Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/23790-canada-montreal-quebec-ontario-toronto-and-area-tuning-show-curse.html)

pimp_lex 18-02-10 22:20

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
eu sunt pe Montreal.ro dar nu prea am scris mai mult am citit, e prea distractiv forumul ala

Cand apari si tu pe aici?

zorro6299 19-02-10 11:13

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by pimp_lex (Post 3100998)
eu sunt pe Montreal.ro dar nu prea am scris mai mult am citit, e prea distractiv forumul ala

Cand apari si tu pe aici?

:lol: Dacă ar fi după mine, as pleca si astsazi din iasi...dar mai e mult si bine pana mă vad cu viza.... sper de Craciun sa aterizez....cel tarziu Ian 2011 ;)

Noroace,

Seryoga 19-02-10 23:04

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 3102169)
:lol: Dacă ar fi după mine, as pleca si astsazi din iasi...dar mai e mult si bine pana mă vad cu viza.... sper de Craciun sa aterizez....cel tarziu Ian 2011 ;)

Noroace,


Daca vii iarna sa stii ca e ,cum sa spun exact nu stiu, "deosebita" adica 3m in medie de zapada,-30 e o temperatura normala,soare canci si cam atat,e de ajuns . Primavara e cea mai buna perioada,si dpdv al locurilor de munca.

zorro6299 20-02-10 18:55

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by Seryoga (Post 3104521)
Daca vii iarna sa stii ca e ,cum sa spun exact nu stiu, "deosebita" adica 3m in medie de zapada,-30 e o temperatura normala,soare canci si cam atat,e de ajuns . Primavara e cea mai buna perioada,si dpdv al locurilor de munca.

;) Mersi pentru informatii-.... sper sa nu fac un sok ( la -30 ),asta e..... oricum merg la cineva in Mtrl, de sarbatori... apoi in ianuarie, februarie...cand se dezgheata piata, vad eu ce gasesc.... oricum incep cu francizarea care o sa mi ocupe mult timp.... e lunga acomodarea si dureroasa din cate am inteles dar....nimeni n-a murit din asta.... ma descurc eu... bafta.

Seryoga 25-03-10 06:19

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Liniste crunta pe aici nu gluma.Ce mai face lumea?Cica din toamna s-ar relua activitatea normal si am scapa de criza asta.

Masinile s-au ieftinit bine,acum e momentul ideal de pus gheata pe vreuna.

zorro6299 28-03-10 14:48

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by Seryoga (Post 3217302)
Liniste crunta pe aici nu gluma.Ce mai face lumea?Cica din toamna s-ar relua activitatea normal si am scapa de criza asta.

Masinile s-au ieftinit bine,acum e momentul ideal de pus gheata pe vreuna.

E linistea dinaintea furtunii !!! :-P

Jdm-Motors 06-02-11 08:16

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 3226444)
E linistea dinaintea furtunii !!! :-P

Ai ajuns pe meleaguri straine?

zorro6299 06-03-11 13:45

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by Jdm-Motors (Post 4057699)
Ai ajuns pe meleaguri straine?

:cry: inca nu, dar mult nu mai am....decat de mers la analize si trimis pasaportu" la stampilat 8)

cred ca Iunie cel tarziu iulie aterizez 8)

ceva evenimente anul asta in Montreal ? sau imprejurimi ?

noroc bun, tuturor !!!

Jdm-Motors 10-03-11 03:42

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Bravo.

Ceva evenimente? Saptamanal ai: drag,circuit,drift,intalniri pasionati de clasice,imports,muscle cars,moto...tot ce vrei,nu te mai saturi,vezi tu. Te poti da cu orice masina si nimeni nu zice nimic,ultima data am platit 10$ pe toata seara.

pimp_lex 21-06-11 18:59

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Evenimente sunt o gramada! Pe 6 August e Full Throttle!

Seryoga 04-07-11 00:10

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Pune poze daca ai. Pe aici a fost drift si drag,cam atat deocamdata,dar se anunta ceva in fiecare sfarsit de saptamana.

S-a cam terminat cu criza,lucrurile au reintrat in normal.Preturile masinilor scad in continuare :D

zorro6299 01-10-11 04:39

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Salutare , Canadieni ;)am aterizat si eu in Montreal de ceva timp ( o luna si cateva zile ) si deja sunt impresioat de " carutele" care circula prin zona... old & new one , super faine & supe puterine comparativ cu europenele :lol:

Daca stiti , un event ceva , nu chiar departe de Mtrl, poate anuntati , merci.

Momentan nu am " caruta " , incerc in oct sa obtin un permis in Montreal... si poate dupa o sa mi cumpar 4 roti si-un motor intre cele din fata 8)

In afara de kijji , un targ local nu exista , unde sa fi " pipai" frumuseti locale ?!

have fun ,

Seryoga 01-10-11 16:29

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 4616814)
Salutare , Canadieni ;)am aterizat si eu in Montreal de ceva timp ( o luna si cateva zile ) si deja sunt impresioat de " carutele" care circula prin zona... old & new one , super faine & supe puterine comparativ cu europenele :lol:

Daca stiti , un event ceva , nu chiar departe de Mtrl, poate anuntati , merci.

Momentan nu am " caruta " , incerc in oct sa obtin un permis in Montreal... si poate dupa o sa mi cumpar 4 roti si-un motor intre cele din fata 8)

In afara de kijji , un targ local nu exista , unde sa fi " pipai" frumuseti locale ?!

have fun ,

Salut,bine ai venit!

cauta si pe lespac punct com,gasesti de toate.Din pacate acum se cam termina toate intalnirile,competitiile si ce mai e de masini,lumea incepe sa-si puna masinile la adapost deja. Intra si inregistreaza-te pe montreal racing punct com, este cel mai mare site de tuning din Mtl,acolo gasesti tot ce vrei. Mai e putin si vine iarna,la voi sunt obligatorii cauciucurile de iarna...

zorro6299 19-01-12 04:34

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
http://www.eventseye.com/fairs/f-sal...al-2363-1.html

salutare care ati foat la Salon si care mai mergeti zilele urmatoare ? csper sambata ma prezint si eu..

informativ sa stiti ca e 15$ intrarea/pers.

Noroace,

Seryoga 26-04-13 04:43

Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse
 
Zorro, ceva impresii? cum ti se pare pana acum? ceva cluburi/distractii...iarna?


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2024 4Tuning