Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   Sigla+usergroup (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/23738-sigla-usergroup.html)

CJ-01-WOB 18-09-06 00:44

Sigla+usergroup
 
stimati colegi !
in urma unei discutii cu ZoliaT , v-om avea posibilitatea creari unui USERGROUP pt cei INTERNATONALI (astept propuneri pt nume)

Ca si un semn distinctiv , v-om avea si o sigla ( ex: sigla de grup gen masinutza aia ) sau un logo sau .. altceva (astept propuneri)

Am deschis acest thread pt propuneri , dupa propuneri v-a urma un poll si dupa aceea v-om avea productul finit!!

ASA CA ASTEPT PROPUNERILE DUMNEAVOASTRA PT CE AM SUBLINIAT MAI SUS!
multumesc

Wob

pimp_lex 18-09-06 01:49

Re: Sigla+usergroup
 
ca si logo as propune o poza cu planeta (pamanatul) vazuta din spatiu si ca usergroup....4tuning World

Gabi 18-09-06 03:37

Re: Sigla+usergroup
 
Quote:

Originally Posted by pimp_lex (Post 557484)
[...] si ca usergroup....4tuning World

... sau chiar 4tuning International. WOB: felicitarile mele pentru implicare!!! :wink:

cls21b_EVO 18-09-06 04:56

Re: Sigla+usergroup
 
Hmm...numele propus de gabi este chiar ok...cel mai simplu si eficient.
Dar in leg. cu sigla , nu stiu dak avem voie sa facem altceva decat o masinutza , eu zic ca ar fii mai bine sa incercam sa dezvoltam ideea in jurul masinutzei ...foarte tare ar fii dak s ar putea sa fie masinutza normala , doar ca , sa aiba pe ea un steag ...acesta in functie de tara in care esti...dar cred ca e prea greu ...

alex_g 18-09-06 08:31

Re: Sigla+usergroup
 
Eu propun ca nume: Diaspora si la logo imi surade ideea lui pimp cu globul.

silviu_fxx 18-09-06 12:57

Re: Sigla+usergroup
 
mie mi-ar placea tot asa un glob insa format gif si apoi sa fie inconjurat de niste linii de fum(animatie)...ceva gen cum era intro-ul la ghost rider...dupa care sa inceapa sa vibreze puternic si apoi sa faca bum si sa apara in scris 4tuning international sau ce nume vreti sa-i dati voi...

BogdanNZ 18-09-06 13:26

Re: Sigla+usergroup
 
Propun ca nume 4Tuning Ambassadors si ca sigla sa ramana masinutza dar imbracata in culorile tarilor in care locuim asa cum a spus si Alex, plus ca dupa aceea vom dezvolta o semnatura pe care sa o folosim cu totzii :D
Great ideas everyone,keep em coming si Multumim ZoliaT si 4Tuning!

pimp_lex 18-09-06 13:59

Re: Sigla+usergroup
 
e reu sa faci cu steagurile pt ca sunt peste 200 de tzari in lume. E posibil sa mai vina alti useri din alte tzari si atunci nu poti sa schimbi tot timpul logo-ul.

Si mie imi place idea lui Alex cu Diaspora.

BogdanNZ 18-09-06 14:49

Re: Sigla+usergroup
 
Da asa e...desi misto ar fi un pain in the ass...alte propuneri?

fredtga 19-09-06 01:03

Re: Sigla+usergroup
 
1 Attachment(s)
4tuning International suna bine

cls21b_EVO 19-09-06 05:31

Re: Sigla+usergroup
 
Wow...e chiar misto, doar ca ai putea sa mai ingrosi putin linia care formeaza masina...sau ..nu stiu ,sa o scoti cumva in evidenta.
Astfel, ar fii perfect , zic eu ...

george GMN 19-09-06 09:13

Re: Sigla+usergroup
 
1 Attachment(s)
vin si eu cu o propunere (atasata mai jos)
mi-a placut si acea sigla cu masina...oricum decizia va apartine
numai bine.

CJ-01-WOB 19-09-06 18:13

Re: Sigla+usergroup
 
pt usergroup propunerea mea e LEGIONARII :))
si pt logo m-am gandit sa nu creem un precedent si sa pastram ''masinuta'' sitului poate sa i dam o alta nuanta de culoare(tricolorul romanesc sau ceva) -
eventual sa avem o imagine pe care(daca vreti) sa o uploadati LA SEMNATURA VOASTRA!(de exemplu cu globul etc etc) !
ALTII>?>>>?

PS: am cerut ajutorul COLEGILOR DIN VIRTUAL TUNING pt realiazrea unor logouri ,imagini ..samd!
de salutat initiativa care au uploadat deja aici creeatiile proprii!

wob

f1anatic 19-09-06 20:10

Re: Sigla+usergroup
 
Quote:

Originally Posted by silviu_fxx (Post 557895)
mie mi-ar placea tot asa un glob insa format gif si apoi sa fie inconjurat de niste linii de fum(animatie)...ceva gen cum era intro-ul la ghost rider...dupa care sa inceapa sa vibreze puternic si apoi sa faca bum si sa apara in scris 4tuning international sau ce nume vreti sa-i dati voi...

Fratele meu mai tinar...TU NU esti "international". Incurajez si propuneri "din interior" dar sa nu exageram...Ghost Rider ? Nu cumva ai vazut si Too Fast Too Stupid de 4-5 ori fiecare dintre cele 3 filme ?

Sigla cu masina merge. Simple and elegant yet highly representative of ourselves.

CJ-01-WOB 20-09-06 00:01

Re: Sigla+usergroup
 
Quote:

Originally Posted by f1anatic (Post 559977)
Fratele meu mai tinar...TU NU esti "international". Incurajez si propuneri "din interior" dar sa nu exageram...Ghost Rider ? Nu cumva ai vazut si Too Fast Too Stupid de 4-5 ori fiecare dintre cele 3 filme ?

Sigla cu masina merge. Simple and elegant yet highly representative of ourselves.

FXX a fost peste hotare ! acum se pare ca este acasa
si ORICE PROPUNERE ESTE BINEVENITA (daca ati avea si gata facute ar fi si mai bine :) )

Bogdan(f1anatic) mai ai vre-o propunere?:)


si linkul din cadrul VT (unde am mai cerut ajutor): https://forum.4tuning.ro/showthread.p...236#post560236


All times are GMT +2. The time now is 20:29.

- Copyright 2024 4Tuning