Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   greutate cielo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/240449-greutate-cielo.html)

mad_runner 15-02-11 10:21

greutate cielo
 
am o intrebare pt cei care au usurat un cielo ....la cate kg ati ajuns si cum ?

Teroarea 18-02-11 20:05

Re: greutate cielo
 
scaune+capota+portbagaj+4usi din fibra de sticla+luneta+4greamuri din plexic
si uite niste exemple:capota de metal originala 17-18kg,capota de fibra+intaritura 5kg.
scaune de fibra 5-6kg cu tot cu sina
daca faci toate astea ajungi la 900kg poate si mai jos.

mad_runner 19-02-11 12:16

Re: greutate cielo
 
ms mult

inchains0 24-02-11 07:49

Re: greutate cielo
 
Quote:

Originally Posted by Teroarea (Post 4098098)
scaune+capota+portbagaj+4usi din fibra de sticla+luneta+4greamuri din plexic
si uite niste exemple:capota de metal originala 17-18kg,capota de fibra+intaritura 5kg.
scaune de fibra 5-6kg cu tot cu sina
daca faci toate astea ajungi la 900kg poate si mai jos.

nebun sa fii sa pui usi de fibra, gandeste-te ca iesi cu masina in trafic, armatura aia care e in usile stock nu va mai avea niciun rol daca-i faci prinderi pe fibra, asta in cazul in care o mai pui, ca dehhh, cantareste si ea ceva ceva si sunt 4 in total.......iar ca sa pui fete de usi din fibra pe structura din metal..... nu cred ca salvezi cine stie cate kg ca sa justifice munca depusa, etc...
cu unele chestii nu e de joaca, sunt multi kamikaze in trafic, in caz de ceva nu ti-ai dori sa nu ai armaturile alea, atat cat te pot ajuta ele.

Teroarea 26-02-11 12:28

Re: greutate cielo
 
Ti se pare ca a specificat cineva pentru ce se vrea masina? omul a intrebat nu a spus ca merge zilnic la piata cu masina sau ca se da doar la 402m .fete de usi din fibra? ce castigi? oricum sunt din "carton" le scoti de tot si decupezi usa in interior daca tot vrei sa scoti ceva kg cu bani putini.si lux si curse nu prea se poate.
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 4115481)
nebun sa fii sa pui usi de fibra, gandeste-te ca iesi cu masina in trafic, armatura aia care e in usile stock nu va mai avea niciun rol daca-i faci prinderi pe fibra, asta in cazul in care o mai pui, ca dehhh, cantareste si ea ceva ceva si sunt 4 in total.......iar ca sa pui fete de usi din fibra pe structura din metal..... nu cred ca salvezi cine stie cate kg ca sa justifice munca depusa, etc...
cu unele chestii nu e de joaca, sunt multi kamikaze in trafic, in caz de ceva nu ti-ai dori sa nu ai armaturile alea, atat cat te pot ajuta ele.



All times are GMT +2. The time now is 03:49.

- Copyright 2026 4Tuning