Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Unitati de bord si surse (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse.html)
-   -   Parere MP3-player (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse/23979-parere-mp3-player.html)

Gabriel_xenon 23-09-06 09:51

Parere MP3-player
 
1 Attachment(s)
Ce parere avetzi despre Tevion CRM 2005 ??
cd-audio,cd-mp3,mp3
memory stick,mp3 de pe card MMC sau SD
Radio cu RDS. USB si slot MMC.
show source song title (MMC/SD,USB sau CD)
Putere 4x35w RMS (are acelasi final ca la kenwood 4x45w - cica)
LCD cu fundal albastru si butoanele cu rosu
2x RCA OUT (iesire statie)
2x RCA IN (intrare auxiliara)

pretul de achizitie este de 2.2 mil (nou)

k pretz io zic k este rezon...acm ce ma intereseaza este cat de bun este :D
nu vreau s ma bucur k dau putzin p el si apoi s regret pt k mi se strica...

a avut/are cineva acest model...ce parere avetzi?

saxo 23-09-06 11:07

Re: Parere MP3-player
 
O sa mearga exact de banii care-i dai ( in cel mai fericit caz...):D

Gabriel_xenon 23-09-06 11:28

Re: Parere MP3-player
 
lol...tare
insa...nu la asta ma refeream...nu ma astept s imi faca cartofi prajitzi :P
io intreb daq este bun asa k performantze...in raport cu pretzul sau
daq a avut cineva probleme cu acest tip de player
daq este un avantaj reader-ul de card si usb sau un dejavantaj

Gabriel_xenon 23-09-06 15:34

Re: Parere MP3-player
 
1 Attachment(s)
oke dar de acest player ce parere avetzi?? Panasonic CQ-c1301n

Product Specification

50x4w High Power Amplifier
16 FM, 8 MW (LW) Station Presets
Selectable AF
Auto Preset Memory
Seek Tuning with DX
Removable Fascia
ISO Connector
Green Button Illumination
MP3/WMA Playback
Sound Quality
Mute
Separate Bass, Treble, Balance & Fader
Automatic TA Volume Adjustment
CD-R/CD-RW Playback
Remote Control In
1 Pre-out (2.5v)

atata tot k nu am telecomanda la el...
se gaseste??

Gabriel_xenon 23-09-06 19:33

Re: Parere MP3-player
 
ai ma k sunt in criza..am ramas fara casetofon si nu dispun de bani multzi...ajutatzi-ma si pe mine macar cu pareri plz...
io unu m-as inclina spre acest panasonic...voi ce zicetzi?

steaua23 24-09-06 00:29

Re: Parere MP3-player
 
au zic sa mai strangi ceva bani :) sa nu-ti para rau mai incolo.

bulu 24-09-06 20:08

Re: Parere MP3-player
 
Quote:

Originally Posted by Gabriel_xenon (Post 561893)
Ce parere avetzi despre Tevion CRM 2005 ??
cd-audio,cd-mp3,mp3
memory stick,mp3 de pe card MMC sau SD
Radio cu RDS. USB si slot MMC.
show source song title (MMC/SD,USB sau CD)
Putere 4x35w RMS (are acelasi final ca la kenwood 4x45w - cica)
LCD cu fundal albastru si butoanele cu rosu
2x RCA OUT (iesire statie)
2x RCA IN (intrare auxiliara)

pretul de achizitie este de 2.2 mil (nou)

k pretz io zic k este rezon...acm ce ma intereseaza este cat de bun este :D
nu vreau s ma bucur k dau putzin p el si apoi s regret pt k mi se strica...

a avut/are cineva acest model...ce parere avetzi?

4x35 RMS :) ,deabia au pioneer 4X25 si ala cu ceva distorsiuni, daca vrei ceva bunicel era prin mediagalaxy pioneer deh 5630 la 5 mil , si are HPF LPF reglabile la 50-80-125Hz si 2 iesiri (fata,spate/sub).
Daca pui HPF la 80 HZ intra putin bass in boxe si ai un sunet cu distorsiuni hmm , rezonabile pentru amplificare doar pe HU.
Plus ca mai are si iesire de sub amplificata in loc de spate face un fel de bridge si ai 70RMS pe un canal. Poti pune 2 boxe fata sa auzi vocea cu HPF la 80 si un sub mic cu senzitivitate buna pus pe LPF la 80 HZ :).
Si faci sis audio cu bani putini , ca parca aia era problema :).

Gabriel_xenon 24-09-06 20:46

Re: Parere MP3-player
 
mdap...ideea e ca nu am aia 5 milioane...
si nici nu mai am de unde sa fac rost :(
am doar 2-2.5 mil :(

demin2609 24-09-06 21:26

strange banii si ia-ti un aparat de firma...

eu a trebuit sa astept dupa salariu vro 3 luni ca sa imi iau un sony xplod cu boxe cu tot.. aparatul mp3 4,6 mil + boxele 2,5 mil, prietenii imi spun ca se aude super,

eu cred ca am facut o investitie avantajoasa pentru mine! mai gandeste-te!

Detman 24-09-06 21:47

Re: Parere MP3-player
 
mai bine cumpara un cd player( nu mp3 ) de firma ca e mai ieftin, iti trebuie mp3 ?
eu m-am saturat de mp3, ca avea doar 2 cduri in masina :P si pana cautam melodia ma lua cu dureri de cap
asa cu cd player imi fac cd cu fiecare gen de muzica :)

deci, eu mi-am luat cu 1,2 mil CD Player Kenwood 4x45 W, cu iesire de amplificator, citeste cduri facute la 16x, si are reglaje de bass, medii, inalte.

saxo 24-09-06 21:54

Re: Parere MP3-player
 
Dar spune ca l-ai luat "second".
Varianta "second" e OK daca aparatul e in stare buna.


All times are GMT +2. The time now is 07:24.

- Copyright 2026 4Tuning