Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Alfa Romeo (https://forum.4tuning.ro/277-discutii-alfa-romeo.html)
-   -   noua ALFA ROMEO 159GTA (https://forum.4tuning.ro/277-discutii-alfa-romeo/24022-alfa-romeo-159gta.html)

mihaescubogdan 23-09-06 20:02

noua ALFA ROMEO 159GTA
 
Dupa cum bine stiti a aparut noua alfa 159 iar in viitorul apropiat v-a aparea si 159GTA despre care se spune ca v-a avea motor de 4300cmc si o putere situata intr 420CP si 440CP motorul fiind luat de pe maserati coupe GT acesta din urma fiin o derivatie din modelul ferrari f430.

mihaescubogdan 26-09-06 00:43

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
5 Attachment(s)
cateva poze cu posibilul 159 GTA

Alex_Alfa 01-10-06 17:05

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
in primele 2 poze e vb despre Brera GTA cica.. Eu unu asa am gasit pe net si sunt niste poze de la nush'ce salon auto (oficiale)

ronny 21-10-06 09:51

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
Am auzit ca masina asta e un proiect foarte reusit al celor de la alfa romeo.8)

Alex_Alfa 21-10-06 15:09

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
celelalte nu-s?

doru_wrc 31-10-06 08:36

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
imi place super mult modelul asta.chiar este reusit

kssanova 07-11-06 01:28

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
salut.vreau si eu un sfat pt o alfa 159 2.4 diesel 200cp.imi place foarte mult,ce ziceti merita?

doru_wrc 07-11-06 10:08

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
parerea mea k da.arata super bine masina si este si naravasa:lol:

alfa33 07-11-06 10:54

Re: noua ALFA ROMEO 159GTA
 
Quote:

Originally Posted by kssanova (Post 613244)
salut.vreau si eu un sfat pt o alfa 159 2.4 diesel 200cp.imi place foarte mult,ce ziceti merita?

Salut, am condus o alfa 159 2.4 JTD si iti pot spune urmatoarele. Este super stabila, are frane impecabile, are cuplu foarte bun insa.... e diesel :D. Marea mea problema cu ea a fost ca eu sunt obisnuit pe motoare pe benzina iar la diesel cei 200 CP ai motorului 2,4 se simteau ca 150 CP la un 2000 TS pe alfa 147. 159 2.4 JTD este rapida dar nu este brutala, lucru care pe mine ma enerveaza. Insa asta nu este neaparat un lucru rau. Pentru cineva care vrea o masina de familie este cu mult peste un passat TDI. Oricum, mai multe pareri despre 159 2.4 JTD gasesti pe [nu e frumos sa facem reclama] unde sunt mai multi posesori al modelului asta si cu care poti schimba mai multe pareri. Fa-ti un cont acolo si afli tot ce vrei.


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning