Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/23790-canada-montreal-quebec-ontario-toronto-and-area-tuning-show-curse.html)

vwguy 25-11-06 18:32

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Poze de la ultimul show al sesonului, IMPORTFEST, Toronto

http://www.vitalmotion.net/gallery/nov-18-importfest

Am castigat locul 3 pentru "ULTIMATE GOLF IV"

alex_g 05-12-06 18:11

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Suntem 4 'canadieni' aici pe forum.Ce ziceti va surade ideea unei intalniri prin primavara la o bere/disco/surprize?

CJ-01-WOB 05-12-06 19:54

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by alex_g (Post 649199)
Suntem 4 'canadieni' aici pe forum.


alex_g , pim_plex , vwguy . ///V8///, nea'turbina ... cum ai numarat tu 4 ?:rolleyes2 :lol: :lol:

nea' turbina 05-12-06 21:15

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by alex_g (Post 649199)
Suntem 4 'canadieni' aici pe forum.Ce ziceti va surade ideea unei intalniri prin primavara la o bere/disco/surprize?

Da domnilor, eu sunt interesat.
Da-ti detalii!!

pimp_lex 05-12-06 21:20

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Da ar fi chiar misto sa facem la primavara o intalnire. Pana atunci poate o sa a si o alta masina cu care sa le pot face fata lui V8, nea turbina si VwGuy intr-o cursa (2....5) amicala asa :D...sau poate ne intalnim direct la un track. Daca nu am, cursez in continuare cu Alex_G :D

Unde ar fi un loc bun, Kingston as zice eu ca e pe la jumatea drumului. Dar Alex-G e cam departe....Cornwall maybe? Sau la circuitul de Karting de la St-Zotique (chiar la granitza ontario/quebec pe 401), si facem si niste curse de karturi.

nea' turbina 05-12-06 21:44

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by pimp_lex (Post 649568)
Da ar fi chiar misto sa facem la primavara o intalnire. Pana atunci poate o sa a si o alta masina cu care sa le pot face fata lui V8, nea turbina si VwGuy intr-o cursa (2....5) amicala asa :D...sau poate ne intalnim direct la un track. Daca nu am, cursez in continuare cu Alex_G :D

Unde ar fi un loc bun, Kingston as zice eu ca e pe la jumatea drumului. Dar Alex-G e cam departe....Cornwall maybe? Sau la circuitul de Karting de la St-Zotique (chiar la granitza ontario/quebec pe 401), si facem si niste curse de karturi.

Ar fi super oriunde, eu ma gandeam ca sa incercam ceva intr-o Sambata, poate chiar sa inchiriem niste camere de hotel, ca sa nu trebuie sa ne grabim cu plecatul. Sa fiu sincer, eu as veni oriunde, hai sa vedem ce zic si restul.

alex_g 07-12-06 05:15

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by nea' turbina (Post 649554)
Da domnilor, eu sunt interesat.
Da-ti detalii!!

Bine ai venit pe forum.Nu am vazut ca suntem 5.

Pe mine m-ar avantaja prin februarie,voi?e bine ?rau?da-ti cu propuneri.NU ma sperie sa fac 1000km dar numai sa stiu cu 1 luna inainte.Mi-ar placea sa ma dau cu pimp si v8 daca accepta.:D

vwguy 07-12-06 06:33

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Eu vin in Montreal de doua ori pe an cel putin, pentru CSCS si SCP.
Cel mai bine ar fi sa ne intalnim la CSCS.
Circuitul este cam 20 de minute de montreal la Napperville. :)

Nick

pimp_lex 07-12-06 15:47

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
ce e CSCS ca nu-mi dau seama? In mai e NSC tot la stadion. In vara sunt 2 showuri mari la circuitem Car Fever la Napierville si inca unul la St-Eustache (ala e circuit de 1/8 mile insa)

Pe mine nu ma deranjeaza sa ne vedem la Montreal, dar sa fie toti de acord (eu ies avantajat ca nu mai fac mult drum cu masina :D)

La Napierville e foarte bine, e ieftin si nu-i departe de oras chiar daca nu e cel mai reliable circuit (faci cateodata freak times, ori prea buni, ori prea slabi, sau trap-ul e aiurea), dar merge....cel mai bun e Sanair, dar ala e cam la 70 km de Montreal in alta directie (spre sud est). Drumul spre Napi e bun si pt highway runs ca e destul de bun (refacut recent) si drept :D

Alex_G - eu zic ca februarie e cam devreme, in februarie inca facem frigul si dezapezim. Circuitele se deschid pe la inceputul lui Mai. Eu as vota pt Mai sau iunie, deja incepe sa fie cald dar e inca destul de rece ca sa le mearga perfect turbinele celor doua 1.8T-uri :D
Daca avem aceleasi masini, ne dam intre noi ca lui V8 dupa 400m nu-i vedem nici lumina de la stopuri.....Intre ei 3 insa, ar fi destul de interesant.

odh_bmw 08-12-06 05:51

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
ma bag si eu 8) va las si un nr de tel in cazul altor intalniri 514 9839383
btw stau in montreal ( brossard )

pimp_lex 08-12-06 14:37

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
salut si bine ai venit

E posibil chiar sa ne cunoastem!
Ai putea sa te prezinti (pe tine si masina ta) pe sectiunile car spec, driver spec, si foto cu noi.

alex_g 09-12-06 17:01

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Suntem 6 acum.:-P La cat mai multi:twisted: Mie imi convine mai sau iunie.

vwguy 13-12-06 05:21

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Am fost si la SANAIR, si intradevar este mai misto decat Naperville, da la Naperville este mult may ieftin si poti ajunge la o bere in centru in 20 de minute.

CSCS este Canadian Sport Compact Series
Are cam 5-6 curse pe an in Ontario si Quebec.
Sunt cele mai rapide Sport Compact din Canada.

http://www.cscs.ca <---Situl lor nu este asa bun, dar iti da o idee.

CJ-01-WOB 05-01-07 01:26

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
6 canadieni - ! asteptam vesti de la voi in 2007 ! happy new year si spor la shouri!

alex_g 05-01-07 20:32

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Daca schimb motorul la un garaj autorizat mi-l trec ei in actele masinii ?


All times are GMT +2. The time now is 14:37.

- Copyright 2024 4Tuning