![]() |
Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
Pe un topic de prezentare s-a pornit o discutie de tip VERSUS, daca tot ati alimentat-o v-am facut un loc de "joaca", acum sa vedem argumentele PRO si CONTRA ......
Asadar ...... BMW M3 (e46, e92 etc)sau Mustang Shelby GT500 (dupa 2005)... sa inceapa "dansul" !!! |
Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
Quote:
Iar service`ul... cum sa coste 10 mii de euro un ambreiaj?! ca sa nu mai zic de 115milioane niste abtibilduri, eu unul nu pot crede asa ceva. Fara sa fiu rautacios, dar la banii astia iti luai un M3 nou nout de care te bucurai linistit fara problema cu ambreiajul. Iar referitor la mustanguri, sunt frumoase pe afara, interiorul e urat fata de masinile europene, iar la comportament pe drum virajat, un 335i (sa nu zic m3) de la ploiesti la brasov nu te mai vede in spate pe serpentine. Masinile americane sunt facute pentru autostrada (drum drept), ceea ce noi nu avem (A1 si A2, cu gropile aferente nu se pot numi autostrazi). Sper sa nu mai ai probleme pe viitor, ca nu doresc raul nimanui. |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
Si eu as alege sa dau bani pe un Mustang nu pe BMW......... |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
|
Re: Ford Mustang Shelby GT500
De ce?Este posibil...reprezentantele isi iau rau lumea in cap,si nu doar in cazul asta,sunt multe alte marci la care preturile de reprezentanta(Romania) te pun in genunchi.
Ca nu e prost ala care cere,ci ala care da...e alta treaba! ;) Totusi este foarte aiurea ca o masina sa manace atatia bani...degeaba:rolleyes2. |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
Si ca sa nu ma intelegi gresit, iubesc tot ceea ce inseamna M de la BMW, dar cand vine vorba de un Muscle Car American..nu mi-ar lua prea mult sa ma gandesc ce as alege :) |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
|
Re: Ford Mustang Shelby GT500
|
lol. shelby gt500 2008 a scos pe circuitul top gear timp mai slab decat impreza wrx sti. si nu are rost sa intram in polemici vis a vis de tehnologie (suspensie de tren, motor cu 2 supape pe cilintru si altele)
ziceam de cele de la data respectiva. actualul gt500 arata bestial, mai ales in culoarea baby blue. ideea e ca nu merita sa iei o masina din usa, tinand cont ca poti avea probleme grave dupa ce platesti o caruta de bani. Quote:
tinand cont ca m3 e de generatie 2007. m3 gts cred ca face pipi pe noul shelby, ca sa nu zic o comparatie cu m3 ce va urma sa apara in 2012. eu va inteleg ca sunteti fani ford, ca aveti masini facute de ei, dar nici macar inginerii lor nu au avut curajul sa spuna ca fac masini mai bune decat M`urile de la BMW. eu am mers cu mustang si in afara de acceleratia in linie dreapta, nu impresioneaza la nimic. calitatea materialelor din interior e de 2 lei, designul e nasol. Soferul tipului din poveste de ce credeti ca s-a urcat pe fantani, ca era o masina atat de manevrabila? Din contra, muscle carului daca ii arati o curba se sperie. |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
http://www.caranddriver.com/features...p_2011-feature |
Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
"Didier", ne spui si noua ce masina conduci/detii, eventual varsta? Quote:
1 - ce vrei sa faci cu masina 2 - cat esti dispus sa dai pe ea 3 - esti pasionat de marca sau de model anume 3 - preferi echilibru, o finete "brutala" si echilibru 4 - preferi aerul macho, masina ce da senzatii tari, brutala 5 - 3 sau 4 cred ca au caracterizat bine cele 2 "specii" :) |
Re: Ford Mustang Shelby GT500
Quote:
:D Uite cum facem : cand o sa avem bani destui noi o sa ne luam Mustang, tu o sa-ti iei M3 model 2012, si atunci o sa ne intalnim sa facem o tura de la Ploiesti la Brasov si sa vedem care ajunge mai repede ! :D:D:D |
Re: Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
24 de ani, conduc A4 (B7) 3.0tdi fara modificari (niste jante bbs de 18 sunt singurul lucru adus de mine).
Vorbesc de mustang in cunostinta de cauza (si despre masinile americane). Am un prieten care a dat foarte multi bani pe un Corvette Z06 cumparat de nou (la banii aia isi lua porsche 911 gt2). Am mers cu multe masini americane, incluzand si Ford GT al managerului de la BDT (aia da masina). Nu imi plac interioarele masinilor americane, nu stiu ce au, dar eu nu m-am simtit confortabil in niciuna. Nu imi sariti in cap pt ca am zis ca M3 e mai bun decat shelby 500. Asta e parerea mea, fiecare poate sa aiba parerea lui si sa cheltuiasca banii cum vrea. Eu unul nu as da banii pe o masina americana. |
Re: Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
Quote:
Quote:
Ai incercat si Shelbyul rosu (ulterior ajuns la carlex) daca tot aveai cunostinte la BDT??? Corvette Z06 si GT2 ....nu prea cred ca sunt la aceeasi bani .... nici de jumate nu se prea apropiau ;) (chiar si GT sh .... si tot nu sunt aceeasi liga) Quote:
Quote:
|
Re: Ford Mustang Shelby GT500 vs BMW M3 (e46, e92 etc)
merci de urare.
de GT ala nu stiu nimic, acum vreo 2 ani cred ca a fost intalnirea. tot prin prietenul meu am vazut masina atunci. vette'ul a fost 135000euro. gt2 costa cam 150 de mii din ce imi aduc aminte. e treaba de acum 3 ani asta. in mom de fata 997 gt3 cu 1700km la bord, scaune carbon si alte nebunii costa 120 000 euro. (fabr 2010) |
| All times are GMT +2. The time now is 20:38. |
- Copyright 2026 4Tuning