Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   Roti 17 (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/233785-roti-17-a.html)

liviu_WTA 18-01-11 12:45

Roti 17
 
Vin si eu cu o intrebare, am un opel vectra A, si am cumparat un set de jante pe 17, dimensiunea 205/40/17, rotile imi intra pe masina cu suspensia stock, dar vreau sa ii montez o suspensie sport, stie cineva dak imi vor intra rotile cu suspensie sport fara sa modific aripile??? rotile au latime 7j.

liviu_WTA 19-01-11 19:19

Re: Roti 17
 
Oare nu a avut nimeni roti pe 17 pe vectra A??? nu prea cred...!

gbry_el_05-RSG 20-01-11 12:05

Re: Roti 17
 
depinde et jantei. nu poate sa iti spuna nimeni cum vin daca nu ste date concrete. pune-le pe spate si pune 5 pers in masina si iti dai seama. e banala treaba...:lol:

-Caz- 21-01-11 09:17

Re: Roti 17
 
Din datele problemei lipsesc detaliile legate de ce suspensie sport ai ales , poate din acest motiv nu s-au ingramadit sa-ti raspunda! Cati cm coboara? dupa care intri frumos pe un site de comparare a dimensiunilor rotilor si vezi cu cat sunt mai mari rotile pe 17 decat cele originale date de producator, apoi faci o mica aproximatie , si ne spui ce-ai rezolvat . Spor la treaba ! ;)

liviu_WTA 21-01-11 16:47

Re: Roti 17
 
imi cer scuze...suspensia coboara 40mm...iar despre chestia cu masuratu nu prea ma pricep la astea, de asta am si intrebat aici..multumesc


All times are GMT +2. The time now is 13:06.

- Copyright 2026 4Tuning