o culoare mult prea comuna de aceea optez pentru ceva mai neobisnuit mai extravagant...in legatura k stilul clean sincer nu sunt deloc un fan...e frumos dar nu e pe gustul meu

alfa_my_love 26-02-11 11:10

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
1 Attachment(s)
o intrebare...poate voi aveti mai multe cunostiinte in domeniu...am gasit un eleron ce mia placut f mult si nu am gasit pe nici un site sal cumpar doar dincolo insa dak il iau de dincolo e complicat k transportu...nu stie cineva unde as putea gasi un astfel de eleron pt fiat brava ?
atasez mai jos poza k eleronu....

marius3030 26-02-11 14:21

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
ala CRED ca e eleron de Opel Astra G OPC:!:
daca ma insel sa ma corecteze cnv!

alfa_my_love 26-02-11 17:41

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
ms mult ...dar oare dak mias comanda din ala sar potrivi pe brava mea?sau numa dak fac ceva la comanda?

marius3030 26-02-11 17:57

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
poi ala nu pare sa aiba nici o modificare........

denver 26-02-11 19:35

Re: Fiat brava combinatie culoare interior si exterior
 
Unei masini de genul nu-i sta bine decat cu un tuning inclinat catre sportivitate :) , cred ca ai putea sa umpli masina de prize de aer si tot ar arata mai bine decat cu acel verde mar .... acel verde mai intunecat , si cu putine inclinatii catre albastru , metalizat ... ar arata extraordinar , am vazut asta pe un bravo :) , acum fiecare cu ce-l doare si cum ii place , doar sa nu faci tiganie pe masina ca altfel degeaba ai mediatizat subiectul , risti sa o transformi intr-o jucarie de plastic si nimic mai mult...


All times are GMT +2. The time now is 20:57.

- Copyright 2024 4Tuning