Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tobe, Esapamente, Tevi, Intercoolere (https://forum.4tuning.ro/464-tobe-esapamente-tevi-intercoolere.html)
-   -   Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere (https://forum.4tuning.ro/464-tobe-esapamente-tevi-intercoolere/242266-evacuari-custom-inox-admisii-trasee-intercoolere.html)

SNP10 22-02-11 14:49

Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
1 Attachment(s)
AllCustom Tuning vine in intampinarea dumneavoastra cu o gama larga de servicii in vederea optimizarii unui motor , precum si cresterea in putere a acestuia, aspecte menite sa ofere un plus de sportivitate pentru fiecare tip de masina.
Cu o experienta vasta,care include toate marcile auto si cu un portofoliu de peste 150 de clienti va punem la dispozitie urmatoarele :


Elemente de evacuare

- Constructie de evacuari custom integral inox pentru toate versiunile de motorizare (benzina aspirat,benzina turbo,diesel);
- Constructie down-pipe pentru motoarele dotate cu turbo-compresor;
- Constructie traseu cat-back;
- Constructie galerii de evacuare (serpi) pentru toate tipurile de motoare;
- Montare catalizatoare stock sau sport;
- Montare tobe intermediare si finale;
- Montare senzori evacuare;
- Inlocuire racord flexibil;
- Montare sau inlocuire tips;

Furnizam si montam orice produs (tobe sport,catalizatoare sport 200 cpi ,tipsuri) ale renumitului brand Magnaflow la cele mai avantajoase preturi;


Elemente admisie

- Constructie din inox custom al traseului de admisie pentru toate motoarele;
- Constructie din inox custom al traseului de intercooler;
- Montare intercoolere;
- Montare senzori admisie


Alte servicii

- Montare turbine stock si after-market;
- Modificare galerie evacuare in vederea montarii unei turbine after-market;
- Planari si reconditionari chiulase

Cartea noastra de vizita o reprezinta gama mare de marci pe care am lucrat , precum si masinile care participa la competitiile interne.


Contact - www.AllCustom.ro
office@allcustom.ro
0740 103 545 Tibi

ag22tur 22-02-11 14:54

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercooler
 
Salut, am un golf 5 1.9tdi si am schimbat spoilerul barii spate cu cel de GTI. Vreau sa ii sudez doua tipsuri rotunde de inox(similare celor de gti). Problema e ca tipsurile tobei originale nu vin exact in dreptul decupajului(si sunt si indreptate in jos), sunt in unghi si trebuiesc facute doua tevi cotite "adaptoare" din toba originala, de care mai departe sa se sudeze tipsurile. Sau cel putin asa imi imaginez eu ca se face.
Poti sa-mi faci un pret pentru toata treaba asta? Ar fi mult mai usor pt mine daca as gasi tipsurile la tine, ca sa nu mai alerg prin alte parti dupa ele.
Multumesc anticipat. Stima.

SNP10 22-02-11 14:57

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercooler
 
Quote:

Originally Posted by ag22tur (Post 4109992)
Salut, am un golf 5 1.9tdi si am schimbat spoilerul barii spate cu cel de GTI. Vreau sa ii sudez doua tipsuri rotunde de inox(similare celor de gti). Problema e ca tipsurile tobei originale nu vin exact in dreptul decupajului(si sunt si indreptate in jos), sunt in unghi si trebuiesc facute doua tevi cotite "adaptoare" din toba originala, de care mai departe sa se sudeze tipsurile. Sau cel putin asa imi imaginez eu ca se face.
Poti sa-mi faci un pret pentru toata treaba asta? Ar fi mult mai usor pt mine daca as gasi tipsurile la tine, ca sa nu mai alerg prin alte parti dupa ele.
Multumesc anticipat. Stima.

Cel mai bine treci pe la noi pe la garaj cand ai timp sa ne uitam exact.Ai si un PM de la mine.Numai bine

AllCustom 22-02-11 15:43

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
8 Attachment(s)
Cateva din lucrarile noastre :

Astra Opc 2.0 turbo -Traseu evacuare inox 70 mm,catalizator sport Magnaflow 200 cpi,toba finala magnaflow;
-Traseu intercooler custom inox 63 mm + flanse adaptoare

SNP10 23-02-11 10:17

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
7 Attachment(s)
Seat Cupra R 1.8 Turbo - Evacuare Turbo-back 70 mm inox,catalizator Magnaflow 200 cpi,finala Magnaflow.

fiderzen 23-02-11 12:52

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
1 Attachment(s)
un traseu de inox(teava goala) de la galerie pana la finala(finala o am) pentru un opel vectra B2 2.0 dth(diesel:P ) la ce pret ar fii ...multumesc

SNP10 23-02-11 13:43

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
Ti-am raspuns pe Pm.Salut

SNP10 23-02-11 14:52

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
3 Attachment(s)
Distribuim si montam toata gama de produse MAGNAFLOW la cele mai mici preturi.

kimi 23-02-11 15:40

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
5 Attachment(s)
Seat Leon FR 2.0 TSI - Evacuare turbo back 70", catalizator sport 200cpi si toba finala Magnaflow.

AllCustom 24-02-11 19:35

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
9 Attachment(s)
Renault Meganne Rs - Evacuare turboback inox 70 mm.9 ore a durat eliminarea catalizatorului stock deoarece trebuie demontata toata masina.In final a iesit o racheta :)

alexu_bad_boy 27-02-11 15:38

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
salut. cat ma costa si pe mine pt o corsa c 1.8 16v urmatoarele chestii:
diametrul tevii la masina este de 55mm
-serpi (eliminat catalizator)
-teava (din serpi pana in finala)
-racord flezibil.
imi poti face un pret pentru fiecare in parte si pt toate (manopera,materiale etc) ? sa imi fac o idee poate ajung pe la tine sa mai scoatem ceva caluti din motor.

SNP10 27-02-11 22:34

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
Salutare.Te astept maine pe la garaj daca ai timp.Ti-am dat si PM.Numai bine

AllCustom 27-02-11 22:42

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
5 Attachment(s)
Bmw 330 d - Evacuare inox 70 mm,eliminare catalizator,montare toba Magnaflow

SNP10 28-02-11 08:37

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
6 Attachment(s)
Opel Astra 1.6 Turbo - Downpipe 70 mm , catback 63 mm ,finala ovala Magnaflow.

SNP10 02-03-11 11:42

Re: Evacuari custom inox,admisii,trasee intercoolere
 
4 Attachment(s)
Astra Opc - Montare intercooler + traseu inox 63 mm


All times are GMT +2. The time now is 02:17.

- Copyright 2024 4Tuning